WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Sunekos

Zabieg Sunekos okiem eksperta

Sunekos 200 i Sunekos 1200 to nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry. Jak działa ten innowacyjny zabieg? Co go wyróżnia na tle innych produktów iniekcyjnych? Zdradza dr Beata Dethloff, twórczyni marki klinik medycyny estetycznej i Anti Aging Dr Beata Dethloff, lekarz medycyny estetycznej i doktor endokrynologii. Dr Dethloff wyjaśniła działanie Sunokos na konferencji prasowej zorganizowanej w Dr Beata Dethloff Belwederska Clinic.

Zabieg Sunekos – jak działa?

Sunekos to unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów (PCT/IB2015), które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM. W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym. To właśnie gwarantuje Sunekos. Wspomniane aminokwasy to przede wszystkim glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna. Walina i lizyna umożliwiają natomiast wytwarzanie elastyny. Produkt posiada udowodnione badaniami klinicznymi działanie w zakresie zwiększenia jej produkcji, co wyróżnia go na rynku.

 

Sunekos
Dr Beata Dethloff i Artur Pindel (prezes BD Aesthetic) podczas konferencji nt. zabiegu Sunekos.

Zabieg Sunekos – na jakie obszary może być stosowany?

Sunekos wyróżnia się wielokierunkowym działaniem. Terapia zapewnia nam: nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry, bardzo naturalne działanie wolumetryczne oraz wygładzenie zmarszczek na twarzy. Iniekcji można poddać również szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszar pod kolanami. Ze względu na jego niesamowitą czystość i delikatność możemy go zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na powieki, które są wyjątkowo problematyczną w leczeniu okolicą, w celu likwidowania cieni pod oczami.
Właściwości Sunekos:
  • Działanie przeciwstarzeniowe,
  • Poprawa tekstury i elastyczności skóry,
  • Redukcja płytkich zmarszczek i linii mimicznych,
  • Głębokie nawodnienie skóry,
  • Poprawa wyglądu blizn (w tym potrądzikowych) oraz rozstępów,
  • Przywraca promienny wygląd i wygładza skórę.

Sunekos 200Zabieg Sunekos – dla jakiego wieku?

Sunekos wykazuje wysoką skuteczność bez względu na wiek pacjenta, jednak bezwzględnie należy pamiętać, że zawsze efektywniej jest zapobiegać, niż leczyć, dlatego u pacjentów do 40. roku życia uzyskamy w krótszym czasie lepsze rezultaty, podczas gdy starsi będą wymagali większej ilości zabiegów. O tym jednak decyduje lekarz podczas indywidualnej konsultacji. Istnieją 2 linie produktu: Sunekos 200 (dla nieco młodszych pacjentów, z mniej widocznymi zmarszczkami) oraz Sunekos 1200 (dla pacjentów z bardziej widocznymi oznakami starzenia). W niektórych przypadkach stosuje się także procedury łączone.

Sunekos 1200Zabieg Sunekos – przeciwwskazania

Głównymi przeciwwskazaniami są ciąża, karmienie piersią, choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).

Zabieg Sunekos – krok po kroku

  • Przygotowanie preparatu przez lekarza: połączenie kwasu hialuronowego z aminokwasami.
  • Oczyszczenie i dezynfekcja obszaru, który ma być poddany zabiegowi.
  • Podanie preparatu za pomocą jednej z trzech technik: mikrobolusa, płynu śródmiąższowego lub kaniulą. Metoda iniekcji dobierana jest na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta i preferencji lekarza.
Bardzo istotnym elementem jest technika wykonywania zabiegu Sunekos. Dlatego też powinien on być wykonywany tylko i wyłącznie przez certyfikowanego i przeszkolonego w tym zakresie lekarza, który ma do wyboru trzy ściśle określone techniki iniekcji.

Sunekos
My też tam byliśmy! Od lewej: Agnieszka Zbrzeżny (BD Aesthetic), Iwona Czapran (WirtualnaKlinika.pl), dr Beata Dethloff.

Zabieg Sunekos – czy boli?

Zabieg nie jest bolesny, ale jeśli pacjent jest bardzo wrażliwy na nakłuwanie, można użyć kremu znieczulającego (15-20 minut przed rozpoczęciem zabiegu).

Zabieg Sunekos – ile trwa?

Zabieg Sunekos trwa tyle czasu, ile wymaga tego pacjent. W procedurach medycznych nie określa się czasu zabiegu. W zależności od zastosowanej techniki powinien on jednak wynieść od 30 minut do 1 godziny.

Zabieg Sunekos – kiedy widać efekt?

Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać – pierwsze widoczne są po ok. 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy.

dr Beata Dethloff
Dr Beata Dethloff

Zabieg Sunekos – pojedynczo czy w serii?

W przypadku bardzo głębokich zmarszczek i utraty objętości (np. policzków) na początku, w celu zapewnienia „rusztowania”, podaje się Sunekos 1200, a następnie w odstępie 1-2 dni od zabiegu rozpoczyna standardową procedurę Sunekos 200, która obejmuje 3-4 zabiegi w odstępach co 7-10 dni. Terapia Sunekos obejmuje kilka zabiegów. Ich ilość i częstotliwość dobiera indywidualnie lekarz, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zabieg Sunekos – czy konieczna jest rekonwalescencja?

Zabieg nie pozostawia żadnych trwałych śladów na skórze. Sporadycznie w miejscu wkłucia może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie czy swędzenie, które powinny ustąpić po 1-3 dniach.

Zabieg Sunekos – ile kosztuje?

Sunekos 200: ok. 900 zł
Sunekos 1200: ok. 1500 zł

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Terapia odmładzająca 40+

Poznaj terapię łączoną idealną dla skóry 40+. Połączenie lasera, wypełniaczy, botoksu i mezoterapii.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki