WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

HanBang, czyli orientalny sposób na piękno

Często nie zdajemy sobie sprawy, jaka moc tkwi w wielowiekowej tradycji Dalekiego Wschodu. Połączenie jej ze współczesnymi zabiegami, daje spektakularne efekty, czego przykładem jest metoda HanBang.

Osiągnięcia medycyny orientalnej, która oparta jest właśnie na wielowiekowej tradycji Dalekiego Wschodu, wykorzystywane są w wielu krajach. Jednym z nich jest Korea Południowa, która od lat ma opinie pioniera w zakresie medycyny estetycznej. Tam też zostały opatentowane pierwsze systemy nici PDO, które w ostatnich latach zdobyły ogromną popularność również w Europie.

1Wśród systemów tych znajduje się również metoda HanBang (Han – Korea lub Orient, B to Bang czyli piękno). Czym różni się ona od pozostałych? Doktor Lee Hyun Chul, wykonujący zabiegi metodą Hanbang (dostępną w YONELLE Zwolińska Beauty Institute) uważa, że dobra kondycja skóry zależy w dużej mierze od kondycji całego ciała, dlatego też zabieg  HanBang  ma 3 części:

Korekta kośćca

W medycynie orientalnej kręgosłup to najważniejsza część ciała, każda jego wada lub zniekształcenie powoduje zmiany w  całym organizmie. Wszystkie zabiegi estetyczne poprzedzane  są więc zawsze korektą wad postawy, czyli korektą kośćca, która wprowadza organizm w stan równowagi przygotowujący go do zabiegu estetycznego.

Akupunktura

Medycyna orientalna już od wielu wieków używała igieł do akupunktury w celu leczenia wielu schorzeń, a także do poprawy piękna skóry. Dlatego też współczesne zabiegi estetyczne HanBang również wykorzystują ten tradycyjny element. Podczas zabiegu wykorzystuje się igły, z których każda ma swoją mezonić pozostającą w ciele do rozpuszczenia. Ich zadaniem jest  stymulacja organizmu w punkcie ich wprowadzenia.

Nici PDO

Ostatnim etapem jest zabieg estetyczny, czyli aplikacja nici PDO. Są one materiałem całkowicie bezpiecznym, kompatybilnym z naszym organizmem, rozpuszczającym się  w około 6 miesięcy po implantacji. Tajemnica wyjątkowości efektów HanBang tkwi w opartej o medycynę Wschodu metodzie implantacji  prostych nici  typu mezo, służących do ujędrniania skóry oraz zaawansowanych technologicznie nici haczykowych i wypełniaczowych. Podstawowym, najczęściej wykonywanym i najbardziej spektakularnym zabiegiem jest lifting twarzy, ale za pomocą HanBang można wykonywać również inne zabiegi ze świetnym rezultatem:  lifting szyi wraz z likwidacją bruzd i zmarszczek   poziomych,  wygładzenie bruzd poziomych na czole i glabelli, uniesienie brwi,  likwidacja kurzych łapek, podniesienie i ujędrnianie pośladków, ujędrnienie brzucha, ramion, ud, zabiegi intymne.

Zabiegi HanBang, dzięki połączeniu elementów tradycyjnych oraz współczesnych osiągnięć medycyny, jakimi są nici PDO, pozwalają uzyskać znakomity efekt liftingu, bez rekonwalescencji koniecznej po zabiegach chirurgicznych.

Zabiegi HanBang można wykonać w Yonelle Zwolińska Beauty Institute www.instytut.yonelle.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Zabieg mezoroller

Zalety mezorollerów

Mikronakłuwanie skóry to nieinwazyjna, szybka i bardzo skuteczna metoda jej odmładzania. O mezorollerze rozmawiamy z Jolantą Zwolińską, założycielką instytutu Yonelle, […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki