WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Dermokosmetyki CeraVe

Dermokosmetyki CeraVe – najczęściej rekomendowana przez dermatologów marka produktów nawilżających w Stanach Zjednoczonych – są już dostępne w Polsce! Ich formuła – oparta na połączeniu 3 niezbędnych ceramidów (1, 3 i 6-II), pomagających w odbudowie naturalnej bariery skórnej – została opracowana wspólnie z dermatologami. To nr 1 wśród produktów zalecanych do pielęgnacji ciała. 
Marka CeraVe, która powstała w 2005 r., to numer 1 wśród zalecanych produktów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała 
z problemami skórnymi (skóra sucha i wrażliwa), doceniany przez 10 tysięcy dermatologów. Produkty tej marki wybiera aż 10 mln konsumentów.

Dermokosmetyki CeraVe – formuła

W 2005 roku grupa amerykańskich dermatologów, współtwórców CeraVe, rozpoczęła badania dotyczące przyczyn zaburzeń funkcjonowania bariery skórnej. Z ich analizy zrodziło się przekonanie, że miejscowe zastosowanie ceramidów może mieć kluczowe znaczenie dla przywrócenia optymalnego funkcjonowania naturalnej bariery ochronnej skóry. Ważne są więc nie tylko składniki aktywne, ale też sposób ich rozprowadzania po skórze (uwalnianie do niej składników w sposób ciągły). W badaniach zidentyfikowano mieszaninę ceramidów identycznych z występującymi w ludzkiej skórze, na którą składały się ceramidy 1, 3 i 6-II. Aby możliwie najlepiej wykorzystać to naukowe odkrycie, tak dobrane ceramidy połączono z technologią MultiVesicular Emulsion (MVE) zapewniającą optymalne wchłanianie i przedłużone uwalnianie składników aktywnych w skórze (inspirowane lekami). Technologia MVE umożliwia stabilne w czasie uwalnianie składników, w tym niezbędnych ceramidów, kwasów tłuszczowych i fitosfingozyny w sposób skuteczny i dobrze kontrolowany, dzięki czemu skóra pozostaje nawilżona na dłużej. Badania wykazały, że dzięki temu nośnikowi możliwe jest uzyskanie 4-krotnie silniejszego stężenia składników aktywnych w naskórku niż w podobnej pielęgnacji bez zastosowania MVE, i to nawet 24 godziny po aplikacji produktu.

Czym są ceramidy?

kosmetyki CeraVeSkórę tworzą trzy główne warstwy: naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna. Naskórek, który widzimy i możemy dotknąć, składa się z pięciu warstw keratynocytów oraz komórek produkowanych w najgłębiej położonej warstwie podstawnej, które przesuwają się do powierzchni. Warstwa rogowa, która jest położona najbliżej zewnętrznej powierzchni, zapewnia funkcjonowanie bariery skórnej, aby chronić skórę przed toksynami, bakteriami i utratą wody. Warstwa rogowa tworzona przez korneocyty i lipidy posiada podwójną funkcję – zatrzymuje szkodliwe czynniki zewnętrzne i zatrzymuje wodę w skórze. Często porównuje się ją do muru, której cegły to martwe komórki, a cement to ceramidy mające za zadanie zachowanie spójności i trwałości. W przypadku niskiego poziomu ceramidów, zostają osłabione funkcje bariery skórnej, co powoduje utratę wilgoci i umożliwia wnikanie czynników zewnętrznych, przez co skóra jest sucha, swędząca i podrażniona. Hydrolipidowa powłoka, zwana barierą ochronną skóry, wymaga więc stałego odbudowania i ochrony.
Składnikiem produktów CeraVe są wysokiej jakości ceramidy pochodzące od roślin. Zostały one starannie wybrane i włączone do formuł produktów ze względu na ich zdolność wyjątkowo dobrego zatrzymywania wody w tkankach. Te „fitoceramidy” mają budowę chemiczną zbliżoną do ceramidów znajdujących się w skórze, dlatego są dobrze przyswajalne przez skórę. Ceramidy muszą być też rozprowadzane w optymalnej dawce, czyli ilości takiej jak
 w skórze.
Trzy ceramidy wybrane przez CeraVe przyczyniają się do odbudowy naskórka, dzięki czemu jest on w stanie bronić się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Są one tak dobrane, aby zagwarantować jak najlepszą bioasymilację.

Błędne koło skóry suchej

Funkcja bariery skóry odgrywa kluczową rolę dla prawidłowego funkcjonowania naskórka, gwarantuje zdrowy stan skóry. Kiedy pojawia się zaburzenie bariery skórnej – związane z utratą ceramidów – pojawiają się procesy obronne, takie jak stan zapalny, brak równowagi pH i flory bakteryjnej oraz zwiększenie stresu oksydacyjnego. Wtedy trzeba ją szybko odbudować, aby przywrócić poziom nawilżenia i zmniejszyć objawy stanu chorobowego. Ważne jest również, aby chronić skórę w sposób długotrwały, w ten sposób zapobiegając pojawieniu się błędnego koła, które powoduje utrzymywanie się objawów bądź ich ponowne pojawienie się, zwłaszcza w przypadku skóry suchej, atopii, łuszczycy czy trądziku.

błędne koło cery suchejDermokosmetyki CeraVe – dwie gamy produktów

Marka CeraVe oferuje dwie gamy produktów: do mycia oraz do pielęgnacji.
Gama produktów do mycia CeraVe dopasowana jest do każdego rodzaju skóry. Oprócz odpowiedniego oczyszczania, nawilża i chroni skórę przez cały dzień. Wyróżnia ją przedłużane uwalnianie składników aktywnych w skórze, aby nawilżać i wzmacniać barierę skórną w sposób ciągły, przez cały dzień. W skład gamy produktów do mycia wchodzą:
  • Oczyszczający Żel Do Mycia (236 ml, 35,90 zł; 473 ml, 45,90 zł)
  • Nawilżająca Emulsja Do Mycia (236 ml, 35,90 zł; 473 ml, 45,90 zł)
Gama produktów do pielęgnacji CeraVe dopasowana jest do każdego rodzaju skóry. 
Dzięki zastosowaniu 3 kluczowych ceramiadów oraz technologii MVE, skóra pozostaje odpowiednio nawilżona przez cały dzień. W skład gamy pielęgnacyjnej wchodzą:
  • balsam CeraVeNawilżający Balsam (177 ml, 35,90 zł; 340 g, 45,90 zł)
  • Nawilżająca Emulsja (236 ml, 39,90 zł; 473 ml, 49,90 zł)
  • Nawilżający Krem Do Twarzy (52 ml, 39,90 zł)
  • Odbudowujący Krem Pod Oczy (14 g, 39,90 zł)
  • Regenerujący Krem Do Rąk (50 ml, 24,90 zł)
  • SA Regenerujący Krem Do Stóp (88 ml, 34,90 zł)
Najpopularniejszym w całej gamie produktów jest Balsam Nawilżający. Jego bogata i otulająca konsystencja szybko wnika w skórę, bez pozostawiania białych śladów. Balsam nie zostawia tłustej warstwy na skórze, nie lepi się, a dzięki optymalnemu połączeniu koktajlu ceramidów i wody jest niezwykle skuteczny, zapewniając skórze 24-godzinne nawilżenie. W Stanach Zjednoczonych Balsam Nawilżający CeraVe jest kupowany przeciętnie co sekundę!

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki