WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Niechirurgiczny lifting powiek D.A.S. Medical

Coraz większą popularność zyskuje technologia plazmowa, która pozwala m.in. na korekcję opadających powiek bez użycia skalpela. Dermo Ablation Surgery – D.A.S. medical pozwala na wysoką precyzję zabiegu, co przekłada się na skuteczność zabiegu i jego bezpieczeństwo dla pacjenta.

Technologia plazmowa daje lekarzowi nowe możliwości w zakresie małoinwazyjnej, niechirurgicznej korekcji opadających powiek, redukcji wiotkości skóry i drobnych zmarszczek zlokalizowanych wokół oczu, skroni oraz ust. W procesie tworzenia urządzenia D.A.S. medical lekarze oraz inżynierowie czerpali swą wiedzę zarówno z dziedzin medycznych, jak i sięgali do źródeł fizyki, dzięki czemu opracowali nowoczesną technologię wykorzystującą „efekt plazmy”.

Na czym polega działanie plazmy?

Urządzenie wykorzystuje efekt jonizacji w postaci wytworzenia iskry plazmy. W momencie dotarcia pulsacyjnie podawanej energii do powierzchni skóry oddaje ona swój ładunek podnosząc temperaturę tkanki na powierzchni mniejszej niż 1mm2 do temperatury ok. 2000° C. W zależności od zastosowania powoduje to natychmiastowe usunięcie tkanki w precyzyjnie wybranym miejscu (gdy np. „wypalamy” plazmą włókniaki) lub skurczenie włókien kolagenowych oraz stymulację produkcji nowych (odmłodzenie, lifting powiek). Co ważne, energia działając w konkretnym punkcie nie uszkadza tkanek otaczających, co przekłada się na lepsze efekty, zmniejszenie bólu oraz bezpieczeństwo całego zabiegu.

Co wyróżnia D.A.S. medical?

To jeden z najbezpieczniejszych dostępnych na rynku sprzętów tej technologii. D.A.S. medical dysponuje certyfikatem bezpieczeństwa na poziomie IIA oraz technologią selektywnych impulsów. Dzięki temu zabieg jest lepiej tolerowany, mniej inwazyjny i mniej bolesny.
Pulsacyjne podawanie energii minimalizuje ryzyko „przegrzania” skóry czy powstania przebarwień, a także zmniejsza dolegliwości pozabiegowe.

W D.A.S. medical zastosowano dwie wyjątkowe technologie:

 • 5-stopniowa regulacja mocy (ilości dostarczanej do tkanek energii), która pozwala w sposób bardzo precyzyjny i selektywny kontrolować zakres sublimowanej tkanki
 • 5-stopniowa modulacja częstotliwości, z jaką frakcjonowane „sekwencje pulsów” energii docierają do skóry, dzięki czemu możliwa jest tak istotna dla skuteczności i bezpieczeństwa ścisła kontrola stopnia uszkodzenia termicznego tkanek.

Lekarz może wykonać aż 25 różnych procedur, co pozwala dobrać parametry zabiegu indywidualnie do każdego pacjenta. Dzięki tym właściwościom D.A.S. medical stanowi wszechstronne narzędzie działające wielopłaszczyznowo poprzez oddziaływanie na tkanki w kilku mechanizmach równocześnie:

 • precyzyjną i selektywną sublimację (odparowanie) powierzchniowych warstw skóry
  w celu usunięcia patologicznych zmian;
 • kontrolowane zapalenie uruchamiające naturalny mechanizm regeneracji i odbudowy
  skóry;
 • skurcz włókien elastyny oraz reorganizację włókien kolagenowych;
 • proliferację fibroblastów i wreszcie stymulację syntezy włókien kolagenowych. W rezultacie tego wszystkiego skóra przebudowuje się, staje się gładsza, grubsza, sprężysta
  i bardziej napięta.

Wskazania do zabiegu:

 • korekcja opadających powiek (blefaroplastyka) – jako alternatywa dla chirurgii plastycznej w przypadku małych i średnich zmian lub u osób, które nie chcą poddać się operacji,
 • redukcja drobnych zmarszczek zlokalizowanych wokół oczu oraz w obrębie ust,
 • brodawki łojotokowe, wirusowe, włókniaki, naczyniaki, blizny,
 • elektropeeling.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

To sprawa indywidualna, która zależy od stanu wyjściowego i oczekiwań pacjenta. Przy delikatnie opadającej powiece zwykle wystarczy jeden zabieg. W poważniejszych przypadkach zwykle wykonuje się 3 zabiegi w odstępie ok. 1,5 miesiąca. Pierwszy efekt widać od razu, a optymalny po ok. miesiącu.

Po zabiegu

Zabieg plazmowy jest mało inwazyjny i dobrze tolerowany przez pacjentów. Nie wyłącza pacjenta z życia zawodowego, a okres pełnej rekonwalescencji trwa ok. 3-7 dni.

W zależności od wykonywanej procedury mogą pojawić się następujące reakcje, które ustępują samoistnie i nie wymagają leczenia (proces rekonwalescencji przyspieszy stosowanie specjalnych preparatów po zabiegach medycyny estetycznej):

 • obrzęk utrzymuje się 3-7 dni
 • zaczerwienienie
 • tkliwość przy dotyku
 • drobne strupki, które samodzielnie się wykruszają po kilku dniach (nie wolno ich zrywać!)

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Plastyka powiek górnych

Blefaroplastyka pozwala odmłodzić wygląd całej twarzy o co najmniej kilka lat! Zabieg ten polecają specjalizujące się w chirurgii powiek okulistki: lek. Anna Ptasiński i lek. Edyta Czapczyńska z Medicine Clinic. Zobaczcie film z zabiegu!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki