WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

manicure tytanowy

Manicure tytanowy

Manicure tytanowy podbija serca Polek. Nic dziwnego – cenowo jest zbliżony do manicure hybrydowego, jednak według wielu jest trwalszy i… zdrowszy. Jak wykonuje się „tytany”? Czy faktycznie manicure tytanowy jest zdrowszy od hybrydowego?

Manicure tytanowy pojawił się w Polsce kilka lat temu i od tego czasu zyskał bardzo dużą popularność. Jego wykonanie jest pracochłonne, jednak nie zajmuje więcej czasu niż hybrydy.

Manicure tytanowy – plusy

Manicure tytanowy jest zdecydowanie mniejszym obciążeniem dla płytek paznokciowych i skóry. Przede wszystkim do jego wykonania nie wykorzystuje się lamp UV, o których coraz częściej się mówi, że mogą być powodem powstawania nowotworu podpaznokciowego. Z pewnością wpływają na fotostarzenie się skóry i przy częstym poprawianiu manicure mogą wysuszać skórę dłoni.

Manicure tytanowy nanoszony jest w postaci kilku warstw specjalnego proszku, który jest następnie utwardzany odpowiednim preparatem przez kosmetyczkę. Chroni płytkę paznokciową przed uszkodzeniami mechanicznymi i – w niektórych przypadkach – może zawierać witaminy i minerały, które przenikają do płytki paznokciowej.

„Tytany” są też znacznie bardziej wytrzymałe niż jakikolwiek inny rodzaj manicure. Co więcej, wyglądają wyjątkowo naturalnie i nie sprawiają wrażenia sztucznych paznokci.

Manicure tytanowy – minusy

Manicure ten nie jest jednak pozbawiony wad. Przede wszystkim, dla miłośniczek częstej zmiany kolorów paznokci, złą informacją może być fakt, że proszek do wykonania manicure tytanowego jest dostępny w ograniczonej palecie barw. Zdecydowanie jest ich mniej niż w przypadku manicure hybrydowego. Niemożliwym jest także wykonywanie wzorów na paznokciach oraz ich dosztukowywanie i przedłużanie jedynie tą metodą. Można jednak łączyć manicure tytanowy z tradycyjnym przedłużaniem paznokci za pomocą tipsów.

Jak usuwa się manicure tytanowy?

Tytany usuwa się albo z pomocą frezarki i acetonu albo metodą piłowania ręcznego. Obie te metody mogą prowadzić do osłabienia naturalnej płytki paznokciowej – jednak nie bardziej niż w przypadku manicure hybrydowego.

Czy warto wybrać manicure tytanowy?

Na pewno jest to ciekawa alternatywa dla innych trwałych zabiegów manicure. Dla fanek ekologii ważną informacją będzie fakt, że preparaty do zabiegu są wegańskie, nietestowane na zwierzętach i w pełni ekologiczne. Dzięki temu rzadko kiedy uczulają. Na plus warto także zaliczyć brak stosowania lampy UV. Nie jest to jednak zabieg tani i – podobnie jak każdy rodzaj trwałego manicure – nie jest polecany osobom z łamliwymi i słabymi paznokciami.

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki