WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Na czym polega peptydowa terapia włosów?

Przetestowaliśmy nowy zabieg – peptydową terapię włosów Dr.Cyj Hair Filler! Zobaczcie na filmie, na czym dokładnie polega, jakie są do niego najlepsze wskazania i na jakie efekty możesz liczyć. Zabieg wykonała dr Iwona Radziejewska-Choma, lekarz medycyny estetycznej, specjalista flebolog. 

Dr.Cyj Hair Filler to pierwsza na rynku tak wysoko stężona terapia peptydowa hamująca wypadanie włosów i przyspieszająca ich odrost. Dzięki unikalnej formule łączącej 7 peptydów i stabilizowany kwas hialuronowy już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. Innowacyjność Dr.Cyj Hair Filler polega też na opatentowanej technologii przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Cały zabieg z wykorzystaniem produktu Dr.Cyj Hair Filler polega na wykonaniu serii, praktycznie bezbolesnych, mikrowkłuć. Zabieg daje spektakularne efekty już po 2 miesiącach, wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie. 

Jak działają peptydy zawarte w Dr.Cyj Hair Filler?

Dr Cyj, peptydowa terapia włosów– Najprościej można peptydy porównać do naszych czynników wzrostu – wyjaśnia dr Iwona Radziejewska. – Pobudzają one receptory cebulek włosa i są uwalniane stopniowo z kompleksu podawanego metodą iniekcji do skóry. W preparacie Dr.Cyj Hair Filler mamy wyjątkowo dużo peptydów, rzadko zdarza się koncentracja aż 7 tego typu składników w jednym miejscu. Peptydy te działają na kilka sposobów: stymulują wzrost włosów, poprawiają ich gęstość, wpływają pozytywnie na krążenie krwi w okolicy mieszka włosowego, przez co mamy lepsze dotlenienie i odżywienie skóry głowy. Są też peptydy, które działają na barwnik włosa, mamy więc w efekcie lepszy kolor włosów (zwłaszcza gdy pojawiają się siwe pasma). Ale przede wszystkim efektem jest pobudzenie wzrostu nowych włosów – już po pierwszym zabiegu.

Preparat zawiera następujące peptydy:

  • Dekapeptyd-10, Dekapeptyd-11, Oktapeptyd-2 – pobudzają angiogenezę w obrębie mieszków włosowych, hamują apoptozę i stymulują wzrost włosa,
  • Dekapeptyd-18, Dekapeptyd-28 – aktywują wzrost włosa poprzez białka Wnt, pobudzają komórki macierzyste i namnażają keratynocyty,
  • Oligopeptyd-54 – blokuje wpływ DHT powodujący łysienie,
  • Oligopeptyd-71 – przywraca pigmentację włosów i stymuluje formowanie nowych włosów.

glowKwas hialuronowy HA ułatwia przenikanie i wprowadzanie w głąb skóry aktywnych składników – jest promotorem ich przenikania i wchłaniania. Peptydy są połączone wiązaniami z kwasem hialuronowym HA. Podczas uwalniania i biodegradacji naturalnej kwasu HA, są uwalniane wiązania pomiędzy HA a peptydami. Proces ten zachodzi stopniowo w ciągu dwóch tygodni od podania preparatu – technologia przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych działa jeszcze 14 dni po aplikacji. – Można więc powiedzieć, że pacjent przez 2 tygodnie od ostrzyknięcia cały czas ma wykonywany zabieg – mówi Katarzyna Ptasznik z AntiAging Institute.

Najlepsze wskazania do terapii:

  • wypadanie włosów związane ze stresem
  • łysienie androgenowe u mężczyzn i kobiet
  • sezonowe nasilone wypadanie włosów
  • osłabienie włosów związane z częstą koloryzacją
  • utrata pigmentacji włosa (siwienie) – zabieg przywraca pigmentację
  • wzmocnienie włosów przed przeszczepem oraz już przeszczepionych włosów, aby zapobiec ich wypadaniu

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Odbudowa i odmłodzenie środkowej części twarzy

Z wiekiem dochodzi do zaniku objętości w środkowej części twarzy, co dodatkowo nadaje nam zmęczony i smutny wygląd. Jak przywrócić twarzy młodość i wypoczęty wygląd? Zabieg z użyciem wypełniaczy poleca dr Iwona Radziejewska-Choma, lekarz medycyny estetycznej z Saska Clinic.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki