WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Ruczaj Clinic

Dlaczego stymulatory tkankowe to przełom w podejściu do odmładzania?

Stymulatory tkankowe to nowy trend w medycynie estetycznej – zabiegi z ich wykorzystaniem zapewniają naturalne odmłodzenie skóry poprzez pobudzenie fibroblastów do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu poprawia się jędrność i gęstość skóry, tkanki napinają się i unoszą, twarz odzyskuje młodszy owal. Jak działają stymulatory tkankowe? Wyjaśniają eksperci z Ruczaj Clinic.

Zaawansowane techniki podawania stymulatorów tkankowych pozwalają dotrzeć do trzech podstawowych filarów młodego wyglądu twarzy: skóry, więzadeł i poduszek tłuszczowych.

Kolagen w skórze

Kolagen w skórze właściwej stanowi podstawowy składnik macierzy otaczającej komórki, dlatego jest niezbędny dla jej jędrności, elastyczności i wytrzymałości.

Kolagen a więzadła

Więzadła to struktury podtrzymujące twarz w jej kluczowych obszarach. Tkanka ta podtrzymuje okolicę: oczu, kości policzkowych, skroni, linii żuchwy i policzków. Więzadła składają się w 85% z kolagenu, który z upływem czasu ulega degradacji. W wyniku tego procesu więzadła stają się luźne i tracą funkcję podporową dla owalu twarzy – aby utrzymać je w dobrej kondycji, niezwykle ważne są zabiegi stymulujące jego produkcję.

Kolagen w poduszkach tłuszczowych

Poduszki tłuszczowe zbudowane są z komórek zwanych adipocytami oraz włókien kolagenowych. Utrzymywanie w dobrej kondycji włókien kolagenu wpływa na poprawę kształtu i struktury oraz prawidłowe umiejscowienie poduszek tłuszczowych, a tym samym młody wygląd twarzy.

Terapia Jalupro

Jedynym z przykładów stymulatorów tkankowych jest Jalupro, które zawiera budulec nowego kolagenu: funkcyjny kompleks AA, który zwiększa:

  • namnażanie fibroblastów,
  • aktywność fibroblastów,
  • wytwarzanie nowych włókien kolagenowych.

Terapię stymulatorami tkankowymi prowadzimy wielopoziomowo. Certyfikowane gabinety Jalupro prowadzą terapię opartą na zaawansowanych technikach, tak aby wziąć pod uwagę trzy wyżej wymienione filary młodości i jędrności tkanek:

  • Głębokie wstrzyknięcia do skóry właściwej (powierzchowne) i podskórne.
  • Podanie głęboko do poziomu kości do więzadeł jarzmowych, żuchwowych i podbródka.

Częstość wykonywania zabiegów jest różna. Standardowo wykonuje się około 4 zabiegi w dwutygodniowych odstępach, a następnie zabieg przypominający raz na trzy miesiące.

Stymulatory tkankowe przyczyniają się do długotrwałej odnowy struktury, elastyczności i młodzieńczego wyglądu twarzy. Dlatego też, dla osiągnięcia pełnego efektu odmłodzenia, zabiegi z ich zastosowaniem powinny być uzupełnieniem zabiegów wolumetrycznych z użyciem kwasu hialuronowego.

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

depilacja laserowa

Depilacja laserowa – prawdy i mity

Czy depilacja laserem jest bezpieczna dla kobiet z wkładką domaciczną? Czy można ją wykonywać podczas menstruacji? Czy usunie jasne włoski? Eksperci Ruczaj Clinic rozwieją twoje wątpliwości!

La Playa w połączeniu z mikronakłuwaniem frakcyjnym

Mikronakłuwanie nie tylko pobudza w skórze procesy naprawcze poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia, ale też ułatwia wchłanianie składników aktywnych aplikowanych w trakcie zabiegu, takich jak koktajl biostymulujący La Playa. Zobaczcie film z zabiegu w klinice Projekt Skóra.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki