WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

internista

Internista online – dlaczego warto skorzystać z usług platformy telemedycznej?

Potrzebujesz przedłużenia leków? Chciałbyś omówić uporczywe objawy ze specjalistą? A może zmagasz się z przewlekłymi chorobami wewnętrznymi, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie? Jeśli potrzebujesz szybkiej pomocy lekarza, masz możliwość skorzystania z teleporady z internistą online i to bez długiego oczekiwania na wizytę. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie i jakie są jego największe atuty? Tego wszystkiego, a nawet więcej dowiesz się z poniższego artykułu!
 
Spis treści: 
 
Internista online – dlaczego warto skorzystać z usług platformy telemedycznej?
Kiedy wskazana jest konsultacja z internistą on-line?
Jak wygląda telekonsultacja z internistą online?
Jak zapisać się na teleporadę u internisty?
Dlaczego warto skorzystać z konsultacji z internistą online?

Kiedy wskazana jest konsultacja z internistą on-line?

Internista to osoba posiadająca wykształcenie medyczne w zakresie diagnozowania, profilaktyki i leczenia chorób wewnętrznych. Dzięki wiedzy specjalistycznej jest on w stanie dogłębnie przeanalizować nie tylko dokuczające Ci objawy, ale też ogólny stan zdrowia, codzienne nawyki oraz przyjmowane leki i suplementy diety. Należy także mieć na uwadze, że może on świadczyć usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.
 
Z jakimi przypadłościami warto zapisać się na telekonsultację z internistą online:
 
●      dolegliwości ze strony układu trawiennego,
●      problemy z układem sercowo-naczyniowym,
●      niedociśnienie lub nadciśnienie,
●      przypadłości o charakterze reumatycznym,
●      cukrzyca i inne zaburzenia metaboliczne,
●      szumy uszne, zawroty głowy, migreny,
●      zaburzenia endokrynologiczne.
 
Sprawdź: Internista a lekarz rodzinny – jakie są różnice i kogo wybrać?

Jak wygląda telekonsultacja z internistą online?

Jak wygląda porada u internisty online krok po kroku? Porada online jest podobna do tej, którą znasz ze swojej przychodni. Jedyna różnica jest taka, że na początku rozmowy przejdziesz krótki proces weryfikacji tożsamości. Ponadto – ze względu na specyfikę tej usługi – lekarz nie przeprowadzi badania fizykalnego.
 
Podczas wizyty u internisty lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny. Zostaniesz zapytany o towarzyszące Ci dolegliwości, historię choroby czy przyjmowane leki. Wszystkie te informacje są cenne do postawienia diagnozy.
 
Nie wahaj się także zadawać nurtujących Cię pytań – lekarz bardzo chętnie odpowie na nie wszystkie i podpowie Ci, jakie zmiany w zakresie stylu życia będą najkorzystniejsze dla Ciebie. W niektórych przypadkach może zajść potrzeba pogłębienia diagnostyki lub odbycia dodatkowej konsultacji z innym specjalistą, do którego otrzymasz skierowanie.

Jak zapisać się na teleporadę u internisty?

Jak umówić się na teleporadę u internisty online? Proces ten jest nie tylko intuicyjny, ale także ekspresowy. Wystarczy, że skorzystasz z usług platformy telemedycznej Med24 – czas oczekiwania na rozmowę z lekarzem to zaledwie 15 minut! Co najważniejsze, jest ona dostępna przez całą dobę, również w niedziele i dni świąteczne. Aby porozmawiać z internistą, musisz się zarejestrować, wybrać formę kontaktu (np. wideorozmowa, chat SMS lub telefon),  wybrać dogodny termin i opłacić wizytę. Nie martw się, jeśli nie uda Ci się odebrać za pierwszym razem, ponieważ specjalista podejmie aż 3 próby kontaktu.

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji z internistą online?

Telekonsultacja z internistą on-line to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują porady medycznej bez wychodzenia z domu. Nie masz jak dostać się do najbliższej przychodni? Nie możesz zorganizować opieki dla swojej pociechy? A może boisz się, że niesprzyjające warunki pogodowe zaostrzą przebieg Twojej choroby? W takim razie nie wahaj się i skorzystaj z usługi Internista Express!
 
Jakie inne zalety oferuje telemedycyna? Wśród jej licznych atutów warto przede wszystkim podkreślić to, że rozmowa przez telefon, chat SMS lub wideorozmowę z lekarzem pozwala na uniknięcie długich kolejek oraz przebywania z innymi chorymi w ciasnej poczekalni. Doskonale sprawdzi się ona także w przypadku pacjentów o ograniczonej mobilności lub osób, które potrzebują przedłużyć receptę na leki podczas wyjazdu wakacyjnego.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki