WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

botoks w usta

Botulina w usta?! Lepiej nie…

Często słyszymy określenie „powiększyła sobie usta botoksem”. Tymczasem jest to sformułowanie zupełnie błędne – toksyna botulinowa w medycynie estetycznej ma szereg zastosowań, ale na tej liście absolutnie nie znajduje się powiększanie ust! 

Botoks, inaczej toksyna botulinowa, botulitoksyna czy jad kiełbasiany, to neurotoksyna wytwarzana przez beztlenowe bakterie, a dokładnie laseczki o nazwie gatunkowej clostridium botulinum. Na użytek medycyny estetycznej toksyna botulinowa produkowana jest z izolowanych szczepów bakterii, następnie dokładnie oczyszczana i pakowana próżniowo w ampułkostrzykawki czy też fiolki o ściśle określonych dawkach. Dzięki temu jej zastosowanie jest w pełni bezpieczne. Z założenia botulina, jak to toksyna, jest bowiem bardzo trująca! Jednak niewielkie, w pełni kontrolowane porcje, są dla organizmu obojętne, a wręcz przynoszą pozytywne skutki lecznicze.

Na co toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa ma bardzo wiele zastosowań. Początkowo korzystali z niej okuliści i to dzięki nim FDA w 2002 roku zatwierdziła preparat do użytku także w medycynie estetycznej. W ten sposób dziś botulina wykorzystywana jest przede wszystkim do wypełniania zmarszczek, w tym kurzych łapek, bruzd nosowo-wargowych, głębokich zmarszczek na czole czy lwiej zmarszczki między brwiami. Ale nie tylko, bo zastrzyki z botuliną to metoda walki z nadpotliwością, migreną a nawet zgrzytaniem zębami.

Powiększanie ust botoksem? Nie!

Ust nie powiększa się za pomocą toksyny botulinowej! Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – jad kiełbasiany paraliżuje mięśnie i to dzięki temu mamy wrażenie wypełnienia zmarszczek. Po prostu mięśnie są sparaliżowane i się nie marszczą. Gdybyśmy zdecydowali się na aplikację botuliny w usta, można spodziewać się właśnie efektu sparaliżowania (jak po znieczuleniu dentystycznym) a nie wymodelowania. Do powiększenia ust, korekty ich kształtu czy poprawy kondycji stosuje się wypełniacze.

Ile kosztuje powiększenie ust? Pół mililitra kwasu hialuronowego to koszt od 350 zł (rzadko zdarza się, aby przy jednym zabiegu wykorzystano więcej niż 1 ml). W renomowanym gabinecie powiększenie ust to koszt około. 1200 zł przy użyciu 1 ml najwyższej jakości preparatu.

Dodaj komentarz

Blog Chirurgicznie precyzyjny |

Prawdą jest, że ust nie wypełnia się botoksem. Jednak warto wspomnieć, że toksyna botulinowa może posłużyć do podniesienia kącików ust. Być może u niektórych ten zabieg dał wrażenie „powiększonych” ust ;) Jednak niestety nie u wszystkich zabieg podniesienia kącików ust jest na tyle widoczny, żeby wart był swojej ceny…

Podobne tematy

Modelowanie i nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, także u młodych pacjentek. Zobaczcie efekty zabiegu wykonanego przez dr n. med. Małgorzatę Marcinkiewicz, dermatolog z kliniki Projekt Skóra w Warszawie.

usta

Sposób na Super Lips!

Marzą ci się wyraźnie podkreślone usta? Pamiętaj, że duże nie znaczą nienaturalne! Regenyal Idea Super Lips zapewnia naturalny efekt i długotrwałą objętość ust nawet do 7-8 miesięcy. Co go wyróżnia?

Powiększanie i modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. U dwóch różnych pacjentek wykonała go dr Izabela Cwojdzińska-Jankowska.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki