Antysmogowa pielęgnacja skóry

Antysmogowa pielęgnacja skóry

248
0
PODZIEL SIĘ

Smog to mieszanina spalin i kurzu, w której znajduje się ponad 150 szkodliwych substancji. Są to m. in. pyły niskocząsteczkowe, metale ciężkie (np. ołów, rtęć, chrom), dwutlenek siarki i tlenki azotu, które szkodzą naszej skórze i zdrowiu. Nasza skóra w zasadzie non stop narażona jest na ich działanie – szkodzą jej przede wszystkim zanieczyszczenia powstające podczas spalania węgla niskiej jakości i „śmieci”, w tym plastików, folii aluminiowej (którą są wyściełane kartony na soki) czy farby drukarskiej (kolorowe magazyny).

– Do tego dochodzi bardzo groźny pył mikrocząsteczkowy emitowany przez silniki samochodowe diesel, które nie są wyposażone w odpowiednie filtry. Przy udziale promieni UV dochodzi wtedy do powstania tzw. tlenu singletowego – agresywnej cząsteczki, która prowadzi do utleniania lipidów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie płaszcza hydrolipidowego skóry. W efekcie traci ona naturalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi: związkami chemicznymi, wirusami, bakteriami – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska, dermatolog.

czarna maska– Zanieczyszczenia powietrza wpływają negatywnie na naszą skórę na wiele sposobów, np. zakwaszają ją, powodują problemy z nawilżeniem, modyfikują lipidy na jej powierzchni, zwiększają suchość skóry, powodują utratę elastyczności w warstwie rogowej, zwiększają syntezę HSP (białka szoku cieplnego), inicjują procesy zapalne. Do tego przyczyniają się do starzenia się skóry poprzez uszkodzenie jej funkcji na wielu poziomach: uszkodzenia roli barierowej, nieprawidłowości w odpowiedzi immunologicznej i naczyniowej, zaburzeń w wytwarzania potu, łoju oraz witaminy D, uszkodzeń mechanicznych i nieprawidłowej termoregulacji organizmu – tłumaczy Malwina Zasada, kosmetolog, trener krajowy i ekspert francuskiej marki kosmetyków Institut Esthederm.

Jak na co dzień możesz wspomóc swoją skórę walce ze smogiem? Z pomocą przychodzą wyspecjalizowane kosmetyki – tzw. tarcze antysmogowe. Polecamy!

 

krem Yonelle1. Anti-Smog Biohydrating Cream
(Yonelle, 30 ml, 49 zł) 

Nawilżający krem antysmogowy zabezpieczający skórę przed szkodliwym działaniem smogu. Tworzy przyjazną skórze niewyczuwalną barierę z biotechnologicznej poliglukozy, która ogranicza dostęp agresywnych czynników do skóry. Szkodliwe cząsteczki smogu PM2,5 i inne nie przyczepiają się do skóry, tylko są od niej odpychane! Krem polecany jest szczególnie w okresie zwiększonego poziomu zanieczyszczeń środowiska. Może być stosowany do każdego typu skóry, także pod makijaż. Zapewnia doskonałe nawilżenie, poprawia jędrność i gładkość cery, działa przeciwzmarszczkowo i ochronnie.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.iBeauty.pl. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ