WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

zabiegi estetyczne

Najdziwniejsze zabiegi estetyczne

Gwiazdy Instagrama lansują nowe trendy w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. Zobacz, jakie zabiegi inspirowane ich lookiem zyskują na popularności!

Lifting sutków

W ciągu ostatnich lat zainteresowanie tym zabiegiem w Stanach wzrosło o 20%. Przyczyniła się do tego kampania #freethenipple, do której na Instagramie przyłączyła się m.in. Kendall Jenner. Wyraźnie podkreślone, jędrne sutki to efekt wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Specjalistą od tego zabiegu jest nowojorski lekarz medycyny estetycznej, dr Norman Rowe, który nazwał ten efekt „designer nipple”. My polecamy korekcję otoczki brodawki makijażem permanentnym, do daje efekt delikatnego liftingu piersi.

Dołeczki Wenus

To dwa małe zagłębienia na dole pleców, tuż nad pośladkami – uważane za niezwykle seksowne, pięknie widoczne np. w sukni z głębokim dekoltem na plecach, co możesz podpatrzeć na czerwonym dywanie. Dr Amanda Wong-Powell z Londynu opracowała zabieg V-spot, wykorzystujący liposukcję do osiągnięcia podobnego efektu.

Zmniejszenie płatków uszu

Wymaga cięcia chirurgicznego, co sprawia, że uszy stają się mniejsze i bardziej zgrabne. Cała procedura jest dosyć szybka, a szew mało widoczny. Zabieg na pewno warto polecić osobom, których płatki wyciągnęły się na skutek noszenia ciężkich kolczyków! Na popularności zyskuje też mniej inwazyjne wypełnianie płatków uszu kwasem hialuronowym – gdy wraz z wiekiem stają się wiotkie, pomarszczone.

Rzeźbienie „sześciopaka”

To hit wśród panów, którym trudno – mimo diety i ćwiczeń – uzyskać wymarzoną rzeźbę brzucha. Z pomocą przychodzi zabieg liposukcji, który precyzyjnie przeprowadzony podkreśla linię mięśni brzucha.

Nowy pępek

Za najseksowniejszy uważany jest pępek dosyć wąski, o kształcie wertykalnym, z małym „kapturkiem”. Zbyt duży pępek może zostać pomniejszony poprzez wycięcie nadmiaru skóry wokół. Coraz więcej osób decyduje się też na korektę pępka po piercingu – gdy skóra uległa deformacji i naciągnięciu.

Dołeczki na policzkach

Ten zabieg polega na zrobieniu nacięcia w mięśniu policzkowym od środka jamy ustnej – w tym miejscu, w którym ma się pojawić dołeczek. Następnie mięsień jest mocniej przyszyty do tkanki skórnej, powodując jej „wciąganie” i powstawanie dołeczków – podczas ruchów mimicznych twarzy, nie w momencie pełnej relaksacji.

Scrotox

To zabieg dla panów, którego nazwa pochodzi od słów „botox” i „scrotum” (moszna). Dr Matthew Schulman z Nowego Jorku tłumaczy, że podanie botoksu relaksuje mięśnie znajdujące się pod moszną, co powoduje wygładzenie i optyczne powiększenie. Co Wy na to, panowie?

Lip lift

W czasach, gdy wypełniacze pozwalają bezpiecznie i z naturalnym efektem skorygować kształt i wielkość ust, aż dziwi rosnące zainteresowanie trwałym liftingiem warg za pomocą skalpela. Zabieg poleca na chirurgicznym skróceniu odstępu między czubkiem nosa a wargami, tzw. rynienki podnosowej. Górna warga w efekcie delikatnie wywija się do góry.

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki