WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

materace-rehabilitacyjne-hilding-kto-powinien-na-nich-spac

Materace rehabilitacyjne Hilding – kto powinien na nich spać?

Ciężkie poranki zdarzają się każdemu, jednak jeśli wstawaniu zaczyna towarzyszyć ból pleców, to może być to oznaka źle dobranego materaca. W takich przypadkach należy zazwyczaj zdecydować się na jego wymianę – ta jedna, mała rzecz może w znaczący sposób podnieść komfort snu i sprawić, że stanie się on również zdrowszy. Choć bóle pleców potrafią znacząco utrudnić funkcjonowanie, to dłuższe ignorowanie ich może znacząco odbić się na zdrowiu danej osoby, powodując u niej różnego rodzaju zwyrodnienia. Wówczas konieczna może okazać się interwencja specjalisty – rehabilitacja bywa czasochłonna i nierzadko wiąże się z dużymi wydatkami. Materac rehabilitacyjny pomoże pozbyć się bólów pleców o poranku, a jego lecznicze właściwości zostały docenione zarówno przez specjalistów, jak i zwykłe osoby. Sprawdź, czy materac rehabilitacyjny marki Hilding Anders sprawdzi się w Twojej sypialni.

Czym wyróżnia się materac rehabilitacyjny spośród innych konstrukcji dostępnych na rynku?

Choć materace rehabilitacyjne kojarzone są zazwyczaj z zastosowaniami specjalistycznymi, to coraz częściej znaleźć je można również w sypialniach zwykłych użytkowników. Głównie ze względu dlatego, że zapewniają doskonałe podparcie kręgosłupowi, a o tym, jak istotna jest to kwestia, przekonał się każdy, kto borykał się z problemem niewyspania czy porannymi bólami pleców czy kończyn. Wydawać by się mogło, że w dobie powszechnego dostępu do informacji, fakty o śnie są doskonale znane, jednak ze względu na istnienie wielu mitów dotyczących tego tematu, problemy z kręgosłupem są często zrzucane na karb specyficznego trybu życia czy stresu zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Dobrze dobrany materac potrafi uniknąć czasochłonnego leczenia kręgosłupa i związanej z tym późniejszej rehabilitacji.

Jednym z kluczowych aspektów dobrze dobranego materaca rehabilitacyjnego jest to, by dobrze wspierał kręgosłup przyszłego użytkownika. Konstrukcja o zbyt dużym stopniu twardości będzie powodowała kłopoty z zasypianiem, a sam sen nie będzie komfortowy. Z kolei zbyt miękki materac powodował będzie uczucie zapadania się i również nie będzie gwarantował właściwego podparcia kręgosłupa. Z tego właśnie powodu producenci materacy zastosowali wieli innowacyjnych rozwiązań, by każdy mógł znaleźć konstrukcję dopasowaną do swoich potrzeb. Hilding Anders przygotował m.in. nowoczesne materace termoelastyczne, które dopasowują się do temperatury użytkownika, wspierając tym samym zdrowy i wartościowy sen.

Materac z kokosem cechuje się z kolei dużą higienicznością i doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju sypialni, z których będzie korzystała osoba z alergią. Te i wiele innych rozwiązań tego skandynawskiego producenta, znaleźć można w ofercie dużych sklepów, jak Agata Meble, Ikea czy BRW, jednak Hilding Anders współpracuje również z mniejszymi markami, jak SleepMed.

na-jakie-aspekty-warto-zwracac-uwage-przy-okazji-doboru-materaca-rehabilitacyjnegNa jakie aspekty warto zwracać uwagę przy okazji doboru materaca rehabilitacyjnego?

Konstrukcje specjalistyczne cechują się wieloma użytecznymi rozwiązaniami, dzięki czemu materace rehabilitacyjne znajdą również zastosowanie w sypialniach zwykłych osób. Tego typu modele zostały opracowane z myślą o łóżkach z regulowanym kątem nachylenia podparcia – ciągła zmiana pozycji może powodować uszkodzenia poszycia czy wypełnienia, dlatego materace rehabilitacyjne są zazwyczaj tymi piankowymi, głównie ze względu na dużą elastyczność tego materiału. Zapewnia on odporność na uszkodzenia mechaniczne czy wszelkiego rodzaju przetarcia, a wysokoelastyczna pianka opracowana przez Hilding Anders, doskonale dostosowuje się do ciała użytkownika, zapewniając właściwe podparcie dla kręgosłupa.

Dobry materac do rehabilitacji nadaje się również do stosowania przez osoby nie dotknięte jeszcze chorobą czy urazem, a które chcą cieszyć się komfortowym i zdrowym snem, bez bólu pleców o poranku. Z tego właśnie powodu wszystkie materace rehabilitacyjne Hilding Anders są hipoalergiczne, a utrzymanie ich w czystości nie stanowi większego problemu. Łatwo odczepiany pokrowiec wykonany z dzianiny można prać w pralce, a taśma 3D zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, zapobiegając namnażaniu się szkodliwych drobnoustrojów.

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

(Artykuł partnera)

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki