WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

CZYSTY KWAS HIALURONOWY D-LAB DLA MŁODEJ SKÓRY

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, odpowiedzialnym za jej odpowiednie nawilżenie. Niestety, z wiekiem go ubywa, a skóra staje się coraz bardziej sucha, pogłębiają się też na niej zmarszczki i bruzdy. Kwas hialuronowy jest cennym składnikiem kosmetyków, wykorzystywany też jest w formie wypełniaczy i produktów do mezoterapii w medycynie estetycznej. Zyskuje też popularność w suplementacji. Francuska marka D-LAB Nutricosmetics opracowała wyjątkową formułę czystego kwasu hialuronowego o działaniu udowodnionym w badaniach klinicznych. Polecamy! 

Kwas hialuronowy – co to jest?

Kwas hialuronowy (HA – Hyaluronic Acid) to związek chemiczny, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze, w mazi stawowej (chroniąc przed urazami mechanicznymi), w ścianach naczyń krwionośnych i w ciele szklistym oka. Należy do grupy glikozaminoglikanów (GAG) i jest składnikiem macierzy międzykomórkowej (a więc przestrzeni wypełniającej komórki skóry, w której znajdują się też białka młodości – włókna kolagenowe i elastynowe), decydując o tym, że skóra jest jędrna, gęsta, gładka i sprężysta. Fizjologicznie kwas hialuronowy jest obecny w skórze w postaci soli sodowej (hialuronian sodu). Niestety, wraz z wiekiem, już od ok. 25. roku życia, jego ilość stopniowo maleje, a ok 80. roku życia ulega niemal całkowitemu zanikowi, co powoduje silne przesuszenie i pomarszczenie skóry.

Kwas hialuronowy – jak działa?

Przede wszystkim ma wyjątkowe właściwości higroskopijne, działa jak gąbka – w środowisku wodnym jego cząsteczki mogą zwiększać swoją objętość nawet 1000-krotnie, a jedna cząsteczka HA jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dzięki temu wiąże wilgoć w skórze właściwej, zapewniając jej nawilżenie, elastyczność i miękkość. Nic więc dziwnego, że kwas hialuronowy pozyskiwany w drodze biofermentacji stał się cennym składnikiem kosmetyków i preparatów do zabiegów estetycznych, a także nutrikosmetyków, które polecane są:
 • jako profilaktyka przeciwstarzeniowa – osobom w każdym wieku, także młodym,
 • do skóry suchej, przesuszonej, odwodnionej,
 • do skóry narażonej na działanie słońca i innych niekorzystnych czynników zewnętrznych, które naruszają barierę hydrolipidową skóry,
 • kobietom w okresie menopauzy – wtedy bowiem wskutek obniżenia poziomu estrogenów następuje nagły spadek wilgoci w skórze,
 • latem, aby wspomóc nawilżenie skóry, podobnie zimą – gdy długo przebywamy w klimatyzowanych bądź ogrzewanych pomieszczeniach.

Różne masy cząsteczkowe HA

Kwas hialuronowy może mieć różną masę cząsteczkową – HA o niskiej masie cząsteczkowej charakteryzuje się lepszą przenikalnością do głębszych warstw naskórka, natomiast o wyższej – tworzy na skórze hydrofilm chroniący przed przeznaskórkową utratą wody (TEWL) oraz niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Najlepsze efekty – w kosmetologii i suplementacji – daje połączenie kwasów hialuronowych o różnej masie cząsteczkowej dla kompleksowej pielęgnacji i ochrony skóry:
 • wielkocząsteczkowej – utrzymuje się na skórze, tworząc cienką błonę chroniącą przed odparowaniem wody, wypełnia zmarszczki i linie,
 • średniocząsteczkowej – silnie nawilża warstwę rogową, dając natychmiastowy, ale krótkotrwały efekt wygładzenia i ujędrnienia,
 • niskocząsteczkowej – wnika w głębsze warstwy skóry, dając jej silne i długotrwałe nawilżenie.

Czysty Kwas Hialuronowy D-LAB

To nowość na rynku nutrikosmetyków – preparat wyjątkowy nie tylko ze względu na naturalny, wegański skład, ale także na obecność w preparacie pełnego spektrum kwasów hialuronowych o różnych ciężarach masy cząsteczkowej, od 50 kDa do 3000 kDa, które działają synergistycznie, aby idealnie zaspokajać potrzeby skóry. Naturalny i wegański składnik wiąże wodę z komórkami skóry, widocznie spłycając głębokie oraz mimiczne zmarszczki, pozostawiając skórę wypełnioną, nawilżoną i elastyczną. Jedna kapsułka zawiera 290 mg kwasu hialuronowego.

Udowodnione działanie

Skuteczność Czystego Kwasu Hialuronowego D-LAB została potwierdzona w badaniu klinicznym(1). Bardzo ważne jest to, że – podobnie jak we wszystkich produktach D-LAB – innowacyjna, przebadana formuła zapewnia wysoką wchłanialność składników aktywnych w jelicie (kapsułka jest odporna na działanie kwasu żołądkowego). W efekcie Czysty Kwas Hialuronowy:

 • Stymuluje endogenną syntezę kwasu hialuronowego i zwiększa poziom kwasu hialuronowego we krwi już od 7. dnia do uzyskania +40,3% po 28 dniach stosowania suplementu.
 • Zmniejsza objętość i głębokość zmarszczek średnio o 17,6% i 18,8%.
 • Poprawia elastyczność i nawilżenie skóry średnio o 3,8% i 10,6%.

(1) Podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo badanie kliniczne trwające 28 dni, obejmujące 15 i 60 kobiet.

Cena: 171 zł / 28-dniowa kuracja

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki