WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

dr Rossana Castellana

Spotkanie z twórczynią PRX Therapy– dr Rossaną Castellana

Dr Rossana Castellana jest włoską dermatolog, która zdobyła światową sławę jako twórczyni konceptu PRX Therapy. Polska była jednym z pierwszych krajów poza Włochami, który wprowadził tę terapię. Dr Rossana Castellana odwiedziła Polskę, aby wziąć udział w XXIII Międzynarodowym Kongresie Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, a podczas specjalnego spotkania z klientami i mediami (w którym miałyśmy okazję uczestniczyć) opowiedziała o swoich początkach w dermatologii estetycznej, współpracy z firmą Fenice i nowych produktach WiQo.

wiqo logo

Dr Rossana Castellana zdradziła, że zajęło jej wiele lat, zanim udało się jej stworzyć peeling na bazie TCA, który mimo intensywnego działania nie dawał efektu złuszczania ani frostu. Wspominała, że gdy prezentowała go podczas konferencji i spotkań dla lekarzy, wielu uczestników wychodziło z jej wykładów w geście niedowierzania. Dziś na całym świecie wykonano już ponad 5 mln PRX Therapy, a Polska była pierwszym krajem, który wprowadził ten zabieg do szerokiej dystrybucji. – Tutaj wszyscy od razu rozumieli koncepcję tego peelingu, dlatego lubię wracać do waszego kraju – mówiła dr Castellana podczas spotkania.

dr Rossana Castellana

Dr Rossana Castella jest też twórczynią kosmetyków WiQo, które uzupełniają profesjonalne zabiegi. Na rynek właśnie wchodzą trzy nowości, zaprezentowane podczas spotkania.

WiQo Fruit Mask

To delikatna maska na bazie naturalnych składników pochodzących z truskawki, banana i ogórka oraz kwasów fitowego i migdałowego, przeznaczona do stosowania samodzielnego lub bezpośrednio po biorewitalizacji bezigłowej.

  • Sok z bananów ma silne działanie odżywcze, antyoksydacyjne, rozjaśniające, łagodzące i przeciwbakteryjne.
  • Sok z ogórka zawiera bogactwo witamin (w tym C i A) oraz minerałów, zmiękcza, nawilża, drenuje, oczyszcza, łagodzi zaczerwienienia.
  • Sok z truskawki jest naturalnym antyoksydantem bogatym w witaminę C, dzięki zawartości kwasu salicylowego działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, a ponadto nawilża, spłyca zmarszczki, wzmacnia naczynka, chroni przed fotostarzeniem.

Maseczka ma podwójne zastosowanie:

  • uzupełnia i intensyfikuje działanie zabiegu biorewitalizacji bezigłowej,
  • delikatnie złuszczając naskórek, może być stosowana samodzielnie jako pełen zabieg.

Skóra błyskawicznie staje się świeża, gładka i promienna!

wiqo fruit mask

WiQo Balancing Cream

Równoważący krem przeciwtrądzikowy

– Tworząc formułę tego kremu, wykazałam się swoją wiedzą jako dermatolog – podkreśla dr Castellana. – Zastosowałam w nim kwas azelainowy 20% – według mnie to jedyny składnik, który potrafi skutecznie zahamować nadmierne wydzielanie sebum. Niestety, w formułach, jakie znałam z rynku, po aplikacji duża ilość kwasu azelainowego zostawała na skórze, powodując podrażnienia i zaczerwienienia. Stąd pomysł, aby wykorzystać ten wyjątkowy składnik w formie zmikronizowanej.

Krem zawiera też mikrokapsułki kwasu salicylowego, lizat z fermentu Bifida, sfermentowany kwas foliowy, sfermentowany olej kameliowy oraz fitosfingozynę, która łagodzi podrażnienia i wzmacnia warstwę ochronną skóry. Badania kliniczne wykazały skuteczność kremu regulującego wydzielanie sebum i zmniejszającego pory już po krótkim okresie stosowania (krem był stosowany 2 razy dziennie, przez 4 tygodnie):

  • wielkość porów zmniejszyła się o 38,3% (poprawa 100%),
  • liczba porów zmniejszyła się o 32,8% (poprawa 95%),
  • ilość sebum zmniejszyła się o 40,7% (poprawa 95%).
Wiqo krem równoważący

– Krem został bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez osoby dorosłe z problemem trądziku, ale też nastolatków. Dodatkową korzyścią, na jaką zwracają uwagę młodzi ludzie, jest to, że po aplikacji kremu makijaż utrzymuje się na skórze przez cały dzień – dodała dr Castellana.

WiQo Restructuring Vitamin Cream

Odbudowujący krem witaminowy z retinolem

– W tym kremie wykorzystaliśmy nową formę kwasu retinowego w dużym stężeniu – retinian hydroksypinakolonu 0,5% – w połączeniu ze stabilną witaminą C 18,8% i witaminą A – wyjaśnia dr Rossana Castellana. – Szukaliśmy formuły o aktywności podobnej do wysoko stężonego retinolu, ale bez jego właściwości drażniących.

W kosmetykach są stosowane różne prekursory kwasu retinowego (retinoidy), które muszą być metabolizowane przez komórki na kilku etapach (estry retinolu > retinol > aldehyd retinowy > kwas retinowy), aby zadziałać na kilka receptorów, a siła ich działania jest uzależniona od ich odległości od kwasu retinowego. Im związek jest bliższy kwasowi retinowemu, tym łatwiej ulega konwersji i staje się bardziej skuteczny. Szybkość konwersji może być również różna w zależności od osoby (niektórzy ludzie przekształcają retinoidy w kwas retinowy szybciej niż inni).

Krem zawiera retinian hydroksypinakolonu w aktywnym stężeniu w bezwodnej zawiesinie, a nie w roztworze wodnym, co zapobiega utlenianiu, a tym samym zapewnia jego stabilność. Jest mniej drażniący niż kwas retinowy i retinol. Jego dużą skuteczność gwarantuje fakt, że nie tylko jest on częściowo przekształcany w jednym kroku w kwas retinowy, ale również wiąże się bezpośrednio z receptorami retinoidowymi, więc jego działanie jest podobne do czystego kwasu retinowego. Ponadto w składzie znajduje się też witamina A z witaminą C w bezwodnej zawiesinie, które wygładzają skórę, poprawiając drobne linie i zmarszczki sprawiają, że skóra staje się bardziej zwarta, jędrna, promienna, ma jednolity koloryt.

Wiqo krem z retinolem

Krem najlepiej stosować nieprzerwanie przez 3 miesiące, raz dziennie, najlepiej na noc (w ciągu dnia zalecana jest ochrona przeciwsłoneczna). Potem można zrobić 3-miesięczną przerwę i powtórzyć cykl. Nakładaj go na twarz, szyję, dekolt i dłonie. Krem niweluje ciemne przebarwienia, usuwa szorstkość skóry, wygładza, regeneruje. Efekty jego działania są szybko widoczne!

Więcej na:

www.wiqo.pl
www.fenice.pl

logo Fenice

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki