WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

żel antybakteryjny do rąk

Jak wybrać żel antybakteryjny do rąk?

W dobie koronawirusa, jak i w typowych sezonach grypowych, bardzo ważna jest ochrona przed drobnoustrojami, zarazkami oraz bakteriami, które skutecznie wywołują w naszym organizmie stany zapalne. Doskonale w tych czasach sprawdzają się żele antybakteryjne, jednak wiele osób zadaje sobie wciąż pytanie, jaki dokładnie żel wybrać?

1. Dlaczego tak ważne są czyste ręce?
2. Jak działają antybakteryjne kosmetyki i jakie składniki w nich znajdziemy?
3. Żele antybakteryjne bez wychodzenia z domu – zakupy online

Żele antybakteryjne to fantastyczne produkty, które swoją popularność rozwinęły dopiero podczas pandemii koronawirusa. Preparaty te pozwalają zadbać w szybki i skuteczny sposób o higienę, bez konieczności mycia rąk. Jest to niezwykle przydatny produkt w momencie, kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody oraz mydła.

Dlaczego tak ważne są czyste ręce?

To pytanie może być niezwykle istotne w przypadku dzieci, jednak zdarza się, że i dorośli nieraz zastanawiają się, po co myjemy ręce i dlaczego jest to aż tak ważne. Przede wszystkim, najwięcej rzeczy robimy przy pomocy dłoni. To automatycznie sprawia, że gromadzi się na nich najwięcej bakterii i drobnoustrojów. Jeśli dotkniemy zabrudzona ręką oka, ust lub nosa, przenosimy tym samym do naszego organizmu wiele bakterii i wirusów. Z tego względu tak pożądane jest częste i dokładne mycie  dłoni. Jedna sesja mycia powinna trwać minimum 30 sekund. Jest to jeden z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów na usunięcie zarazków i bakterii z naszych dłoni, a co za tym idzie – dotykają oka, ust czy nosa nie przeniesiemy żadnych wirusów.

Jak działają antybakteryjne kosmetyki i jakie składniki w nich znajdziemy?

W przypadku, kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody czy mydła, warto nosić ze sobą żel antybakteryjny, stworzony specjalnie dla ludzi, którzy bardzo często bywają w rozjazdach i nie do końca mają czas czy możliwość, by często myć ręce. Żele antybakteryjne są preparatami odkażającymi. Znajdziemy w nich alkohol w stężeniu zawierającym minimum 60%. Tylko wysokie stężenie alkoholu gwarantuje poprawne i skuteczne działanie żelu. Produkty do dezynfekcji, a tym również żele antybakteryjne rozpuszczają lipidy, z których zbudowane są wirusy i bakterie. Działają głównie na mikroorganizmy należące do  grupy lipofilnych, czyli tłuszczowych (wnętrza osłonięte są cienką warstwą tłuszczu, którą należy zniszczyć). Co więcej, zawarty w żelu alkohol jest swego rodzaju konserwantem, dzięki czemu gwarantuje długotrwałe działanie antybakteryjne.

Żel antybakteryjny charakteryzuje się specjalną formułą. Zawiera nie tylko wysokie stężenie alkoholu, ale również specjalne składniki łagodzące. Wiadomym jest bowiem, że alkohol działa nieco drażniąca na skórę, wysusza ją, a długotrwałe stosowanie tego typu środków może kompletnie zniszczyć naskórek. Z tego powodu w żelach antybakteryjnych znajdują się takie składniki aktywne, jak alantoina, pantenol, aloes, gliceryna, olejki eteryczne oraz bambus.

Żele antybakteryjne bez wychodzenia z domu – zakupy online

W dzisiejszych czasach, kiedy ludzie boją się wychodzić z domu ze strachu przed zakażeniem ciężkim wirusem, świetnym sposobem na zakup odpowiednich produktów są sklepy online, w tym również apteki internetowe. Można w nich zakupić specjalne żele antybakteryjne, takie jak https://www.aptekagemini.pl/farmasystem-aloe-hand-gel-antybakteryjny-zel-do-rak-50-ml-0084208 czy też https://www.aptekagemini.pl/farmasystem-aloe-hand-gel-spirytusowy-zel-do-rak-50-ml-9004143. Nie zwlekaj z zakupem, skorzystaj z ciekawych ofert i koniecznie zaopatrz się w cenne żele antybakteryjne, które z pewnością pomogą Ci zadbać o higienę.

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki