
Peptydowa terapia stawów
Kiedyś ból stawów uznawany był za przypadłość ludzi w podeszłym wieku. Jednak dziś zmiany zwyrodnieniowe dotykają także osób po 20.-30. roku życia. W końcu stawy pracują non stop całe nasze życie, cokolwiek robimy, i z każdym dniem się starzeją i zużywają. Dzięki peptydowej terapii można usprawnić ich mobilność.
Dolegliwości ze strony stawów mogą mieć różne podłoże. Postępujące z wiekiem zmiany zwyrodnieniowe, wrodzone deformacje, przeciążenia, urazy, choroby – wszystko to ma wpływ na ich kondycję. Ogromną rolę odgrywa także ruch, ponieważ tylko często poruszany staw ma szansę na prawidłowe odżywienie, czyli po prostu zdrowie. Gdy coś zaczyna się dziać, staw boli. I tego bólu nie należy lekceważyć, ponieważ przejście nad tym do prządku dziennego – bez badań i diagnozy – może skończyć się poważnymi następstwami, z unieruchomieniem stawu włącznie.
To, jak szybko starzeją się stawy, zależy co prawda w dużej mierze od genetyki, ale w tym przypadku to nasze codziennie przyzwyczajenia definiują to, czy staw można określić mianem zdrowego czy raczej zwyrodniałego. Przyczyną problemów są bowiem głównie złe nawyki, stąd ich wyeliminowanie potrafi w dużej mierze problem rozwiązać. Czasami jednak potrzebna jest rehabilitacja, której zadaniem jest odciążenie stawów i przywrócenie im należytej sprawności. Warto także rozważyć nowoczesne terapie peptydowe, które mają na celu usprawnienie mobilności stawów poprzez wzmocnienie lepkości i elastyczności mazi stawowej.
Co to są peptydy?
Peptydy powstają podczas biosyntezy białek. Są to organiczne związki chemiczne, które potrafimy już pozyskiwać również w sposób sztuczny. Ze względu na swoją skuteczność powoli wypierają one białka roślinne (z pszenicy, ryżu, jedwabiu czy mleka) oraz tzw. białka fizjologicznie naśladujące, jak kolagen czy elastynę. Dzieje się tak ze względu na głębokość penetracji peptydów w porównaniu z innymi białkami – peptydy, przez swą unikalną budowę, są po prostu w stanie dotrzeć dużo głębiej. To, na co zadziała jaki peptyd, czyli w jakiej terapii się sprawdzi, zależy przede wszystkim od tego, jak wygląda jego łańcuch chemiczny. Prawdziwym hitem są ostatnio peptydy biomimetyczne, czyli taka odmiana peptydów syntentycznych, których właściwości są takie same, jak czynniki wzrostu znajdujące się w ludzkim organizmie. Bardzo dużą popularnością cieszą się peptydy pobudzające wzrost włosów oraz peptydy działające regenerująco, odmładzająco i nawilżająco na skórę.
Prostrolane – peptydy dla stawów
Prostrolane to innowacyjny produkt przeznaczony do peptydowej terapii stawów, mającej na celu usprawnienie mobilności stawów poprzez wzmocnienie lepkości i elastyczności mazi stawowej. Zawiera kompleks 5 peptydów biomimetycznych, mających wielokierunkowe działanie: przeciwbólowe, wyciszające stan zapalny, pobudzające proces tworzenia tkanki kostnej, hamujące rozkład niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego, który jest nośnikiem substancji aktywnych, dzięki czemu peptydy dłużej utrzymują się, a efekt jest długoterminowy.
Peptydowa terapia stawów Prostrolane:
- działa przeciwzapalnie,
- działa przeciwbólowo,
- poprawia mobilność stawów,
- regeneruje powierzchnię chrząstki stawowej,
- pobudza proces tworzenia tkanki kostnej, pobudza osteoblasty i wycisza osteoklasty, hamując proces niszczenia tkanki chrząstnej,
- hamuje rozkład i fragmentację kwasu hialuronowego dzięki inhibitorowi hialuronidazy.
Stosowanie: 1 iniekcja śródstawowo
Miejsce podania: staw kolanowy lub biodrowy, kostki, bark (w tym samym czasie terapią może być objęty więcej niż 1 staw).