WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

OKOLICE OCZU

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA
Okolice oczu są trudnym obszarem estetycznym. Skóra wokół oczu jest cienka i pozbawiona gruczołów łojowych, przez co szybko ulega przesuszeniu, a oznaki starzenia się pojawiają się na niej już ok. 30. roku życia. To postępujące z czasem: zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki), cienie pod oczami, worki pod oczami, a w końcu wiotkość i opadanie powiek nadające całej twarzy smutny i zmęczony wygląd. Problemem po 40. roku życia jest też tzw. dolina łez. Coraz więcej metod pozwala skutecznie poprawić wygląd okolicy oczu. Najlepszym zabiegiem na kurze łapki jest toksyna botulinowa (popularnie nazywana botoksem), w obszarze oczu stosuje się też wypełniacze kwasu hialuronowego (w celu uzupełnienia ubytków objętościowych, np. doliny łez pod okiem), mezoterapię (nawilża przesuszoną skórę wokół oczu, specjalne preparaty pomagają usunąć cienie i obrzęki pod oczami), karboksyterapię, technologie hi-tech (jak lasery czy plazmę). Jeśli opadanie powiek jest bardzo silne, jedyną skuteczną metodą pozbycia się problemu jest blefaroplastyka, czyli chirurgiczny zabieg liftingu powiek. Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej wykonywanymi zabiegami medycyny estetycznej na okolicę oczu.

Pytania

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

1 2 3 9

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.