WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

telemedycyna

Telemedycyna – konsultacje z lekarzami bez wychodzenia z domu

Coraz częściej mamy potrzebę konsultowania się z lekarzami różnych specjalności, ponieważ doceniamy rolę dbania o zdrowie i profilaktykę w zakresie chorób przewlekłych. Głównym powodem utrudnień związanych z odwiedzaniem gabinetów lekarskich jest brak czasu, odległość dzieląca nas od wybranego specjalisty, zorganizowanie dojazdu czy niechęć do przebywania w zatłoczonych poczekalniach. Nierzadko nie jest potrzebna pełna wizyta, a tylko wystawienie recepty lub skierowanie na badania dodatkowe. Z pomocą przychodzi telemedycyna, która jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych wizyt lekarskich. 
1. Czym jest telemedycyna i jaką pomoc można dzięki niej uzyskać?
2. Jakie korzyści niesie ze sobą telemedycyna?
3. Konsultacja ginekologiczna w telemedycynie

Czym jest telemedycyna i jaką pomoc można dzięki niej uzyskać?

Telemedycyna to nowoczesna forma konsultacji ze specjalistami różnych dziedzin. Dzięki jej formie można uniknąć przepełnionych poczekalni i skonsultować się z lekarzem za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, czatu lub rozmowy wideo. Wizyta gwarantuje te same dogodności co wizyta tradycyjna. Można w jej trakcie otrzymać skierowanie na dodatkowe badania oraz zwolnienie L4. Jeżeli lekarz uzna to za stosowne, wystawi również e-receptę do wykupienia przepisanych leków.

Jakie korzyści niesie ze sobą telemedycyna?

Wizyta tradycyjna różni się od telekonsultacji kilkoma szczegółami, a wszystkie przemawiają za zdecydowaniem się na formę elektroniczną.
Oto powody, dla których warto rozważyć skorzystanie z telemedycyny:
  • Dostępność specjalistów: nierzadko potrzebna jest konsultacja z lekarzem, który stacjonuje dziesiątki lub setki kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Szkoda byłoby rezygnować z usług takiego specjalisty lub spędzać niepotrzebnie wiele godzin w podróży, skoro można załatwić sprawę w zaciszu własnego domu. Pozbywamy się w ten sposób problemów z dojazdem i organizowania sobie całego dnia pod konkretną wizytę. Jest to ogromne ułatwienie, zwłaszcza dla rodziców małych dzieci oraz osób, które nie są zmotoryzowane. Można dzięki temu zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.
  • Unikanie skupisk ludzi: nikt nie lubi spędzać czasu w zatłoczonej poczekalni. Wizyty lekarskie często przedłużają się, przez co nasze oczekiwanie w kolejce pod gabinetem przeciąga się nawet o kilkadziesiąt minut. Bywa, że przychodzimy do kliniki tylko po receptę lub skierowanie, a długie oczekiwanie na korytarzu sprzyja zarażaniu się od osób, które przyszły skonsultować chorobę zakaźną.
  • Praktyczne i szybkie rezerwowanie wizyt: każdy z nas pamięta chwile, w których godzinami „wisiał” na infolinii w oczekiwaniu na dyspozytora rejestrującego wizytę u lekarza. Telemedycyna gwarantuje dostępność rejestracji do specjalisty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i umówisz się w dogodnym dla Ciebie terminie.

Konsultacja ginekologiczna w telemedycynie

Blisko 80% konsultacji ginekologicznych polega na wypisaniu recepty lub zleceniu bądź analizie wyników badań kontrolnych krwi. Aby lekarz mógł dokonać tych czynności, nie potrzebuje widzieć pacjentki, a tym bardziej osobiście gościć jej w swoim gabinecie. Wielokrotnie osoby korzystające z usługi skarżą się na fakt, że płacą całościowo za wizytę, poświęcają na nią (licząc dojazd) godzinę lub dwie, a w efekcie sama konsultacja trwa kilka minut. Bo tyle właśnie zajmuje wystawienie skierowania lub recepty. Konsultacja ginekologiczna może trwać zdecydowanie krócej, dzięki czemu kobieta zaoszczędzi czas przy takim samym efekcie.
Telemedycyna jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych wizyt lekarskich. Pozwala zaoszczędzić czas, uniknąć potencjalnie niebezpiecznych warunków panujących w przychodniach, a także dotrzeć do specjalistów, którzy do tej pory byli poza zasięgiem. Telemedycyna to przyszłość konsultacji lekarskich.

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki