WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Ellanse visual

Ostrzykiwanie – nie tylko na zmarszczki!

Wypełniacze kojarzą się nam głównie z wypełnianiem zmarszczek, powiększaniem ust czy policzków. Pamiętaj jednak, że to też doskonała metoda na rewitalizację skóry, poprawę jej struktury i jakości, a ostrzykiwanie może też być stosowane profilaktycznie, zapobiegając starzeniu się skóry, u całkiem młodych osób. Preparaty Ellansé warto polecić z tego względu, że stymulując produkcję kolagenu, stopniowo wpływają na odmłodzenie wyglądu, a uzyskany efekt jest bardzo naturalny. Jak je stosować? Czym się wyróżniają? Zapytaliśmy dr Annę Purę-Rynasiewicz, specjalistę dermatolog.

Dr n med Anna Pura Rynasiewicz
Dr n med Anna Pura Rynasiewicz
Nasz ekspert: Anna Pura-Rynasiewicz jest specjalistą dermatologiem II stopnia. W latach 1995-2006 pracowała jako asystent w Klinice Dermatologicznej Akademii Medycznej. Prowadziła Poradnię Łuszczycową, Fototerapii i Trądziku. Specjalizowała się w leczeniu trądziku młodzieńczego i różowatego, różnych postaci łysienia, łuszczycy i zabiegach dermatologicznych. Od 2000 roku zajmuje się również dermatologią estetyczną, po ukończeniu wielu kursów z tej dziedziny. Od 2006 roku jest redaktorem naczelnym forum dermatologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, wykładowca w Międzynarodowym Centrum Anty-aging, które powstało z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Współpracuje również z wieloma firmami kosmetycznymi i z pismami kobiecymi jako konsultant i wykładowca. Szkoleniowiec Ellansé. Prowadzi własny gabinet w Warszawie. www.puraderm.pl

Ellansé to pierwsza rodzina wypełniaczy skórnych oferująca unikalną opcję wyboru czasu trwania efektu zabiegowego. Preparaty zawierają w swoim składzie polikaprolakton – całkowicie bioabsorbowalny i bezpieczny materiał, który ma nie tylko zdolność wypełniania zmarszczek czy bruzd, ale też stymulowania naturalnej produkcji kolagenu – przez co efekt buduje się stopniowo i trwa długo, w zależności od rodzaju preparatu (S, M, L lub E) od 1 roku nawet do 4 lat. Co ważne, nawet gdy stosujemy Ellansé do wypełniania zmarszczek, nie ma tutaj ryzyka zbyt mocnego „wypchnięcia” ostrzykniętych miejsc i powstania „wałeczków” nad miejscem podania, co zdarza się, gdy lekarz poda za dużo kwasu hialuronowego lub zrobi to nieumiejętnie (kwas hialuronowy wiąże wodę, zwiększając swoją objętość). Dzięki temu Ellansé doskonale nadaje się też do ostrzykiwania drobnych zmarszczek, nad ustami (tzw. linii palacza), wokół oczu czy przy płatkach uszu. Świetnie też rewitalizuje skórę, poprawia jej jędrność i gęstość. Efekt zawsze jest bardzo naturalny.

Ellanse opakowanie

Rewitalizacja: już po 30. roku życia

Jeśli celem jest poprawa jakości i wyglądu skóry, preparat Ellansé podaje się płytko techniką mezoterapii. Uruchomienie w skórze produkcji kolagenu powoduje, że z czasem staje się ona gładsza, jędrniejsza, bardziej zwarta i po prostu młodsza. W ten sposób można poprawić wygląd całej twarzy, a także szyi, dekoltu i grzbietów dłoni. Takie zastosowanie ma też działanie profilaktyczne – stopniowo odbudowując kolagen, zapobiega procesom starzenia się skóry. Co ważne, dzięki głębokiej rewitalizacji i odbudowie skóry, zabieg naprawia też takie niedoskonałości skóry, jak np. ślady i blizenki potrądzikowe.

Ellanse_visuel

Wygładzenie drobnych zmarszczek: po 35. roku życia

Ellansé jest doskonałym preparatem do ostrzyknięć drobnych zmarszczek: pod i nad ustami, kurzych łapek, zmarszczek przy płatkach uszu czy w okolicy brwi, na policzkach, świetnie też wygładzi tzw. linie marionetki. Nie niesie ryzyka „przepompowanego” efektu – lekki obrzęk (będący skutkiem nakłuć) utrzymuje się jedynie przez 1-2 dni. Dla wielu delikatnych partii twarzy to zdecydowanie najlepsze i w zasadzie jedyne rozwiązanie – jeśli zależy nam na naturalnym efekcie, bez dodawania niepotrzebnej w tych miejscach objętości. Preparaty z polikaprolaktonem polecane są też na pierwsze zmarszczki, po 30. roku życia.

Ellanse - przed i po

Wypełnienie objętości: po 40-45. roku życia

W portfolio preparatów Ellansé znajdują się też takie, dzięki którym można bez problemu – i na długo – uzupełnić braki w objętości, np. policzków, lub wypełnić głębokie linie i bruzdy. To bardzo bezpieczne wypełniacze – gwarantujące naturalny, zawsze dopasowany do indywidualnych potrzeb efekt, są stabilne i długotrwałe. W wypadku preparatu z kwasem hialuronowym, jeśli został nieodpowiednio dodany np. w bruzdy nosowo-wargowe, z czasem może dojść do jego przemieszczenia się na boki. Taki efekt może też z czasem pojawić się u osób z silną mimiką, pod wpływem pracy mięśni. Stosując Ellansé, unikamy takiego ryzyka.

– Ponieważ wypełniacze Ellansé są wykonane z tego samego materiału co nici liftingujące Aptos, metody te można łączyć ze sobą, także w ciągu jednego zabiegu – zwraca uwagę dr Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog. – W ten sposób możemy uzyskać naprawdę spektakularny rezultat poprawy wyglądu twarzy czy szyi.

Zabiegi z zastosowaniem Ellansé polubią też kobiety w wieku menopauzalnym, u których drastycznie spada naturalna produkcja kolagenu – wówczas stymulacja jego produkcji jest szczególnie cenna.

Ellanse - przed i po

Kiedy pojawiają się i ile trwają efekty?

Ellansé to jeden z najtrwalszych preparatów do ostrzyknięć – rezultat (w zależności od użytego wariantu) utrzymuje się od ok. roku aż do 4 lat. Co ważne, działanie rozłożone jest w czasie – oprócz efektu natychmiastowego dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu, co widać po ok. miesiącu. Najlepszy rezultat jest zauważalny po 6-9 miesiącach. Materiał wchłania się ok. roku, ale po tym czasie twoja skóra ciągle „pracuje”, odmładzając się dzięki naturalnym procesom zapoczątkowanym przez Ellansé!

ellanse linia lata

Główne zalety Ellansé:

  • Natychmiastowy i stopniowo narastający efekt, który jest długotrwały i stabilny
  • Unikalna opcja wyboru czasu trwania efektu zabiegowego, dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta (1, 2, 3 lub 4 lata)
  • Przewidywalna i kontrolowana całkowita bioresorbowalność składników
  • Stymulacja naturalnych procesów odmładzających i regeneracyjnych w skórze – wydłużenie efektu, który narasta nawet po wchłonięciu się preparatu
  • Bezpieczeństwo stosowania: produkt w pełni wchłanialny, na bazie polikaprolaktonu od lat stosowanego w medycynie, nie wywołuje alergii ani efektów ubocznych
  • Optymalna biozgodność i bezpieczeństwo, dzięki idealnie gładkim i okrągłym cząsteczkom
  • Miękka i jedwabiście gładka formuła w gotowej do użycia strzykawce
  • Wszechstronne zastosowanie, możliwość łączenia w jednym zabiegu z nićmi Aptos dla uzyskania efektu mało inwazyjnego, długotrwałego liftingu
  • Atrakcyjne obszary zabiegowe: twarz, linia żuchwy, podbródek, szyja, dekolt, grzbiety dłoni
  • Pożądany przez pacjentów efektywność: naturalna odbudowa objętości z silnym procesem samonaprawczym skóry (działanie przeciwstarzeniowe, a nie tylko wypełniające), przy małym zużyciu preparatu.

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki