WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Aminokwasowa terapia zastępcza Jalupro i Jalu-Toxin z toksyną botulinową

Jalupro to zabieg biostymulujący, a więc pobudzający młodość skóry od środka poprzez pobudzenie w niej produkcji kolagenu, co skutkuje poprawą jędrności, gęstości i napięcia skóry. Nazywany jest aminokwasową terapią zastępczą, ponieważ głównym składnikiem podawanego w zabiegu iniekcyjnie preparatu są aminokwasy zawieszone w kwasie hialuronowym. Jak działa? Wyjaśnia ekspert, dr Agnieszka Nasiłowska-Paciorek, lekarz okulista i lekarz medycyny estetycznej z kliniki Mega-lens, w której jest już dostępny zabieg Jalupro.

dr Agnieszka Nasiłowska-PaciorekNasz ekspert: dr Agnieszka Nasiłowska-Paciorek, lekarz okulista, zajmuje się problematyką chorób rogówki, soczewki i jaskry, członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i European Society of Cataract and Refractive Surgery, autorka i współautorka licznych artykułów naukowych poświęconych okulistyce. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie medycyny estetycznej. W klinice Mega-lens przyjmuje zarówno jako lekarz okulista, jak i lekarz medycyny estetycznej (www.megalens.com.pl).

Na czym polega działanie Jalupro?

– Wyjątkowość preparatu Jalupro zawdzięczamy aminokwasowej terapii
zastępczej opracowanej przez wybitnych szwajcarskich naukowców, której skuteczność
została potwierdzona badaniami klinicznymi. To zasługa chronionej patentem, funkcjonalnej formuły czterech specyficznych aminokwasów zawartych w produktach Jalupro (Glicyny, L-Proliny, L-Lizyny, L-Leucyny) w połączeniu z żelowym, delikatnie lepkim, nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Aminokwasy zawarte w Jalupro w ściśle określonej ilości i proporcji są substratem kluczowym dla syntezy nowego kolagenu typu I i III oraz normalizacji jego równowagi metabolicznej. Ale w macierzy zewnątrzkomórkowej poza kolagenem czy też proteoglikanami występują też hydrofilne polisacharydy – glikozaminoglikany GAG wśród, których hialuronian (kwas hialuronowy) posiada największą cząsteczkę i ma zdolności przyciągania największej ilości wody. Z tego względu tak istotnym elementem w produktach Jalupro jest zawartość nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który ma działanie nawilżające, ochronne, przeciwzapalne, przyspieszające gojenie i regenerację.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

– To zabieg wszechstronnie odmładzający skórę, który zapewnia:
  • poprawę napięcia, jędrności i gęstości skóry poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny,
  • wielopoziomową, długotrwałą poprawę nawilżenia skóry zarówno w powierzchownych jak, i w głębokich jej warstwach,
  • wygładzenie skóry, spłycenie zmarszczek
  • subtelny efekt wolumetryczny – likwidacja cieni pod oczami,
  • intensywne odżywienie skóry,
  • rozjaśnienie skóry,
  • zmniejszenie płytkich zmarszczek,
  • przyspieszenie procesów odnowy i regeneracji skóry,
  • poprawę ukrwienia i metabolizmu skóry.

Jakie preparaty znajdują się w linii Jalupro?

– W zależności od wielkości cząsteczki kwasu hialuronowego zawartej w preparatach możemy podzielić linię Jalupro na dwa preparaty: Jalupro Classic (mniejsza cząsteczka HA) i Jalupro HNW. Jalupro Classic możemy podawać w formie mezoterapii na skórę całej twarzy i szyi oraz jest on przeznaczony na bardzo wymagającą okolicę oka – możemy podawać ten preparat zarówno na powiekę dolną, jak i górną. Natomiast Jalupro HMW, przez to, że cząsteczka kwasu hialuronowego jest większa, ma delikatne właściwości wolumetryczne i jest zarezerwowany głównie na dolne 2/3 twarzy. Natomiast Jalupro Classic możemy również łączyć z toksyną botulinową i zabieg taki nazywamy wtedy Jalu-Toxin.

Na czym dokładnie polega zabieg Jalu-Toxin?

– Niepodważalnym atutem Jalu-Toxin jest na pewno jego kompleksowość i
wielokierunkowe działanie, które zawdzięczamy niespotykanemu dotąd połączeniu i
synergicznemu działaniu Jalupro i toksyny botulinowej. Jalu-Toxin działa na trzech poziomach:
  • na część mięśniową (toksyna botulinowa),
  • skórę właściwą (kwas hialuronowy),
  • fibroblasty (aminokwasy).
Ta unikatowa mieszanina Jalu-Toxin zaaplikowana podskórnie, na granicy styku tkanki
podskórnej z powierzchownymi włóknami mięśni, pozwala obniżyć powierzchowną kurczliwość skóry, uwalniając napięcie zmarszczek zlokalizowanych w najdelikatniejszych okolicach twarzy, tj. na czole, w okolicy mięśni okrężnych oczu („kurze łapki”), ust („zmarszczki palacza”) czy też szyi („pierścienie Wenus” oraz mięsień szeroki szyi). Co istotne, głębokie mięśnie pracują nadal zachowując naturalną mimikę, a jedynie powierzchowne włókna mięśniowe ulegają relaksacji, w wyniku czego następuje rozprostowanie drobnych zmarszczek mimicznych. Należy zwrócić również uwagę na jeszcze jedno bardzo ważne działanie Jalu-Toxin, a mianowicie zawarta w mieszaninie toksyna botulinowa będzie normalizowała zawartość sebum w skórze, pomagając tym samym w niwelowaniu zaskórników i nadprodukcji łoju. Dzięki Jalu-Toxin możemy zatem nie tylko nawilżyć, ujędrnić, rozświetlić skórę i wygładzić zmarszczki statyczne (które niestety w wyniku mimiki twarzy szybko powracają), ale również relaksujemy powierzchowne mięśnie, dzięki czemu niwelujemy zmarszczki mimiczne. Natomiast zawarta w Jalupro formuła 4 specyficznych aminokwasów w połączeniu z nieusieciowanym kwasem hialuronowym poprawia jakość cery, zwiększa gęstość skóry, poprawia jej elastyczność, wygładza zmarszczki, nawilża, rozświetla, jak również przyspiesza proces gojenia ran i obniża czas rekonwalescencji po procedurach inwazyjnych.

Kiedy widać efekty tego zabiegu? Czy trzeba go powtarzać?

– Kolejną zaletą Jalu-Toxin jest to, że jest to procedura, której pierwsze efekty
napięcia, nawilżenia i wygładzenia skóry widzimy nieomal tuż po wykonaniu, kolejne pojawiają się już po kilku dniach, gdy toksyna botulinowa zrelaksuje mięśnie i wygładzi zmarszczki mimiczne, a finalne efekty rozwijają się w czasie od 1 do 4 miesięcy od zakończenia terapii. Następuje wtedy zagęszczenie skóry na skutek syntezy nowego
kolagenu. Należy pamiętać, że każda terapia musi być indywidualnie dobrana przez lekarza dla każdego pacjenta, a w tej procedurze jest to wyjątkowo istotne, gdyż w przypadku dużej wiotkości i suchości skóry zaleca się kontynuować terapię jedynie przy użyciu Jalupro, a u pacjentów o bardzo silnej mimice twarzy zaleca się powtórzyć zabieg Jalu-Toxin, jednak nie częściej niż za 2-3 miesiące. Ostatecznie uzyskane efekty są bardzo trwałe i możemy się nimi cieszyć od 6 do 12 miesięcy. Co ważne, zabiegi nie wymagają specjalnych przygotowań i zaraz po ich wykonaniu można wrócić do codziennych aktywności.

A jak często powtarzać inne zabiegi Jalupro?

– O częstotliwości zabiegów decyduje lekarz w oparciu o kondycję skóry pacjenta, a także w zależności od rodzaju przeprowadzonego zabiegu. Zazwyczaj jednak w przypadku:
  • Jalupro Classic – są to 3-4 zabiegi, wykonywane co 2 tygodnie,
  • Jalupro HMW – to 3-4 zabiegi powtarzane co 3 tygodnie.

Efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Komu szczególnie poleca Pani te zabiegi?

Dzięki wielokierunkowemu działaniu zakres pacjentów, którym można polecić ten zabieg, jest bardzo szeroki. Terapia zalecana jest osobom, które zauważyły:
  • pierwsze oznaki starzenia,
  • zmniejszenie elastyczności skóry,
  • suchość skóry,
  • zasinienia, worki pod oczami,
  • fotostarzenie,
  • zmarszczki wokół oczu, ust, szyi (Jalu-Toxin),
  • rozstępy, blizny.

Terapia może też być stosowana w celu przedłużenia efektów stosowanych wcześniej  procedur estetycznych (wypełniacze, peelingi, lasery) lub jako przygotowanie do nich, a także przed operacjami plastycznymi i po nich.

Przeciwwskazania do zabiegu

– To typowe przeciwwskazania do zabiegów medycyny estetycznej:
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • cukrzyca,
  • opryszczka,
  • stany zapalne skóry,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • stosowanie stałych wypełniaczy w przeszłości,
  • choroba nowotworowa,
  • stan po terapii przeciwnowotworowej (w ciągu ostatnich 6 miesięcy).

Zabiegi Jalupro wykonasz w:

Klinika Mega-lens
ul. Polna 30A, Warszawa
tel. +48 22 825 11 33
www.megalens.com.pl

logo Mega-lens

Dodaj komentarz

Podobne tematy

La Playa w połączeniu z mikronakłuwaniem frakcyjnym

Mikronakłuwanie nie tylko pobudza w skórze procesy naprawcze poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia, ale też ułatwia wchłanianie składników aktywnych aplikowanych w trakcie zabiegu, takich jak koktajl biostymulujący La Playa. Zobaczcie film z zabiegu w klinice Projekt Skóra.

LIVE – efekty metamorfoz!

Rozmawiamy o zabiegach mesoestetic, jakim dr Barbara Jerschina poddała uczestniczki metamorfoz. Zobaczcie efekty!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki