PODZIEL SIĘ

Ten sposób podawania wypełniacza bije rekordy popularności w Korei i zaczyna być o nim głośno w Stanach. Polega na podaniu większej ilości wypełniacza w środkowej części ust zarówno na górnej, jak i dolnej wardze, tak aby dodać im apetyczności, a mniej po bokach – dzięki czemu efekt jest bardziej naturalny niż wstrzyknięcie preparatu w całe usta.

Nazwa „cherry lips” pochodzi od umiejscowienia wypełniacza na kształt wisienek stykających się pośrodku ust. Technika ta wymaga ogromnej precyzji, aby nie doszło do przerysowania i karykaturalnego efektu. Jak się Wam podoba?

usta jak wisienkiModne style powiększania ust

Obecnie odchodzi się od „kaczych dzióbków”, a skorygowane usta mają wyglądać tak, jakby były kształtne, apetyczne i pełne z natury. Zdaj się na doświadczonego lekarza, który uwzględni odpowiednie proporcje ust i całej twarzy, tak aby uniknąć karykaturalnego efektu „doklejonych” warg. Inaczej poprawia się bardzo wąskie usta (i zwykle wymaga to kilku wizyt w gabinecie), inaczej młode, które są jędrne, ale np. potrzebują delikatnej korekcji kształtu lub asymetrii, a jeszcze inaczej wiotkie, pozbawione objętości, „smutne”. Za pomocą wypełniacza można nie tylko powiększyć dolną bądź/i górną wargę, ale też zrewitalizować, nawilżyć i ujędrnić czerwień wargową, podkreślić tzw. łuk Kupidyna, aby usta były bardziej ponętne, unieść kąciki itp. Dlatego pamiętaj, że nie ma jednego wzorca idealnych ust – idealne są te, które lekarz (zawsze powinien to być lekarz!) dobierze indywidualnie do ciebie, aby podkreślić twoją naturę.

powiększanie ustMimo to możesz spotkać się w gabinetach z różnymi stylami korekcji ust – w zależności od tego, jaki obszar ust został wypełniony i jakie ich części podkreślone, na przykład:

Styl klasyczny – usta są wypełnione w zasadzie w całości, poprawiony ich kontur, wypełniona czerwień wargowa, skorygowane kąciki. Styl ten świetnie sprawdza się w przypadku ust, które na skutek upływu czasu i procesu starzenia się utraciły objętość i jędrność, a ich kąciki zaczęły opadać.

Uśmiech Kupidyna – w tym stylu podkreśla się przede wszystkim łuk Kupidyna, aby nadać ustom ponętnego kształtu bez wyraźnej zmiany objętości. Styl wybierany często przez młode dziewczyny.

Perłowe usta – podanie wypełniacza koncentruje się na dolnej wardze, która ulega trójwymiarowemu powiększeniu, oczywiście proporcjonalnie do wielkości górnej wargi.

Usta w stylu Hollywood – podkreślenie i uwypuklenie zarówno wargi górnej, jak i dolnej – w stylu gwiazd Hollywood i celebrytek takich jak Kardashianki. Pamiętaj jednak, że to, co może nawet atrakcyjnie wygląda na Instagramie czy w telewizyjnym show, niekoniecznie sprawdzi się w codziennym życiu – i wzorując się na gwiazdach słynących z powiększonych ust możesz wyglądać po prostu karykaturalnie.

Russian Lips – ostatnio jest o tym stylu głośno w Internecie; usta są dosyć duże, ale nie „napomponowane”, bardziej wyglądają, jakby czerwień wargowa została „rozciągnięta”, a nie nadbudowana; górna warga jest lekko wywinięta, z podkreślonym łukiem Kupidyna – to po prostu usta w stylu Angeliny Jolie 🙂

 

 

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.