WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Mikronakłuwanie i elektroporacja EPN

Joanna ŚwierczekEPN to innowacyjne urządzenie do automatycznego mikronakłuwania skóry z równoczesną elektroporacją. Zabieg zwiększa gęstość i jędrność tkanek, wspomaga przebudowę blizn i rozstępów, znacząco poprawia też wchłanianie aplikowanych na skórę substancji aktywnych. Jego skuteczność jest porównywalna do zabiegu laserowego. Działanie EPN wyjaśnia ekspert – Joanna Świerczek, trener w firmie Point Aesthetics, właścicielka Sensei Beauty Institute w Bielsku-Białej.

Jak działa urządzenie EPN?

– EPN to pierwsze na świecie urządzenie medyczne do automatycznego mikronakłuwania skóry z równoczesną elektroporacją. Mikronakłuwanie inicjuje w skórze procesy samoregeneracyjne, pobudzając syntezę kolagenu i elastyny, co prowadzi do zagęszczenia i ujędrnienia tkanek. Elektroporacja działa na zasadzie impulsu elektrycznego, który czasowo otwiera błony komórkowe, gwarantując lepsze przenikanie aktywnych substancji leczniczych (aplikowanych podczas zabiegu) do wnętrza komórki. Badania wykazały, że wnikają one trzy razy głębiej! Połączenie tych dwóch metod zaowocowało spektakularnymi efektami zabiegowymi, nieosiągalnymi dla technik mikronakłuwania dotychczas dostępnych na rynku. EPN zapewnia spektakularne efekty zabiegowe również na owłosionej skórze głowy.

EPNJak przebiega zabieg EPN?

– Aby podnieść komfort zabiegu, wcześniej na skórę jest nakładany krem znieczulający. Do zabiegu wykorzystujemy jednorazowy wieloigłowy kartridż. W pierwszej fazie na skórę aplikujemy koktajl aktywnych substancji na bazie peptydów, witamin, minerałów, koenzymów oraz czynników wzrostu. Druga faza mikronakłuwania przebiega z zastosowaniem elektroporacji oraz dodatkowej substancji aktywnej, której wybór jest uzależniony od potrzeb skóry pacjenta. Możemy zastosować np. preparaty z retinolem, witaminą C lub odpowiednią formą kwasu TCA. W zależności od wskazań zabieg przeprowadzamy na głębokości od 0,5 do 2 mm. Wykonujemy kilkaset tysięcy mikronakłuć w obrębie twarzy – urządzenie EPN pracuje z prędkością 5000 obrotów na minutę, doprowadzając do lekkiego krwawienia i wymaganego odczynu zapalnego. Na sam koniec na skórę nakładamy serum peptydowe, odżywczy preparat witaminowy oraz maskę z biożelu z czynnikami wzrostu. Cała procedura trwa ok. 80 minut.

EPNKomu szczególnie polecany jest ten zabieg?

– Zabieg EPN jest doskonałą profilaktyką anti-aging oraz alternatywą dla zabiegów laserem frakcyjnym. Nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, a ryzyko powikłań jest znikome. Przeznaczony jest dla wszystkich osób z objawami starzenia się skóry. Poprawia gęstość skóry i jej napięcie, spłyca zmarszczki i wygładza teksturę skóry, ujednolica koloryt redukując przebarwienia. Świetnie się też sprawdza w redukcji zmian i powikłań potrądzikowych, spłyca blizny zanikowe. Skutecznie hamuje wypadanie włosów, przyczynia się do ich zagęszczenia.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, widoczny jest delikatny obrzęk. Pielęgnacja pozabiegowa wymaga odpowiednio dobranego preparatu nawilżająco-regenerującego, ochrony UV oraz większej dbałości o czystość skóry. Po upływie drugiej doby skóra może się delikatnie złuszczać, a obrzęk i zaczerwienienie znikają.

Kiedy widać rezultaty?

– Pierwszy efekt w postaci wygładzonej, odświeżonej skóry jest widoczny już po około tygodniu. Pełna regeneracja i przebudowa tkanek następuje po upływie minimum 3-4 miesięcy. Dla optymalnego i trwałego efektu zabieg najlepiej powtórzyć 4-6 razy w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Zabieg wykonasz w:

logo Sensei BeautySensei Beauty & Aesthetics Institute
ul. Cechowa 23/7
43-300 Bielsko-Biala
tel.: 33 819 00 09
kom.: +48 698 105 320
www.senseibeauty.pl

Wyłącznym dystrybutorem EPN jest:

Point Aesthetic logo

www.point-aesthetics.com

Dodaj komentarz

Podobne tematy

La Playa w połączeniu z mikronakłuwaniem frakcyjnym

Mikronakłuwanie nie tylko pobudza w skórze procesy naprawcze poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia, ale też ułatwia wchłanianie składników aktywnych aplikowanych w trakcie zabiegu, takich jak koktajl biostymulujący La Playa. Zobaczcie film z zabiegu w klinice Projekt Skóra.

LIVE – efekty metamorfoz!

Rozmawiamy o zabiegach mesoestetic, jakim dr Barbara Jerschina poddała uczestniczki metamorfoz. Zobaczcie efekty!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki