WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

pępek

Sposób na piękny pępek!

Plastyka pępka staje się coraz bardziej popularna wśród kobiet – zwłaszcza w okresie przedwakacyjnym. Okazuje się, że wygląd tej, wydawałoby się, niepozornej części ciała, jest dla nas tak samo ważny jak płaski brzuch, jędrne piersi czy gładka skóra! 

Plastykę pępka (tzw. umbilikoplastykę) robi się zawsze „standardowo” w czasie operacji brzucha, np. po ciąży lub intensywnym odchudzaniu. Teraz jednak coraz więcej kobiet zgłasza się na jego samodzielną korektę u chirurga plastyka, czasami chcąc po prostu poprawić naturę. Zabieg ten może też pomóc w wypadku komplikacji, jakie pojawiły się np. po wcześniejszej plastyce brzucha (blizna) lub piercingu (np. po infekcji pępka). Metodą tą można też skorygować wybrzuszenia w tej okolicy, powstałe w wyniku przepukliny, co jest problemem nie tylko estetycznym, ale też zdrowotnym.

Umbilikoplastyka to dziś już rutynowy zabieg chirurgiczny. W celu zmiany rozmiaru lub kształtu pępka lekarz wykonuje niedostrzegalne nacięcie w jego głębi, a następnie usuwa nadmiar skóry i tłuszczu, formując nowy, ładny kształt pępka. Zwykle stosuje się szwy rozpuszczalne, a szew wykonywany jest w taki sposób, aby blizna pozostała niewidoczna.

Zabieg zwykle wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 45-60 minut. Po operacji okolica jest obrzęknięta i lekko bolesna, wszelkie zmiany powinny ustąpić do 7 dni. Przez ok. 3 tygodnie nie wskazane są ćwiczenia brzucha i dźwiganie.

Jaki kształt pępka jest najbardziej pożądany? 

Pępek dosyć wąski, o kształcie wertykalnym, z małym „kapturkiem” z góry, co powoduje, że wygląda sexy i naturalnie. Zbyt duży pępek może zostać pomniejszony poprzez wycięcie nadmiaru skóry wokół. Coraz więcej osób decyduje się też na korektę wyglądu tego miejsca po piercingu – gdy skóra uległa deformacji i naciągnięciu.

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

operacja brzucha

Na czym polega plastyka brzucha?

Zabieg plastyki brzucha (abdominoplastyka) jest przeprowadzany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Najczęściej powodem jest obwisły brzuch powstały w […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki