WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

irygator stomatologiczny

Przewodnik po irygatorach stomatologicznych: na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Szukasz urządzenia do skutecznego oczyszczania przestrzeni międzyzębowych? Sięgnij po irygator stomatologiczny! Wybieraj spośród takich marek jak Smilesonic, Panasonic, Waterpik czy Seysso. Zastanawiasz się, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Spieszymy z wyjaśnieniem!

Irygatory stomatologiczne do zębów to urządzenia przeznaczone do oczyszczania trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, a w szczególności przestrzeni międzyzębowych. Działają na zasadzie myjki ciśnieniowej, a mianowicie generują strumień wody przez pompkę, który następnie wydostaje się z dyszy i usuwa resztki pokarmowe, osady oraz płytkę nazębną nawet z najgłębiej położonych obszarów jamy ustnej. Irygator stomatologiczny świetnie sprawdzi się również w oczyszczaniu elementów aparatu ortodontycznego, a także mostów oraz implantów. Jego bardzo ważną funkcją jest możliwość regulacji ciśnienia wody oraz wyboru jednej z kilku końcówek wymiennych, co pozwala każdemu na dopasowanie sposobu irygacji do własnych potrzeb związanych z higieną jamy ustnej. Możemy wymienić dwa podstawowe typy irygatorów stomatologicznych. Są to irygatory stacjonarne i bezprzewodowe.

Tryby pracy w irygatorach stomatologicznych

Irygatory stomatologiczne zazwyczaj wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym zakresie ciśnienia. Irygatory stacjonarne oferują najczęściej szeroki zakres ciśnienia do wyboru (od 0,5 do 7,6 bara), który przeznaczony jest do czyszczenia ciasno stłoczonych zębów. Z kolei irygatory bezprzewodowe, czyli inaczej mobilne, charakteryzują się zwykle nieco niższym ciśnieniem, np. o wartości od 3,0 do 4,5 lub od 3,1 do 5,2 bara, które wskazane jest osobom posiadającym problemy z dziąsłami. Niektóre modele irygatorów dodatkowo wyposażone są
w jeszcze jedną funkcją. Jest to możliwość wyboru jednego z kilku rodzajów strumienia wodnego.

Zbiornik na wodę w irygatorach stomatologicznych

Irygatory stacjonarne posiadają duży zbiornik na wodę, który jest elementem zdejmowanym. Może pomieścić nawet 600 ml wody, co w zupełności wystarcza na przeprowadzenie pełnej irygacji. Irygatory bezprzewodowe wyposażone są w dużo mniejszy zbiornik, który stanowi zazwyczaj ich integralną część. Podczas irygacji często zdarza się, że należy go uzupełnić, gdyż jego pojemność zwykle nie przekracza 350 ml. Do porównania poszczególnych modeli irygatorów i ich właściwości przydatny będzie ranking irygatorów. Tego typu zestawienie znajdziemy na stronie https://denthelp.pl/blog/ranking-irygatorów

Końcówki wymienne w irygatorach stomatologicznych

Irygatory stomatologiczne, a właściwie zestawy, w których się znajdują, często wyposażone są w kilka wymiennych dysz czyszczących, które różnią się od siebie kształtem i ułożeniem włókien, a także przeznaczeniem. Dzięki temu każdy użytkownik może sięgnąć po końcówkę odpowiednią dla siebie. Najczęściej występujące dysze to m.in. klasyczna, ortodontyczna, poddziąsłowa, do pielęgnacji języka, do czyszczenia implantów oraz mostów itd.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki