WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

powiększanie ust

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Powiększanie ust to popularny zabieg z użyciem wypełniaczy kwasu hialuronowego. Pozwala odbudować zmniejszającą się wraz z wiekiem objętość warg bądź powiększyć wąskie usta. Sekretem udanego zabiegu jest uzyskanie naturalnego efektu, tak aby usta harmonijnie grały z całą twarzą i nie wyglądały na doklejone. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór preparatu oraz ilość i technika jego podania.

Dziś w modzie są usta naturalnie powiększone, o harmonijnych proporcjach dopasowanych do rysów twarzy, bez efektu sztuczności. Taki efekt pozwalają uzyskać umiejętnie podane preparaty kwasu hialuronowego.

Wskazania

Wskazania do użycia kwasu hialuronowego w powiększeniu ust to m.in. usta wąskie z z natury albo  tracące objętość na skutek upływu czasu. Jeśli masz tendencję do posiadania spierzchniętych ust, kwas hialuronowy rozwiąże też ten kłopot, dogłębnie je nawilżając.

Na czym polega zabieg?

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego usta znieczulane są na 30 minut przed zabiegiem, dzięki czemu zabieg nie tylko jest bezpieczny, ale też i bezbolesny. Bardzo cienką igłę lub kaniulą wprowadza się precyzyjnie w czerwień wargową i w usta, w miejsc, które wymagają powiększania. Kwas hialuronowy odbudowuje gęstość tkanek, a tym samym wypełnia usta. Sprawia również, że skóra wokół jest bardziej napiętą.

Ile trwa zabieg?

Bardzo szybki, ponieważ samo ostrzykiwanie trwa zwykle mniej niż kwadrans.

Efekty zabiegu

Widoczne są zaraz po zabiegu. Usta powinny być równo powiększone oraz symetryczne. Efekt będzie utrzymywać się w czerwieni wargowej od 8 miesięcy, a nawet do roku, a sam zabieg można powtórzyć jak tylko uznamy, że jest to konieczne. Najczęściej taka potrzeba pojawia się po 6 miesiącach.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu usta mogą być spuchnięte i zdrętwiałe, lecz po 24 godzinach wszystko wróci do normy. Przez 12 godzin nie należy nakładać makijażu. Ostateczne kształty będą widoczne po 2 tygodniach. Ważne, by przez ten czas nie uciskać ust, a więc nie uśmiechać się zbyt szeroko lub nie dziwić się nadmiernie. Na co najmniej tydzień po zabiegu należy zrezygnować z opalania się, również w solarium i kąpieli w morzu lub basenie.

Przeciwwskazania

5 dni przed zabiegiem nie można zażywać aspiryny, ani żadnego leku rozrzedzającego krew. Oczywiste jest, że w przypadku alergii na „wypełniacz”, lidokainę i środki znieczulające miejscowo należy się powstrzymać od wykonania zabiegu. Również ciąża, karmienie piersią, porfiria, epilepsja, choroby nowotworowe, problemy skórne w miejscu, w którym przeprowadzany jest zabieg wykluczają możliwość powiększania ust.

Średnia cena

Zależy od kliniki lub gabinetu medycyny estetycznej, a także producenta substancji. Zwykle nie kosztuje mniej niż 350 zł za pół mililitra kwasu hialuronowego. Z reguły do pełnego wypełnienia wystarcza jeden mililitr.

Autor: Anna Kaczorowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 7

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.