WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Dziesięciobój w soczewkach kontaktowych

Soczewki kontaktowe ułatwiają życie – i codzienne, i sportowe! Paweł Wiesiołek, mistrz Polski w dziesięcioboju, stosuje jednodniowe silikonowo-hydrożelowe soczewki CooperVision nowej generacji. Opowiadał o tym podczas konferencji CooperVision. Zobaczcie na filmie!

Aż 92% specjalistów uważa, że soczewki silikonowo-hydrożelowe są najlepszym wyborem zapewniającym ochronę zdrowia oczu pacjentów w trakcie użytkowania soczewek kontaktowych, ponieważ cechują się wysoką „oddychalnością”. Soczewki te długoterminowo cechują się też lepszym komfortem użytkowania.

Produkcja miękkich soczewek kontaktowych stała się możliwa w latach 60. i 70. dzięki rozwojowi technologii wodolubnych polimerów – nazwano je żelami hydrofilnymi lub po prostu hydrożelami. Okazało się jednak, że przy dłuższym noszeniu soczewki hydrożelowe mogą powodować niedotlenienie rogówki, co objawia się jej obrzękiem lub zaczerwienieniem, a w konsekwencji może prowadzić do nieodwracalnych zmian, takich jak neowaskularyzacja rogówki.

Paweł Wiesiołek
Paweł Wiesiołek, mistrz Polski w dziesięcioboju, trenuje i zdobywa medale w soczewkach kontaktowych CooperVision. Mówi, że dzięki nim lepiej np. potrafi oszacować odległość, co jest niezwykle ważne chociażby przy skokach o tyczce czy biegu przez płotki.

W 2008 roku wprowadzono pierwsze jednodniowe soczewki silikonowo-hydrożelowe (tzw. SiHy) – jest to najnowsze osiągnięcie w technologii zmierzającej do zwiększenia przepuszczalności tlenu (większy komfort, możliwość noszenia soczewki przez dłuższy czas i zdrowsze oczy), nawilżenia (większy komfort) i skuteczności klinicznej soczewek kontaktowych. Badania wykazują, że SiHy minimalizują neowaskularyzację rogówki i powinny być soczewkami pierwszego wyboru u pacjentów z większymi wymaganiami tlenowymi oraz z większymi wadami wzroku. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby właściwie dobrać soczewki u okulisty bądź optometrysty, co podczas spotkania CooperVision podkreślała dr Anna Klemarczyk, okulista z kliniki Mega-lens. Wszystkie soczewki z rodziny CooperVision są przebadane i atestowane przez FDA.

Korzyści dla pacjentów

Z raportu dotyczącego jednodniowych silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych, przygotowanego przez CooperVision na podstawie ogólnoświatowych badań z udziałem specjalistów i konsumentów, wynika, że soczewki te:

  • spełniają oczekiwania wymagającego stylu życia pacjentów,
  • dostarczają pacjentom najlepszych korzyści,
  • zapewniają długoterminowo lepsze korzyści zdrowotne dla oczu,
  • długoterminowo zapewniają lepszy komfort użytkowania,
  • ich użytkownicy są bardziej zadowoleni i mają mniej problemów związanych z noszeniem soczewek.

Co ciekawe, aż 87% specjalistów przestawia swoich pacjentów na SiHy, aby zmniejszyć ilość porzuceń, a więc sytuacji, w których niezadowolony pacjent rezygnuje z noszenia soczewek kontaktowych!

Clariti 1 dayPierwsze i jedyne

CooperVision jest liderem w produkcji soczewek kontaktowych – w tym pierwszej i jedynej na świecie rodziny jednodniowych soczewek silikonowo-hydrożelowych CooperVision clariti® 1 day. Charakteryzują się one wysoką „oddychalnością”, co sprzyja zachowaniu bardziej białych, wyrazistych i zdrowszych oczu, a także wysoką wysoką zawartością wody. Dzięki procesowi WetLoc™ stworzono soczewkę, która w sposób naturalny przyciąga i wiąże cząsteczki wody na swojej powierzchni, tak aby oczy pozostawały nawilżone przez cały dzień. Soczewki pozwalają skorygować różne wady wzroku – jest to rozwiązanie zarówno dla krótkowidzów i dalekowidzów, jak i osób z astygmatyzmem czy prezbiopią (starczowzrocznością). W rodzinie soczewek CooperVision znajdziesz też silikonowo-hydrożelowe soczewki miesięczne.
Więcej na: www.CooperVision.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki