WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Jedna z pierwszych w Polsce operacji powiększenia piersi implantami nowej generacji!

10 września 2018 r. w klinice IP Cliniq Instytut Piękna w Rzeszowie dr n. med. Łukasz Drozd, specjalista chirurgii plastycznej, przeprowadził jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce operację powiększenia piersi implantami XTRA nowej generacji amerykańskiej firmy Mentor. Byliśmy tam z kamerą! Zobaczcie, jak wygląda metamorfoza 31-letniej Magdy cierpiącej na zanik piersi po karmieniu dziecka.

O implantach nowej generacji

Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu, implanty nowej generacji Mentor XTRA posiadają lepszą zdolność wypełnienia od poprzedniej generacji produktów. Amerykańska firma przekazała je nieodpłatnie dla kobiety, która cierpi z powodu zaniku piersi po karmieniu dziecka. Jest nią mama 4-letniego chłopca. Magda do metamorfozy wybrana została z wielu zgłoszeń, jaki napłynęły z całej Polski do IP Cliniq Instytut Piękna.

O pacjentce

Wspólnie z dyrekcją IP Cliniq, firmą Mentor i pozostałymi partnerami metamorfozy, zdecydowaliśmy, że operację zaproponujemy osobie, która chce powiększyć piersi nie tyle dla powiększenia rozmiaru całkiem ładnego biustu, ale mającej poważny problem – podkreśla dr n. med. Łukasz Drozd, specjalista chirurgii plastycznej, który przeprowadził operację. Jego zdaniem chirurgia plastyczna to nie tylko dobry wygląd, ale przede wszystkim ratowanie zdrowia i życia. Doktor Drozd cieszy się wielkim zaufaniem pacjentów, wśród których są gwiazdy i celebryci z pierwszych stron gazet. Operuje na wszystkich okolicach ciała, pacjentów w każdym wieku. Wspólnie z IP Cliniq tworzy ideę piękna i zdrowia ciała ludzkiego.

Bohaterka Metamorfozy, Magda Jarosz (l. 31) jest mamą 4-latka, cierpiącą na zanik piersi po karmieniu dziecka. Dlaczego zgłosiła się do metamorfozy? – Myśl, by poddać się operacji plastycznej, pojawiła się, kiedy przestałam karmić piersią synka. Robiłam to przez dwa lata. I po tym czasie moje piersi, szczególnie ta, do której częściej dziecko przystawiałam, niemal zanikły. Jestem szczupła i moje piersi nigdy nie były duże, ale po karmieniu, nawet i to straciłam. Doktor Łukasz Drozd, kiedy mnie zobaczył, zauważył, że to będzie nie tyle operacja powiększenia piersi, co przede wszystkim rekonstrukcji. Dzięki programowi Metamorfoza, który ogłosiła IP Cliniq, za operację nie muszę płacić. Finanse były główną barierą, dla której do tej pory nie poddałam się zabiegowi. Budżet domowy nie pozwala na takie wydatki, zawsze jest coś pilniejszego do załatwienia niż dobre samopoczucie mamy. Poza tym stawię czoła moim kompleksom. Operacja i jej efekt zostaną pokazane w mediach i na międzynarodowym kongresie medycyny i chirurgii plastycznej. To wyzwanie dla osoby tak nieśmiałej jak ja. Ale wszystko schodzi na drugi plan przy tym wielkim pragnieniu, by wreszcie mieć piersi jak kobieta.

O klinice

IP Cliniq Instytut Piękna to ośrodek stworzony przez ludzi od lat zapewniających kompleksową opiekę medyczną w ramach Centrum Medycznego „Medyk”. Jego powstaniu towarzyszyło przekonanie, że dbałość o estetykę ciała musi iść w parze z odpowiedzialnością lekarzy i kosmetologów za zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta. Projekt „Metamorfoza” ma pokazać nie tylko najnowsze osiągnięcia i możliwości chirurgii plastycznej, ale także edukować w zakresie prawidłowych metod poprawiania estetyki ciała. Akcja została zorganizowana po raz pierwszy, ale IP Cliniq zapowiada kolejne takie przedsięwzięcia.

Metamorfoza Magdy poza operacją piersi obejmuje cały szereg zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich oraz pomoc stylisty w stworzeniu nowego wizerunku. Efekty pokazane zostaną podczas Kongresu Medycyny i Chirurgii Estetycznej KMICE 2018, 26-27 października 2018, w Rzeszowie. W ramach tego wydarzenia, w Hotelu Bristol Tradition&Luxury odbędą się wykłady dla lekarzy i kosmetologów oraz bezpłatne konsultacje dla wszystkich zainteresowanych estetycznym i zdrowym wyglądem.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Zabieg liposukcji

Jak wygląda zabieg liposukcji? Jakich efektów możesz się spodziewać? Wyjaśnia dr n. med. Łukasz Drozd, specjalista chirurgii plastycznej.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki