WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

pośladki

Brazylijski lifting pośladków

Marzysz o bardziej krągłych pośladków? Niekoniecznie musisz od razu decydować się na implanty – ich włożenie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji i bólem. Lekarze coraz częściej polecają tzw. brazylijski lifting pośladków, czyli wypełnienie ich własnym tłuszczykiem. Zabieg daje naturalny efekt i jest mniej inwazyjny niż implanty. 

Brazylijski lifting sprawdzi się u osób o płaskiej pupie, które mają wystarczającą ilość tkanki tłuszczowej na innym obszarze ciała (np. na brzuchu) – stąd bowiem zostanie pobrany materiał do tzw. lipotransferu (metodą liposukcji).

Dzięki temu zabiegowi można uzyskać efekt zarówno powiększenia, jak i podniesienia pośladków. Zarówno liposukcja, jak i wypełnienie pośladków odbywa się w trakcie jednej wizyty. Tłuszczyk pobiera się metodą liposukcji – następnie jest on odpowiednio przygotowywany do podania. Są na rynku specjalne systemy temu służące, takie jak Adivive czy Lipogems (w tym wypadku uzyskujemy tłuszcz bogaty w regeneracyjne komórki macierzyste). Nowością jest też zabieg Lipolife 3G – jest to liposukcja laserowa, która pozwala uzyskać wysokiej jakości tłuszcz do lipotransferu (a laser jednocześnie obkurcza i ujędrnia skórę w miejscu liposukcji). W pośladki tłuszcz jest podawany iniekcyjnie – poprzez małe nakłucie w skórze (po zabiegu nie pozostają na skórze blizny).

Tłuszcz jest uniwersalnym i przede wszystkim własnym wypełniaczem – ryzyko, że się nie przyjmie, jest więc praktycznie zerowe. W zabiegu lipomodelingu średnio przyjmuje się ok. 70-80% komórek tłuszczowych, więc lekarz może dokonać w trakcie zabiegu pewnej nadkorekty – aby rezultat końcowy był taki, jaki sobie wymarzyłaś.

Po zabiegu możesz być obrzęknięta i czuć tkliwość w miejscu podania. Przez ok. 2 tygodnie nie wolno siadać, a przez miesiąc powinnaś unikać wysiłku fizycznego. Gojenie przyspieszy noszenie specjalnej bielizny uciskowej. Najlepiej wziąć dwa tygodnie wolnego, aby spokojnie dojść do siebie po zabiegu i cieszyć się jego efektami!

A dlaczego „brazylijski”? Bo w Brazylii właśnie zaczęła się moda na powiększanie pośladków i tam tych zabiegów wykonuje się najwięcej.

 

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

dzień kobiet

Zabiegi tylko dla kobiet

Te metody rozwiązują typowo kobiece problemy, także te wstydliwe i intymne. Przedstawiamy zabiegi tylko dla kobiet!

komórki macierzyste

Zabiegi z komórkami macierzystymi

Medycyna regeneracyjna stawia na nasz własny autologiczny „materiał” – np. osocze bogatopłytkowe (PRP) pozyskiwane z własnej krwi oraz komórki macierzyste […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki