WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Mesoestetic laboratoria

Odwiedziliśmy laboratoria Mesoestetic!

W marcu nasz portal – jako jedyny – miał przyjemność gościć na międzynarodowej konferencji w laboratoriach Mesoestetic pod Barceloną i oglądać, jak powstają rewelacyjne produkty stosowane w medycynie estetycznej na całym świecie: pilingi Mesopeel, kwas hialuronowy Mesohyal, kultowy już zabieg na przebarwienia Cosmelan czy profesjonalne kosmetyki Mesoestetic.

Mesoestetic – firma działająca od 30 lat – należy do największych laboratoriów farmaceutycznych w Europie, a z jej produktów dermokosmetycznych i stosowanych w medycynie estetycznej – korzystają specjaliści na całym świecie w 85 krajach. W Polsce najbardziej znanymi zabiegami są: Cosmelan (hit w usuwaniu przebarwień), pilingi chemiczne Mesopeel (więcej piszemy o nich TUTAJ >>>) oraz gama aż 11 preparatów do ostrzyknięć Mesohyal. Supernowoczesne laboratoria są zlokalizowane na obrzeżach Barcelony. Zwiedzaliśmy je na zaproszenie Mesoestetic oraz firmy Bioprofil, dystrybutora tej marki w Polsce. Na zorganizowanym specjalnie dla mediów spotkaniu powitali nas założyciel firmy, Joan Carles Font, oraz jego synowie, którzy pomagają w jej zarządzaniu.

Laboratoria Mesoestetic
Zwiedzamy! W środku Anna Kondratowicz, redaktor portalu, obok Carles Font Martin, syn założyciela marki i dyrektor eksportu.

Historia i rozwój marki

Początki Mesoestetic Pharma Group sięgają lat 80., gdy Joan Carles Font założył własną aptekę w centrum Barcelony. Do stworzenia pierwszych produktów zainspirowali go odwiedzający go lekarze, którzy nie mogli znaleźć na rynku produktów odpowiadających rosnącym potrzebom estetycznym swoich pacjentów. Jedną z pierwszych innowacji był krem Amelan (który potem stał się podstawą dla stworzenia hitu – Cosmelanu). Awangardowa wizja Joana Carles Fonta sprawiła, że mała firma szybko stała się leaderem w branży medycyny estetycznej.

laboratoria Mesoestetic
Joan Carles Font, założyciel marki Mesoestetic

Dziś oferta Mesoestetic obejmuje:

  • kosmeceutyki (kosmetyki z bardziej stężonymi substancjami aktywnymi niż tradycyjne produkty)
  • nutrikosmetyki (suplementy dbające o skórę od środka)
  • preparaty do użytku przez specjalistów medycyny estetycznej
  • urządzenia do medycyny estetycznej.

Marka nie poprzestaje w szukaniu nowych rozwiązań, każdego roku inwestując 40% dochodów w dalsze badania i rozwój. Najnowszym zabiegiem jest, dostępny także w Polsce, Acnelan (zabieg wspomagający leczenie trądziku, stosowany już m.in. przez dr Ewę Chlebus i dr Magdalenę Łopuszyńską). Więcej przeczytasz o nim TUTAJ >>>

Acnelan, zabieg na trądzik

W Hiszpanii pojawiła się też linia modelujących preparatów do ciała (mamy okazję je testować!), niestety na razie niedostępna w Polsce. Nowością jest też Mesofiller – wysoko usieciowany kwas hialuronowy zapewniający naturalne wypełnienie nawet dużych ubytków w objętości twarzy oraz bruzd i zmarszczek, polecany też do modelowania ust. Charakteryzuje się maksymalną czystością, co gwarantuje pełną tolerancję produktu.

Mesofiller, wypełniacze Mesoestetic

 

– Jesteśmy mocno zaangażowani w tworzenie zabiegów estetycznych o najwyższej jakości i efektywności, poprzez innowacyjne rozwiązania – podkreśla Joan Carles Font.

Naszym głównym celem jest zapewnienie kobietom i mężczyznom na całym świecie dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa.

Produkty i zabiegi Mesoestetic doceniają pacjenci w 85 krajach. Są też wśród nich gwiazdy, takie jak Madonna, Jennifer Aniston, Winona Ryder czy Charlize Theron.

Zwiedzanie laboratorium

Mesoestetic to laboratorium farmaceutyczne, a więc spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa w produkcji. Oddzielnie wytwarza się w nim preparaty kosmeceutyczne (nakładane na skórę bez jej naruszania) i medyczne, przeznaczone do iniekcji (tej części nie mogłyśmy zwiedzać). Laboratorium jest wyposażone w najbardziej zaawansowane urządzenia, a także systemy kontroli jakości praktycznie na każdym etapie produkcji. Powietrze (nawet w części kosmetycznej!) jest filtrowane poprzez specjalny system – przy otwarciu drzwi różnica ciśnień wypycha na zewnątrz to, co ewentualnie mogłoby w tym momencie dostać się do środka. Duże wrażenie robi część biotechnologiczna, w której prowadzone są zaawansowane badania nad nowymi formułami i rozwiązaniami.

laboratoria Mesoestetic

Potwierdzona skuteczność

Firma prowadzi szeroko zakrojone badania skuteczności i bezpieczeństwa swoich produktów. Nowości są testowane na dużych grupach ochotników, w specjalnej części medycznej. Co ważne, jeśli efekty ma przynieść pełna seria zabiegów, taki „testujący” pacjent na pewno zostanie jej poddany. Oprócz badań in vivo prowadzone są też badania in vitro. Mesoestetic współpracuje też ze szpitalami, uniwersytetami i lekarzami. Każdego roku laboratoria są nagradzane za swoje dokonania i produkty, np. podczas ostatniego kongresu Antiaging Medicine European Congress (AMEC), pilingom Mesopeel po raz drugi z rzędu przyznano nagrodę Anti-aging & Beauty Award w kategorii: „Najlepsze pilingi roku”.

laboratoria Mesoestetic

Kuracje anti-aging

laboratoria MesoesteticW gabinetach medycyny estetycznej, także w Polsce, można skorzystać z kuracji anti-aging opartych na profesjonalnych produktach Mesoestetic. Każdy zabieg może mieć kontynuację w domu – poprzez stosowanie preparatów kosmeceutycznych, które dzięki wysokiej zawartości składników aktywnych dają szybkie efekty, intensywnie odmładzając i regenerując skórę. W Polsce dostępne są 4 kuracje anti-aging:

  • Energy C – o silnym działaniu rozświetlającym i nawilżającym skórę, z aktywną formułą witaminy C,
  • Collagen 360 – kuracja ujędrniającą i napinająca skórę, wykorzystuje kolagen morski, retinol, peptydy mimetyczne i witaminy,
  • Stem Cell – kuracja przeznaczona do silnej regeneracji i odbudowy skóry, z komórkami macierzystymi i antyoksydantami,
  • Radiance DNA – przeciwstarzeniowa kuracja remodelująca skórę, z peptydami mimetycznymi, koenzymem Q10, DMAE i kwasem hialuronowym.

Firma ma też w ofercie doskonałą linię preparatów trychologicznych zapobiegających wypadaniu włosów i stymulujących ich wzrost – Tricology.

Wyłącznym dystrybutorem marki Mesoestetic jest firma Bio Profil (www.bioprofil.pl). Już wkrótce na naszym portalu przeczytacie o produktach i kuracjach Mesoestetic więcej! Polecamy!

 

 

 

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki