WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Noon Aesthetic

Noon Aesthetics – wysokie stężenia, bez podrażnień

Noon Aesthetics to ponad 40 profesjonalnych produktów do pielęgnacji skóry do stosowania w gabinecie oraz w domu, jako kontynuacja terapii. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim zastosowanie bardzo wysokich stężeń składników aktywnych (takich jak kwasy, retinol czy witamina C), które dzięki formule DermShield nie podrażniają skóry, nie wywołują pieczenia i zaczerwienienia. To przełom i „nadzieja” dla osób o delikatnej i wrażliwej skórze, które w końcu mogą skorzystać z dobrodziejstw zaawansowanej pielęgnacji z użyciem kosmeceutyków bez narażania skóry na nieprzyjemne odczucia i typowe dla tego typu produktów skutki uboczne. 

Produkty Noon dzielą się na trzy kategorie:

Paraceutical

Produkty o działaniu terapeutycznym, opracowane w celu zapewnienia silnego i skutecznego leczenia różnych chorób skóry, takich jak trądzik, przebarwienia, łojotok i inne. Zawierają m.in.:

 • kwasy AHA w wysokim stężeniu 15% – w tym kwas mlekowy o niezwykle silnym działaniu odmładzającym i nawilżającym,
 • retinol – najsilniejszy składnik przeciwstarzeniowy, który regularnie stosowany poprawia gęstość i strukturę skóry,
 • witaminę C w stężeniu co najmniej 10% – ma silne działanie rozjaśniające, stymuluje produkcję kolagenu, działa antyoksydacyjnie,
 • niacynamid w 4-6% stężeniu – o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym,
 • 5% alfa-arbutynę – rozjaśnia przebarwienia i brązowo-fioletowe ślady po trądziku,
 • kwas salicylowy 2% – o działaniu złuszczającym i przeciwzapalnym,
 • kwas azelainowy nawet w stężeniu 25% – do leczenia stanów zapalnych i przebarwień.

Noon AestheticsEssential

Ta linia obejmuje produkty, które chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami i uszkodzeniami wywołanymi wpływem zanieczyszczeń powietrza, ekspozycją na promieniowanie UVA i UVB, stresem, niezrównoważoną dietą itp. Produkty te prowadzą do uzyskania promiennej i zdrowej skóry twarzy.

Podstawowym składnikiem w tej linii są peptydy, które stymulują zanikające wraz z wiekiem mechanizmy odpowiedzialne za gęstość i jędrność skóry – u osób w wieku 55 lat ilość peptydów jest zmniejszona o współczynnik 10 w porównaniu z 20-latkami. Termin „peptydy-matrikiny” odnosi się do peptydów uwalnianych w wyniku rozpadu białek – makromolekuł macierzy pozakomórkowej (kolagen, elastyna, laminina i inne białka) na peptydy z udziałem enzymu MMP (Matrix Metallo Proteinases). Matrikiny są naturalnie formowane z białek matrycy do sygnalizowania fibroblastów w celu rozpoczęcia procesu syntezy nowych białek. Proces ten zachodzi w skórze w sposób rytmiczny, co pozwala uniknąć gromadzenia się uszkodzonych białek i mechanicznych uszkodzeń skóry, które prowadzą do zniszczenia białek. Dostarczenie skórze odpowiednio dobranych peptydów w pielęgnacji pobudza te naturalne procesy.

W tej gamie znajdziesz m.in. kompleks liftingująco-wybielający, krem wypełniający zmarszczki, preparaty do oczyszczania, maski zapewniające młodszy wygląd skóry w 5 minut po aplikacji, produkty chroniące skórę przed słońcem – w kremie i w wygodnym pudrze mineralnym w pędzlu.

Noon AestheticsIn Clinic

To profesjonalne produkty przeznaczone do zabiegów gabinetowych, takie jak peelingi, ampułki i maski, np.: 50% kwas glikolowy, 20 i 40% kwas pirogronowy, 20% kwas salicylowy, a także ampułki liftingująco-wybielające, nawilżające czy przeciwzapalne, przeznaczone dla skóry problematycznej, maski (oczyszczająca, liftnigująca, odświeżająca). 

Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które rezygnują z profesjonalnych peelingów chemicznych ze względu na ich działanie podrażniające – dzięki zastosowaniu w kwasach DermShield odczucia te są zdecydowanie mniejsze, nie ma też konieczności stosowania znieczulenia miejscowego na leczonym obszarze. Regularnie powtarzane zabiegi, w połączeniu z zaleconą pielęgnacją domową, dają wyraźną poprawę jakości i wyglądu skóry, wygaszają stany zapalne, odmładzają, rozjaśniają – działają więc nie tylko korekcyjnie, ale też terapeutycznie. Skóra szybko staje się promienna, gładka i świeża, młodnieje z dnia na dzień!

Noon AestheticsJak działa DermShield?

Gdy drażniące substancje chemiczne, takie jak kwas azelainowy lub alfa-hydroksykwasy, zetkną się ze skórą, aktywowane są włókna nerwowe zwane nocyceptorami typu c. W rezultacie powstaje neurogenne zapalenie – naczynia krwionośne rozszerzają się, powodując rumień i obrzęk – czyli nagromadzenie płynu w śródmiąższu. Aktywowane są również komórki tuczne, uwalniając histaminę. Impuls nerwowy przechodzi do mózgu, powodując uczucie pieczenia, szczypania i swędzenia. Gdy stosuje się peelingi i produkty do pielęgnacji skóry zawierające DermShield, aktywacja nocyceptorów typu c jest zmniejszona. Zapobiega się neurogennemu zapaleniu i innym skutkom ubocznym. Impuls nerwowy do mózgu jest zmniejszony, a uczucie swędzenia, pieczenia i szczypania jest znacząco zredukowane.

DermShield:

 • selektywnie tłumi mrowienie, pieczenie i swędzenie
 • hamuje rumień oraz obrzęk skóry
 • zapobiega neurogennemu zapaleniu (nerwoból)
 • hamuje tworzenie cytokin w keratynocytach (odpowiedzialnych za inicjację stanu zapalnego)

Noon AestheticWyłącznym dystrybutorem Noon Aesthetics jest:

www.aestheticconcept.com.pl

 

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

twarz

Zanieczyszczenia a młodość skóry

Nasza skóra w zasadzie cały czas narażona jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych i zanieczyszczenia. Jaki dokładnie wpływ mają na […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki