WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

PEELINGI CHEMICZNE MEDIK8

Medik8 opiera swoją filozofię pielęgnacji skóry na zasadzie CSA: witamina C oraz ochrona przeciwsłoneczna na dzień, witamina A na noc. W gamie produktów pielęgnacyjnych znajdziesz zaawansowane formuły tych niezwykle aktywnych składników – zapewniające wysoką, potwierdzoną badaniami skuteczność oraz szybkie efekty. Uzupełnieniem codziennej pielęgnacji są zabiegi profesjonalne, takie jak peelingi chemiczne o różnym składzie i działaniu, które pozwalają rozwiązywać różne, nawet trudne problemy skóry. 

Peelingi chemiczne kojarzą się z zabiegami złuszczającymi martwy naskórek. Nowoczesne kombinacje i formuły kwasów potrafią jednak znacznie więcej – to kompleksowe terapie rewitalizujące i odmładzające, które radzą sobie z trudnymi problemami estetycznymi i dermatologicznymi, takimi jak przesuszenie, przebarwienia czy blizny po trądziku. Redukują też drobne zmarszczki, regenerują i ujędrniają skórę, zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu się, stanowiąc świetną profilaktykę anti-aging.

Jaki peeling wybrać?

Wszystko zależy od potrzeb i rodzaju skóry. Medik8 oferuje bardzo szeroką gamę peelingów – od niezwykle delikatnych, całorocznych i „bankietowych” aż po głębokie, których przeprowadzenie wywołuje intensywne złuszczanie skóry po zabiegu. Plan dokładnej terapii (rodzaj peelingu, częstotliwość jego wykonywania) jest ustalany po konsultacji i analizie stanu skóry przez kosmetologa bądź lekarza. Uzupełnieniem zabiegu jest też zalecona pielęgnacja domowa Medik8 – dla wzmocnienia i podtrzymania jego efektów. Zwykle należy wykonać 3-6 powtórzeń, aby uzyskać pożądany efekt poprawy wyglądu i kondycji skóry.

W ofercie znajdują się monopeelingi oraz peelingi złożone, które pozwalają na stworzenie indywidualnych terapii dopasowanych do każdego typu skóry. Nowe protokoły zabiegowe umożliwiają warstwowe („kanapkowe”) nakładanie peelingów Medik8. Dzięki zastosowaniu argininy tworzącej kompleks z kwasami (Technologia Time Release), dochodzi do stopniowego uwalniania składników aktywnych w głąb skóry, przez co zabiegi są jeszcze bardziej skuteczne i, co ważne, bardziej komfortowe dla pacjenta (zmniejszone ryzyko podrażnienia i pieczenia skóry). Wykończeniem zabiegu jest nałożenie łagodzącej maski Ultimate Recovery Bio-cellulose Mask w płacie, a następnie dobranej do potrzeb skóry pielęgnacji CSA i kremu naprawczego.

Peelingi Medk8Rodzaje peelingów Medik8

Mono Lactic Peel (30%, 50%) – peeling chemiczny zawierający 30%, 50% kwas mlekowy, idealny dla cery odwodnionej, matowej oraz ze skłonnością do hiperpigmentacji.

Mono Glycolic Peel (30%, 50%) – peeling chemiczny zawierający 30%, 50% kwas glikolowy, idealny dla skóry z widocznymi uszkodzeniami oraz oznakami przedwczesnego starzenia się.

Mono Mandelic Peel 30% – peeling chemiczny zawierający 30% kwas migdałowy, idealny dla skóry ze skłonnością do powstawania niedoskonałości oraz trądziku

Sensitive PHA Peel – peeling chemiczny zawierający 30% glukonolaktonu, idealny dla skóry wrażliwej, ze skłonnością do zaczerwienień.

Universal AHA Peel – peeling chemiczny zawierający 8% kwasu glikolowego, 8% kwasu mlekowego i 8% kwasu migdałowego, odpowiedni dla każdego typu skóry. W widoczny sposób rozjaśnia i wygładza cerę.

Eye Reveal Peel – peeling opracowany specjalnie dla delikatnej skóry wokół oczu. Wyraźnie napina skórę i niweluje zmarszczki.

Signature Rewind Peel – peeling ukierunkowany na przedwczesne oznaki starzenia się skóry. Silna kombinacja alfa-hydroksykwasów (25% kwasu glikolowego, 20% kwasu migdałowego oraz 5% kwasu pirogronowego) pomaga zmniejszyć widoczność zmarszczek i niedoskonałości. Peeling pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co prowadzi do zagęszczenia i ujędrnienia tkanek.

Signature Even Peel – peeling na bazie 40% kwasu mlekowego i 10% kwasu glikolowego opracowany w celu walki z przebarwieniami. Jest to skuteczna kombinacja kwasów, która minimalizuje przebarwienia i nadaje skórze równomierny koloryt.

Signature Clarity Peel – peeling przeznaczony do skóry problematycznej, trądzikowej i ze skłonnością do niedoskonałości zarówno młodej, jak i dojrzałej. Odpowiednie połączenie kwasów (25% kwasu migdałowego, 11% kwasu glikolowego, 11% kwasu mlekowego, 2% kwasu salicylowego i 1% LHA) kontroluje produkcję sebum, ogranicza powstawanie zmian zapalnych i redukuje pojawiające się zaskórniki.

Jak przygotować skórę do peelingów?

Ten etap jest bardzo ważny – dzięki temu skóra lepiej toleruje zabieg i podnosi jego efektywność. Na 2 tygodnie przed zabiegiem warto stosować odpowiednio dobrany preparat pielęgnacyjny z witaminą C i witaminą A (według indywidualnych zaleceń), nie wolno też nakładać na skórę samoopalaczy ani wystawiać jej na działanie słońca.

Pielęgnacja pozabiegowa

To, jak dbasz o skórę po peelingu, ma wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo całej terapii. Przede wszystkim:

  • unikaj ekspozycji skóry na słońce, stosuj wysoki filtr przeciwsłoneczny przez minimum 2-4 tygodnie – jeśli jest mocne słońce, ponawiaj jego aplikację co 2 godziny,
  • nie używaj preparatów złuszczających przez tydzień po zabiegu,
  • nie zrywaj łuszczącego się naskórka – musi odejść sam,
  • skórę w tym czasie nawilżaj i natłuszczaj,
  • makijaż zrób dopiero po 12 godzinach od zabiegu,
  • przez min. 24 godziny unikaj gorących kąpieli, sauny, pływania i intensywnego wysiłku fizycznego,
  • kontynuuj pielęgnację domową według zasady CSA – zaleconą przez kosmetologa.

Medik8Więcej o peelingach Medik8 na:
www.medik8.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki