WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

igenesis genodiet

BADANIA NUTRIGENETYCZNE GENODIET iGENESIS

Nutrigenetyka jest przyszłością w medycynie anti-aging. Dzięki indywidualnym testom genetycznym możemy m.in. dowiedzieć się, jakie zdolności antyoksydacyjne ma nasz organizm, jak radzi sobie z detoksykacją, jakim typem metabolicznym jesteśmy, jakie mamy predyspozycje do wielu chorób cywilizacyjnych, a nawet z jaką częstotliwością i jakie sporty powinniśmy uprawiać. Najbardziej kompleksowym testem tego typu dostępnym w Polsce jest Genodiet iGenesis Completo. Jak działa i jakie korzyści nam daje? Dlaczego warto go wykonać i potem całe życie trzymać się zaleceń opracowanych na jego bazie? 
DR BEATA DETHLOFFWyjaśnia ekspert: dr n. med. Beata Dethloff, lekarz medycyny estetycznej i specjalista w zakresie chorób wewnętrznych 
II stopnia. Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Medycyny Przeciwstarzeniowej prowadzonej przez światowej sławy doktora Tierrego Hertoghe’a oraz Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging pod kierownictwem dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej. Twórczyni marki nowoczesnych klinik medycyny estetycznej i anti-aging Dr Beata Dethloff.
Testy Genodiet iGenesis to innowacyjne badanie nutrigenetyczne pozwalające na określenie wzajemnej korelacji poszczególnych genów. Dzięki temu możesz dowiedzieć się m.in.:
 • jakie zdolności antyoksydacyjne i detoksykacyjne ma twój organizm,
 • jakim typem metabolicznym jesteś – jakie są genetycznie uwarunkowane możliwości twojego organizmu do metabolizowania składników odżywczych (białek, tłuszczów, węglowodanów), czy masz skłonność do przybierania masy ciała i efektu „jo-jo”,
 • czy masz predyspozycje do hipercholesterolemii, chorób serca, osteoporozy, Alzheimera, depresji i innych chorób cywilizacyjnych,
 • jakiego rodzaju sport i z jaką częstotliwością powinnaś uprawiać chcąc zachować zdrowie i piękny wygląd,
 • czy masz genetycznie uwarunkowane nietolerancje i nadwrażliwości pokarmowe m.in. na gluten, fruktozę, kofeinę, nikiel, sól czy laktozę,
 • jak metabolizujesz kluczowe witaminy i składniki mineralne, takie jak witaminy A, B6, B9, B12, C, D, E, cholina, wapń, magnez i żelazo, oraz co powinnaś suplementować.

Co daje ta wiedza w praktyce? Na podstawie wyników eksperci ułożą dla ciebie spersonalizowaną dietę, suplementację, a nawet trening. Dzięki trzymaniu się tych zaleceń masz szansę być zdrowsza, młodsza i żyć dłużej, ciesząc się aktywnym życiem. Oznacza to też lepsze samopoczucie, atrakcyjniejszy wygląd, więcej energii, szczuplejszą sylwetkę (nawet jeśli wcześniej miałaś problemy z jej osiągnięciem). Jednym słowem, znając genetycznie uwarunkowane predyspozycje np. do pewnych chorób czy otyłości, możesz tak zmienić swój styl życia i odżywiania, aby zminimalizować ich ryzyko. Uważa się bowiem, że tylko w 20% o tym, jak się starzejemy, decydują geny, 80% to styl życia. Dobrze więc mieć to wszystko w 100% pod kontrolą:-)

mama i córkaTest jest bardzo prosty i bezbolesny w wykonaniu – materiał genetyczny z jamy ustnej zostaje pobrany szpatułką i wysłany do laboratoriów do badania (zestaw do pobrania wraz z instrukcją możesz też zamówić do domu). Co ważne, testy robisz tylko raz w życiu, co rekompensuje cenę – zalecenia otrzymane na podstawie wyników (w formie wielostronicowego i bardzo szczegółowego raportu) nigdy się nie dezaktualizują, ponieważ geny są niezmienne. Dodatkowo w klinikach wykonujących badanie – np. w klinikach Dr Beata Dethloff – otrzymujesz bezcenne wsparcie ekspertów i instrukcje służące twojemu zdrowiu i samopoczuciu.

Kiedy warto wykonać testy Genodiet iGenesis?

 • Nadwaga i otyłość
 • Wspomaganie leczenia chorób przewlekłych (choroby układu krążenia, cukrzyca, nowotwory, autoimmunizacyjne, alergie itd.)
 • Profilaktyka zdrowia – zapobieganie chorobom przewlekłym, obciążenie rodzinne
 • Niepłodność, poronienia
 • Choroby neurologiczne
 • Przewlekłe stany zapalne

Genodiet iGenesis Completo

Genodiet iGenesis Completo to badanie genetyczne złożone z 9 wzajemnie uzupełniających się modułów:
igenesis slimIdentyfikuje geny wpływające indywidualną zdolność do metabolizowania białek, tłuszczów i węglowodanów. Daje konkretne wskazówki, jak osiągnąć i utrzymać prawidłową masę ciała, poprzez dostarczenie informacji o odpowiednich proporcjach makroskładników w diecie oraz ich rozkładzie w posiłkach. Dodatkowo moduł ten pozwala uzyskać informację o genetycznej skłonności do nadwagi i otyłości oraz efektu jo-jo.
Informacje uzyskane z modułu dotyczą wchłaniania, transportu, a także przyswajania wybranych witamin i składników mineralnych. Analizowane są geny odpowiedzialne za metabolizm witamin: A, B6, B9, B12, D, E, C, choliny oraz wapnia i magnezu. Pacjent otrzymuje wskazówki, jak uzupełnić dietę w niezbędne składniki odżywcze, których metabolizm jest obniżony oraz jakie parametry krwi powinien kontrolować poza standardową morfologią.
Wskazuje predyspozycje do wystąpienia wrodzonych i genetycznie uwarunkowanych nietolerancji i nadwrażliwości na: sód, alkohol, nikiel i kofeinę. Identyfikuje nietolerancję laktozy i fruktozy, a także genetyczne ryzyko rozwoju celiakii. Dodatkowo moduł ten dostarcza informacji o metabolizmie żelaza, co przekłada się na predyspozycje do rozwoju anemii lub hemachromatozy.
Analizuje warianty genów zaangażowanych w metabolizm glukozy i lipidów. Moduł ten pozwala zidentyfikować ryzyko rozwoju hiperglikemii, która sprzyja rozwojowi cukrzycy typu 2, hipercholesterolemii, a także predyspozycji do odkładania się wisceralnej tkanki tłuszczowej i rozwoju zespołu metabolicznego.
Określa predyspozycje genetyczne organizmu do walki z nadmiarem wolnych rodników oraz jego zdolności do usuwania toksyn. Wiedza w tym zakresie jest niezwykle ważna nie tylko w kontekście wspomagania prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, ale także przy zapobieganiu rozwojowi chorób nowotworowych i autoimmunologicznych oraz wspomaganiu treningów sportowych.
Fit sport określa predyspozycje genetyczne do aktywności fizycznej niezbędne do zoptymalizowania treningu, poprawienia wyników sportowych i przyspieszenia powysiłkowej regeneracji organizmu. Jest przeznaczony dla osób, które świadomie chcą kształtować aktywny styl życia, uwzględniający precyzyjnie dostosowaną dietę oraz trening.
Ocenia genetyczne ryzyko rozwoju osteoporozy i uszkodzeń chrząstki stawowej oraz genetycznie uwarunkowanej trombofilii (czyli skłonności do zakrzepicy). Dzięki niemu pacjenci dowiadują się, na co zwrócić uwagę w profilaktyce i leczeniu tych problemów. Mają też możliwość zidentyfikowania problemu w zalążku i odsunięcia w czasie rozwoju choroby.
Analizuje polimorfizmy genów związanych z kondycją mieszków włosowych, dzięki którym możliwe jest określenie prawdopodobieństwa wystąpienia i rozwoju łysienia androgenowego oraz poznanie czynników: hormonalnych, żywieniowych oraz zapalnych, których uwzględnienie może zapobiec utracie włosów u osób zagrożonych łysieniem androgenowym.
Ocenia genetyczną predyspozycję do obniżania się wraz z wiekiem funkcji poznawczych, takich jak: umiejętność uczenia i zapamiętywania, problemów z pamięcią i koncentracją uwagi oraz zaburzeń nastroju i emocji, w tym stanów depresyjnych. Dostarcza wskazówek dotyczących diety i stylu życia, które pomogą pacjentom zachować dobra kondycję mózgu przez długie lata.
W klinikach Dr Beata Dethloff badanie to zostało również wzbogacone w OMEGA Test – niezwykle ważne badania .
Omega testOMEGA Test to badanie lipidomiczne 22 kwasów tłuszczowych i ich stężenia na poziomie komórkowym, co ułatwia modyfikację dotychczasowego sposobu odżywiania oraz skuteczną profilaktykę chorób cywilizacyjnych. Odpowiednie proporcje kwasów tłuszczowych Omega wspomagają bowiem metabolizm organizmu w walce z procesami chorobotwórczymi. Badanie OMEGA Test zostało stworzone z myślą o osobach, które:
 • posiadają zwiększoną podatność na infekcje
 • borykają się ze zmianami skórnymi
 • mają stany obniżonego nastroju lub w skrajnych przypadkach depresję
 • doświadczają zaburzeń koncentracji lub mają problemy z pamięcią
 • posiadają wysoki poziom cholesterolu
 • mają nadwagę lub otyłość
 • są zagrożone zawałem, udarem, chorują na nadciśnienie
 • mają problemy z płodnością
 • chorują na cukrzycę typu II
 • chorują na inne przewlekłe schorzenia
 • walczą ze stanami zapalnymi (autoimmunologicznymi), np. reumatoidalnym zapaleniem stawów, trądzikiem, atopowym zapaleniem skóry
Do wykonania badania wykorzystywana jest analiza suchej kropli krwi, na wyniki czeka się około 4 tygodni, a na ich podstawie lekarz lub dietetyk jest w stanie przygotować odpowiednią dietę i/lub suplementację. Co ważne, badanie to pozwala na wiarygodne i dokładne odzwierciedlenie poziomu poszczególnych kwasów tłuszczowych we krwi u pacjentów niezależnie od ich wieku. OMEGA Test to jedyne badanie w Europie, które bada zawartość aż 22 kwasów tłuszczowych w błonach komórkowych. Sprawdzany jest poziom zarówno nasyconych, jednonasyconych, jak i wielonienasyconych z rodziny omega 3 i omega 6, które są podstawowym materiałem budulcowym błon każdej komórki.

Genodiet iGenesis Anti-Aging

Jeśli chcesz natomiast uzyskać kompleksową wiedzę z zakresu predyspozycji żywieniowych, które mają największy wpływ na zachowanie zdrowia, zgrabnej sylwetki i młodego wyglądu, możesz poddać się badaniu Genodiet iGenesis, które skład się z 4 modułów: Slim, Micro, Sensor i Detox.

DNADlaczego warto wybrać akurat testy Genodiet iGenesis?

Na rynku jest obecnie dostępnych wiele testów genetycznych, pamiętaj jednak, że nie wszystkie są miarodajne i dają tak szeroką wiedzę o funkcjonowaniu twojego organizmu. Co wyróżnia Genodiet iGenesis?

 • To pierwsze w Europie i Polsce badanie nutrigenetyczne!
 • 15 lat doświadczeń w diagnostyce nutrigenetycznej (genodiet) na rynku badań genetycznych
  • 5000 wykonanych badań w Polsce
  • Zespół ekspertów i międzynarodowa rada naukowa
  • Współpraca z uniwersytetami w Bolonii, Ferrarze, Miami
  • Certyfikowane laboratorium Genomix4life we Włoszech
  • Szefem naukowym projektu jest prof. Giovanni Scapagnini, który pracuje w międzynarodowych projektach m.in. nad starzeniem się mózgu
  • Najnowocześniejsze metody analizy i sekwencjonowania genomu
  • Działanie wg standardów ISO 9001:2008

Ceny testów Genodiet iGenesis: od 2190 zł
Gdzie: Kliniki Dr Beata Dethloff, www.drbeatadethloff.pl

Więcej informacji o testach nutrigenetycznych:
www.dfmedica.eu

logo Genodiet igenesis

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Matka i córka

Podziękuj mamie za zmarszczki

Uważa się, że geny są odpowiedzialne w 20-30% za to, jak się starzejemy – reszta to wpływ czynników środowiskowych. Z […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki