
Dlaczego stymulatory tkankowe to przełom w podejściu do odmładzania?
Stymulatory tkankowe to nowy trend w medycynie estetycznej – zabiegi z ich wykorzystaniem zapewniają naturalne odmłodzenie skóry poprzez pobudzenie fibroblastów do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu poprawia się jędrność i gęstość skóry, tkanki napinają się i unoszą, twarz odzyskuje młodszy owal. Jak działają stymulatory tkankowe? Wyjaśniają eksperci z Ruczaj Clinic.
Zaawansowane techniki podawania stymulatorów tkankowych pozwalają dotrzeć do trzech podstawowych filarów młodego wyglądu twarzy: skóry, więzadeł i poduszek tłuszczowych.
Kolagen w skórze
Kolagen w skórze właściwej stanowi podstawowy składnik macierzy otaczającej komórki, dlatego jest niezbędny dla jej jędrności, elastyczności i wytrzymałości.
Kolagen a więzadła
Więzadła to struktury podtrzymujące twarz w jej kluczowych obszarach. Tkanka ta podtrzymuje okolicę: oczu, kości policzkowych, skroni, linii żuchwy i policzków. Więzadła składają się w 85% z kolagenu, który z upływem czasu ulega degradacji. W wyniku tego procesu więzadła stają się luźne i tracą funkcję podporową dla owalu twarzy – aby utrzymać je w dobrej kondycji, niezwykle ważne są zabiegi stymulujące jego produkcję.
Kolagen w poduszkach tłuszczowych
Poduszki tłuszczowe zbudowane są z komórek zwanych adipocytami oraz włókien kolagenowych. Utrzymywanie w dobrej kondycji włókien kolagenu wpływa na poprawę kształtu i struktury oraz prawidłowe umiejscowienie poduszek tłuszczowych, a tym samym młody wygląd twarzy.
Terapia Jalupro
Jedynym z przykładów stymulatorów tkankowych jest Jalupro, które zawiera budulec nowego kolagenu: funkcyjny kompleks AA, który zwiększa:
- namnażanie fibroblastów,
- aktywność fibroblastów,
- wytwarzanie nowych włókien kolagenowych.
Terapię stymulatorami tkankowymi prowadzimy wielopoziomowo. Certyfikowane gabinety Jalupro prowadzą terapię opartą na zaawansowanych technikach, tak aby wziąć pod uwagę trzy wyżej wymienione filary młodości i jędrności tkanek:
- Głębokie wstrzyknięcia do skóry właściwej (powierzchowne) i podskórne.
- Podanie głęboko do poziomu kości do więzadeł jarzmowych, żuchwowych i podbródka.
Częstość wykonywania zabiegów jest różna. Standardowo wykonuje się około 4 zabiegi w dwutygodniowych odstępach, a następnie zabieg przypominający raz na trzy miesiące.
Stymulatory tkankowe przyczyniają się do długotrwałej odnowy struktury, elastyczności i młodzieńczego wyglądu twarzy. Dlatego też, dla osiągnięcia pełnego efektu odmłodzenia, zabiegi z ich zastosowaniem powinny być uzupełnieniem zabiegów wolumetrycznych z użyciem kwasu hialuronowego.