WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Photofabulous

Photofabulous by Lumenis – ulubiony zabieg gwiazd!

28 września 2022 w warszawskim hotelu Nobu odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano rewolucyjną technologię z zakresu medycyny estetycznej oraz zabieg, który dzięki tej technologii wiedzie prym w Hollywood – Photofabulous™ by Lumenis.

Photofabulous™ by Lumenis to wielowymiarowy zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którym zależy na kompleksowej eliminacji oznak starzenia się skóry. Dzięki połączeniu dwóch procedur w jednym zabiegu jesteśmy w stanie pozbyć się przebarwień, zmian pigmentacyjnych, plam posłonecznych, zmarszczek oraz znacząco poprawić strukturę i koloryt skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu platformy laserowej Stellar M22 marki Lumenis, wyposażonej w unikalną i opatentowaną technologię OPT™ (Optimal Pulse Technology) oraz głowicę REsurFX. Pierwszy etap zabiegu polega na zastosowaniu technologii OPT, która ma na celu redukcję przebarwień przy jednoczesnym zainicjowaniu procesu fotobiomodulacji komórkowej.

Drugim etapem jest zastosowanie głowicy laserowej ResurFX pozwalającej na wykonanie intensywnego frakcyjnego nieablacyjnego resurfacingu. W wyniku działania technologii dochodzi do przebudowy skóry, poprawy jej struktury zapewniając napięcie oraz redukcję zmarszczek oraz stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych w głębszych warstwach skóry.

Photofabulous

Wskazania do zabiegu:

  • Odmładzanie skóry
  • Redukcja plam starczych i posłonecznych
  • Usuwanie drobnych zmarszczek
  • Redukcja blizn potrądzikowych, rumienia i rozszerzonych naczyń krwionośnych
  • Usuwanie nierównej struktury i kolorytu skóry

W zależności od problemu, którego zabieg dotyczy, sesja może trwać od 15 do 30 minut. Podczas przykładania lasera do skóry może wystąpić uczucie ciepła, jednakże zabieg delikatny i pacjenci nie powinni odczuwać dyskomfortu. Optymalne rezultaty uzyskuje się po 3-5 sesjach wykonanych w odstępach 2-6 tygodni.

Photofabulous

Podczas konferencji swoim doświadczeniami podzielili się dr Piotr Zawodny z Klinika Zawodny w Szczecinie, dr Aleksandra Szlachcic z Medistica Medical Group w Krakowie oraz dr Bartosz Pawlikowski z Klinika Pawlikowski w Łodzi. Dodatkowo swoimi doświadczeniami i efektami z pracy z tymi technologiami podzieliły się Paulina Poczta, właścicielka i kosmetolog z kliniki Cosmomedical w Swarzędzu oraz Magda Suchan kosmetolog z kliniki dr Szczyt chirurgia plastyczna Szczyt-Charytonowicz w Warszawie.

Gośćmi specjalnymi na konferencji byli Christophe Sanchez, European Indirect Market Sales Manager and Aesthetic oraz Roy Ramati, Senior Vice President, EMEA & Business Development z firmy Lumenis, którzy podkreślali niezwykłą dumę z faktu, że na zaproszenie firmy ITP S.A. mogą uczestniczyć we wprowadzaniu tej technologii i promowaniu zabiegu Photofabulous na polskim rynku.

Photofabulous

ITP S.A. jest wyłącznym dystrybutorem marki Lumenis w Polsce. W swoim portfolio posiada wiele innowacyjnych rozwiązań a najważniejszym aspektem dla marki są badania naukowe, innowacyjność oraz rozwój. Firma Lumenis jest światowym liderem w produkcji laserów medycznych oraz najwyższej jakości urządzeń do medycyny, medycyny estetycznej, okulistyki oraz ginekologii estetycznej.

Photofabulous

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Stellar M22

PLATFORMA LASEROWA LUMENIS STELLAR M22

resurfacingLumenis Stellar M22 to nowoczesny wielozadaniowy „kombajn” laserowy, który łączy aż 4 technologie w jednym urządzeniu i pozwala leczyć ponad […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki