WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Nowa gama dermokosmetyków Vivacy Beauty

10 czerwca 2021 r. w hotelu Raffles Europejski Warsaw miała miejsce prezentacja najnowszej linii dermokosmetyków Vivacy Beauty. W jej skład wchodzi sześć produktów, które stanowią podstawę codziennych rytuałów pielęgnacyjnych, a także pielęgnację uzupełniającą po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Podczas spotkania Joanna Szendzielorz, prezes Laboratoires Vivacy Polska przybliżyła historię marki oraz założenia najnowszej kampanii promocyjnej, w której w rolę oficjalnych ambasadorów wcielili się współpracownicy marki. „Tworzymy markę bliską ludziom, dlatego do kampanii postanowiliśmy podejść innowacyjnie. Dzisiaj Klienci oczekują od nas przede wszystkim autentyczności. Postanowiliśmy pokazać prawdziwe twarze osób, które stoją za marką i identyfikują się z oferowanymi przez nas produktami. Wyjątkowość, spontaniczność, autentyczność: to główne wartości, które przyświecały nam w kampanii i które sprawiają, że dzisiaj Vivacy cieszy się ogromnym zaufaniem ze strony lekarzy, pacjentów i konsumentów. To dla nas ogromna radość, ale i zobowiązanie”.

Gość specjalny spotkania Denis Couchourel – dyrektor R&D Laboratoires Vivacy Paris przyznał, że „w procesie starzenia się skóry mamy do czynienia z wieloma procesami. Zmienia się jakość skóry, jak i jej objętość, a na światło dzienne wychodzą rzeczy, które do tej pory były w cieniu. Naszą motywacją było stworzenie produktów, które odpowiedzą na zmieniające się oczekiwania naszych pacjentów. Tak we współpracy z lekarzami z całego świata zrodził się pomysł na Vivacy Beauty, którego formulacje opracowaliśmy w laboratorium Vivacy”.

Denis Couchourel przybliżył budowę i działanie kompleksu VIVASÔME®, podkreślając innowacyjne podejście Vivacy do transportu substancji aktywnych w głąb skóry przy wykorzystaniu liposomu, którego budowa jest podobna do struktury naturalnej warstwy hydrolipidowej i pomaga w penetracji składników aktywnych. „Hermetyczne zamknięcie składników aktywnych zostało stworzone w celu ich dyfuzji w głąb skóry czyli działania w obrębie naszych komórek zwanych fibroblastami. W skład kompleksu VIVASÔME® wchodzi prekursor kwasu hialuronowego odpowiedzialny za odżywienie komórek skóry i ich regenerację, antyoksydant jakim jest sorbitol, booster kolagenu i elastyny, a także wyjątkowa woda Treignac”.

„Jej wyjątkowość polega na wysokim, 33 procentowym stężeniu krzemu w suchej masie. Krzem jest niezwykle ważnym pierwiastkiem który potrzebny jest m.in. do syntezy włókien elastynowych i kolagenowych w skórze, a także pozwala na wyciszenie zbyt reaktywnej skóry, koi jej podrażnienia oraz wykazuje właściwości nawilżające. Ta woda to prawdziwy diament wśród składników naszych produktów. Treignac to duma Vivacy” – podsumował dyrektor R&D.

W skład gamy wchodzą: serum regenerujące komórki Cell Shot, przeciwstarzeniowy krem odbudowujący Age Reboost, liftingujący przeciwstarzeniowy krem pod oczu Eye Ultim’Lift, krem intensywnie nawilżający Hydra Touch, kojący krem odnawiający Hyalu Calm, woda w spreju Silica Mist z krzemem.

Podczas spotkania dermatolog z wieloletnim doświadczeniem, dr n. med. Anna Okruszko opowiedziała o tym, jak ważna jest codzienna pielęgnacja w ramach domowych i gabinetowych rytuałów, a także co możemy zrobić, by zapobiec starzeniu się skóry.

„Nie obietnice, a dowody dzisiaj przemawiają do pacjentów. Zdrowy naskórek może zapewnić nam zdrową skórę, dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja (…) W naszym organizmie od zawsze miejsce mają dwa procesy: proces produkcji oraz proces degeneracji. Im starsi jesteśmy, tym bardziej proporcje te zmieniają się na rzecz procesu degeneracji. Tak powstają zmarszczki”.

Dr Okruszko przyznała, że „istnieją dwa rodzaje starzenia się skóry: wewnątrzpochodne, czyli zmiany związane z procesami fizjologicznymi zachodzącymi w skórze, czyli tzw. zegarem biologicznym, a także zewnątrzpochodne, czyli powodowane działaniem czynników zewnętrznych, takich jak palenie papierosów, zanieczyszczenia, promieniowanie UV, brak snu, zła dieta czy nieprawidłowe dbanie o skórę. Dlatego wszystkie nasze nawyki – zarówno te dobre jak i złe – znajdują odzwierciedlenie na naszej twarzy. Starajmy się by tych dobrych było jak najwięcej. Jednym z takich działań jest codzienna, regularna pielęgnacja, która stanowi klucz do sukcesu, jakim jest piękna i pełna blasku skóra”.

Koncepcje wszystkich produktów Vivacy od prawie 20 lat opracowywane są przez zespół naukowców w fabryce Laboratoires Vivacy, znajdującej się w Archamps w dynamicznie rozwijającym się regionie Haute-Savoie, w pobliżu granicy francusko-szwajcarskiej. Fabryka od lat jest prestiżowym ośrodkiem badań i rozwoju, a jej marki synonimem beauté à la française.

Więcej informacji na temat najnowszej serii można znaleźć w sklepie internetowym: sklep-vivacy.pl

vivacy beauty

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki