WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

selfie

Selfie pomaga w rekonwalescencji

Nie tylko dlatego, że robienie i przeglądanie zdjęć w telefonie pozwala zabić czas w trakcie rekonwalescencji :-) Według badań opublikowanych w Aesthetic Surgery Journal, osoby, które w pierwsze dni po operacji wysyłały swoje zdjęcia do chirurga, szybciej dochodziły do siebie! 

Proces ten przebiegał szybciej przede wszystkim dlatego, że ewentualne komplikacje pozabiegowe były wykrywane we wcześniejszym stadium. Jak wyjaśnia dr James E. Zins, chirurg plastyk, jeden z autorów badania, inspiracją była tutaj codzienna praktyka – z każdym pacjentem kontaktował się on telefonicznie nawet kilka razy dziennie w pierwszych 3 dobach po operacji, a niektórzy z nich wysyłali mu swoje selfie – dzięki temu miał pewność, że proces gojenia przebiega bez problemów. W końcu – widząc płynące z tego korzyści – lekarz zaczął namawiać swoich pacjentów do wysyłania mu zdjęć w tym czasie.

Dodatkowo pacjenci czuli się lepiej, ponieważ na bieżąco lekarz mógł zmniejszyć ich obawy związane chociażby z utrzymującym się opuchnięciem i zasinieniem. W niektórych wypadkach wysyłanie zdjęć może nawet zastąpić niektóre (na pewno nie wszystkie!) wizyty kontrolne (co jest wygodne szczególnie dla osób, które muszą dojechać z daleka), a także skrócić pobyt w szpitalu po operacji.

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Kobieta paląca e-papieros

E-papierosy a operacje plastyczne

Palaczki wolniej się goją po operacjach, poza tym zdecydowanie częściej występują u nich wymioty i uporczywy kaszel – zwłaszcza po operacjach […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki