WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Dermapen

MG Collection dla Dermapen

Zabieg Dermapen, dostępny w ponad 800 klinikach w Polsce, stał się złotym standardem zabiegów regeneracyjnych w medycynie i kosmetologii estetycznej. Teraz na rynek wkracza nowa linia 5 innowacyjnych produktów tej marki: MG Collection – do stosowania razem z urządzeniem. Stężenia substancji aktywnych są tu wysokie, ale jednocześnie dopasowane do fizjologii skóry. Dzięki temu oryginalne zabiegi Dermapen stają się nie tylko jeszcze bardziej skuteczne, ale także dużo bezpieczniejsze i przyjemniejsze dla pacjenta.

Czym jest Dermapen?

Mikronakłuwanie frakcyjne Dermapen stymuluje regenerację skóry i produkcję kolagenu poprzez wydzielanie czynników wzrostu, moduluje proces gojenia skóry i dostarcza substancje czynne do głębokich warstw skóry. Dlatego wspólnie z technologami farmaceutycznymi, lekarzami medycyny estetycznej i naukowcami, marka opracowała linię produktów MG Collection – to wyselekcjonowane i skoncentrowane substancje aktywne dedykowane do indywidualnej terapii Dermapen. Każdy z unikalnych produktów z tej linii przeznaczony jest do rozwiązywania konkretnych problemów skórnych – zawiera idealną kombinację składników aktywnych potrzebnych różnym rodzajom skóry, w idealnych i fizjologicznych proporcjach i stężeniach.

DermapenW zgodzie z fizjologią skóry

Produkty MG Collection to zestawy silnie skoncentrowanych składników czynnych, w których stężenie substancji aktywnych zostało idealnie dopasowane do poziomów fizjologicznych. Dzięki temu podczas zabiegu lekarz nie musi niepotrzebnie narażać skóry swoich pacjentów na nietolerancję lub podrażnienia. Z produktami MG Collection każda skóra otrzymuje dokładnie to, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania – regeneracji, stymulacji i przyspieszenia procesu gojenia. Jednocześnie preparaty te są niezwykle skuteczne. Jest to możliwe dzięki opracowaniu dwóch systemów transportu substancji czynnych w głąb skóry:

 • HylaFuse – unikalna formuła kwasu hialuronowego o 3 różnych wielkościach cząsteczek, która nie tylko pozwala na nawilżenie wszystkich warstw skóry, ale również jest nośnikiem substancji czynnych w głąb skóry (cynku i witaminy B5). Dzięki takiemu systemowi dostarczania substancji czynnych uzyskujemy o 150% większą penetrację kwasu hialuronowego niż w przypadku innych systemów transportu tego składnika w głąb skóry.
 • Calphasomes – innowacyjna technologia dostarczania cząsteczek bioaktywnych do głębokich warstw skóry. Calphasomes uwalniają wapń i cząsteczki bioaktywne wykorzystując kwaśne pH warstwy rogowej naskórka. Substancje aktywne powoli się uwalniają i przenikają do głębokich warstw skóry, podczas gdy cząsteczki Calphasomes pozostają w warstwie rogowej naskórka. Stopniowo uwalniają wapń i jony fosforu, które są absorbowane przez głębsze warstwy skóry i stanowią dla niej idealne odżywienie. Wapń dodatkowo wzmacnia i przyspiesza regenerację komórek skóry i pomaga w naprawie skóry uszkodzonej.

Kolekcja na miarę

MG Collection to linia pięciu unikalnych formuł ze skoncentrowanymi składnikami czynnymi, zamknięta w sterylnych, szklanych fiolkach.

Dwa pierwsze produkty to substancje najbardziej uniwersalne, które mogą być podawane samodzielnie lub występować w połączeniu z innymi czynnikami aktywnymi w spersonalizowanej terapii Dermapen:

 • MG-HA35 to produkt głęboko nawilżający i przyspieszający procesy gojenia się skóry (poza dużą dawką kwasu hialuronowego mamy tu także m.in. witaminę C, cynk i panthenol),
 • MG-HA35+ to produkt hamujący objawy przyspieszonego starzenia się skóry i bardzo intensywnie odbudowujący poziom jej nawilżenia (m.in.: kwas hialuronowy, wit. C i E, retionol, peptydy, kwas ferulowy).

Trzy kolejne produkty z kolekcji są ściśle wyspecjalizowane do walki z konkretnymi problemami:

 • Z przebarwieniami i melasmą walczy MG-BL bazujący na kwasie hialuronowym, kwasie kojowym, wyciągach z lukrecji i wit. C.
 • Aby odwrócić efekty starzenia się skóry i przyspieszyć regenerację blizn, przygotowano produkt MG-R.A.S. – zawarto w nim m.in. retinaldehyd, peptydy, witaminy i przeciwutleniacze.
 • Z kolei dla skór problematycznych, trądzikowych i łojotokowych powstał MG-CLR, bogaty w składniki przeciwzapalne, zapobiegające przebarwieniom oraz diametralnie przyspieszające regenerację skóry.

Dermapen oczami specjalisty

dr Dominika ParadowskaZabieg poleca dr n. med. Dominika Paradowska, z Dr Paradowska Klinika Medycyny Estetycznej w Krakowie. Za co ceni zabieg i kiedy najczęściej go stosuje?

 • Śmiało mogę powiedzieć, że zabiegi z użyciem Dermapena należą do najpopularniejszych w naszej klinice. Są to zabiegi uniwersalne, przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, w każdej grupie wiekowej. Oczywiście, dla każdego pacjenta lekarz indywidualnie dobiera procedury i częstotliwość zabiegów. Chociaż zalecamy wykonywanie zabiegów w serii, efekty widać gołym okiem już po pierwszej kuracji. A to jest niezwykle motywujące.
 • Najlepsze efekty uzyskuje się dzięki terapiom łączonym, na przykład Dermapen z laserem. Sprawdzają się one genialnie zwłaszcza przy bliznach potrądzikowych. Zgłaszają się do nas pacjenci w wieku 30-40 lat, którzy próbowali już różnych sposobów pozbycia się blizn i czują się zniechęceni. Często nie wierzą w to, że te blizny można zlikwidować. Tymczasem ta terapia potrafi zredukować blizny potrądzikowe w 70-80%. Różnica w wyglądzie skóry jest ogromna, a pacjenci są zachwyceni. Często my sami jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tym, jak spektakularne osiągamy efekty.
 • Niedawno przyjęłam młodą pacjentkę ze świeżymi bliznami po wypadku. Były poszarpane, zaognione, skóra wyglądała naprawdę źle. Po 4 zabiegach Dermapenem, a potem kliku sesjach z laserem – po bliznach praktycznie nie został żaden ślad. To niesamowite!
 • Dermapen świetnie sprawdza się także przy cerach tłustych, z problemem rozszerzonych porów – systematycznie wykonywane zabiegi regulują wydzielanie sebum, sprawiają, że skóra staje się rozjaśniona i pełna blasku.
 • Nowe produkty marki Dermapen – MG Collection cechuje wysokie stężenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego oraz innych substancji aktywnych. Są jednocześnie: delikatne i superskuteczne. Nowe ampułki z kwasem hialuronowym (MG-HA35, MG-HA35+) mają według mnie świetną konsystencję – są gęste i trzymają się na powierzchni zabiegowej, dzięki czemu większa ilość preparatu dostaje się w głąb skóry nakłutej wcześniej Dermapenem. Imponująca jest też tu sama ilość kwasu hialuronowego (3,5mg/ml) – prawie dwukrotnie większa niż w standardowych preparatach do mezoterapii. To sprawia, że rezultaty są widoczne dużo szybciej.
 • Ostatnie zaskoczenie z Dermapenem? Zabieg na szyję i dekolt, który wykonałam u dość młodej pacjentki, ale z bardzo przesuszoną, pełną przebarwień, mocno zniszczoną skórą. Po 3 zabiegach skóra była gładka, jasna, jędrniejsza, całkowicie zregenerowana. Na tych okolicach efekty zabiegów widać zazwyczaj szybciej i są naprawdę wyraźne. Obie byłyśmy pozytywnie zaskoczone!
 • Pacjenci często boją się zabiegów z użyciem igły. Martwią się, że będą źle wyglądać, że będą cierpieć. Szczerze powiem, że po zabiegu Dermapen skóra może być zaczerwieniona i bardziej wrażliwa do 48 godzin. To naturalna reakcja. Aby przyspieszyć gojenie, tuż po terapii zawsze nakładamy pacjentowi maskę kojącą Hyla Active 3D Sculptured Mask Dermacetuicals, która koi i nawilża, a jednocześnie przyjemnie chłodzi skórę. Dodatkowo zalecamy używanie produktów Dermaceuticals do pielęgnacji w domu po zabiegu.
 • Dermapen to terapia całoroczna, ale informujemy pacjentów o konieczności pełnej ochrony przeciwsłonecznej, zwłaszcza przez pierwsze dwie doby po zabiegu.
 • Czy trzeba znieczulać? Osobiście preferuję wykonywanie zabiegu Dermapen bez wcześniejszego znieczulenia z uwagi na lepsze efekty. Jednak zabieg jak najbardziej może być poprzedzony znieczuleniem.
 • Jeśli chodzi o produkty Dermaceuticals przeznaczone do domowej pielęgnacji, absolutnym hitem jest u nas w klinice podkład Cover Recover. Łączy on w sobie właściwości kojącego kremu, kryjącego podkładu i wysokiego filtra SPF. A przy okazji jego opakowanie zapewnia całkowitą sterylność produktu. Panie kupują go jako kosmetyk maskujący po zabiegach, ale potem przychodzą mówiąc, że to najlepszy podkład, jaki miały w życiu. I używają go na co dzień. Pomimo tego, że świetnie kryje, nie tworzy zupełnie efektu maski i wygląda bardzo naturalnie, a najlepszym dowodem na to jest fakt, że stosują go także panowie.

podkład Cover Recover

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Dr Andrew R Christie

Innowacyjna terapia regeneracyjna z egzosomami EXO-SKIN

Poznaj pierwszy zabieg z egzosomami –cząsteczkami pozyskiwanymi z ludzkich mezenchymalnych komórek macierzystych o niezwykłym potencjale regeneracyjnym. W specjalnym wywiadzie o Dermapen EXO-SKIN mówi dr Andrew R. Christie, światowej sławy specjalista mikronakłuwania.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki