WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

termometr bezdotykowy

4 najlepsze termometry bezdotykowe

Zdrowie jest ważnym, jeśli nie najważniejszym aspektem codziennego życia, co pokazały minione lata. Choroba, która powali człowieka, może być okropnym okresem w życiu zarówno chorego, jak i jego bliskich. Aby skutecznie dbać o zdrowie, dobrze jest mieć pod ręką zestaw narzędzi, które pomogą w jego utrzymaniu. A co lepiej wskaże symptomy gorączki, jeśli nie termometr?

Najlepsze termometry bezdotykowe

Złowrogi czas pandemii tylko przyspieszył masową produkcję różnorodnych termometrów. Najbezpieczniejszym rodzajem okazał się termometr bezdotykowy, który jeszcze skuteczniej zapobiega przenoszeniu się bakterii i wirusów. Ponadto, nie wymaga tak dokładnego czyszczenia.

Termometr MERIDEN TM-19

Służy do pomiaru temperatury na czole lub w uchu i charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiaru (do 0,1 stopnia Celsjusza). Gdy urządzenie zakończy pomiar temperatury po około 1 sekundzie mierzenia, wydaje z siebie sygnał dźwiękowy. Ponadto posiada wbudowaną pamięć, w której zapisany jest ostatni pomiar temperatury.

Termometr Götze & Jensen T500

Urządzenie jest równie warte rozważenia. Posiada nieco mniejszą dokładność pomiaru (do 0,2 stopnia Celsjusza), ale w ogólnej specyfikacji tylko nieznacznie odbiega od poprzednika. Podobnie jak poprzednik, termometr zasilany jest na baterie typu 2 x AAA, jednak ten w swojej pamięci może przechowywać aż 64 ostatnich pomiarów. Producent zapewnia gwarancję na 24 miesiące użytkowania.

Termometry bezdotykowe przyjazne dziecku

Hi-Tech Medical Oro-T60 Perfect

Rodzice mogą zwrócić uwagę na model, do którego dołączany jest żel antybakteryjny w gratisie. Ten termometr dla dziecka posiada dokładność pomiaru do 0,2 stopni Celsjusza i wydaje sygnał dźwiękowy po zakończeniu mierzenia. Nie wymaga bezpośredniego kontaktu ze skórą, przez co niweluje szanse dziecka na uszkodzenie urządzenia, gdy będzie się ono wiercić. Ponadto czas pomiaru wynosi jedynie jedną sekundę. Model jest wygodny w obsłudze.

MESMED MM-337 Unue

Kolejnym wartym rozważenia modelem jest termometr MESMED, którym można mierzyć temperaturę poprzez przyłożenie do czoła dziecka. Czas trwania i dokładność pomiaru zbliżone są do poprzednika, choć ten model charakteryzuje się nieco niższą ceną. W jego pamięci pozostaje 10 ostatnich wykonanych pomiarów. Urządzenie posiada w zestawie baterie, które otrzymuje się wraz z jego zakupem.

Kontrola stanu zdrowia – ciśnieniomierz

Poruszając temat zdrowia, nie wolno zapominać o różnorodnych ciśnieniomierzach, które również pozwalają kontrolować aktualny stan zdrowia podczas niektórych chorób. Na rynku możemy znaleźć różne ich rodzaje, choć szczególnie warto zwrócić uwagę na ciśnieniomierz Götze & Jensen BM700. Jest to urządzenie naramienne, które dokonuje pomiaru w sposób oscylometryczny.

Umożliwia pomiar pulsu oraz zapamiętuje pomiary, jak i ich daty wraz z konkretną godziną pomiaru. Co ciekawe, produkt posiada indywidualną pamięć 90 pomiarów dla dwóch osób. Doskonale sprawdza się przy rozpoznawaniu arytmii serca. Aby uchronić się przed fałszywymi alarmami, ciśnieniomierz posiada funkcję uśredniania 3 ostatnich wyników pomiaru. Jest także w pełni automatyczny. W opakowaniu wraz z ciśnieniomierzem odnajdziesz mankiet oraz instrukcję obsługi w języku polskim wraz z warunkami gwarancji.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki