WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Ekspresowa rewitalizacja po zimie!

Skóra po zimie potrzebuje solidnej dawki nawilżenia i rewitalizacji. Na skutek mrozu, wiatru i przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach może stać się przesuszona i zaczerwieniona, a także skłonna do podrażnień. Najszybszym sposobem na jej rewitalizację jest mezoterapia! Najlepsze zabiegi „z igłą” po zimie poleca nasz ekspert, dr Anna Okruszko, lekarz medycyny estetycznej z kliniki EstMed w Białymstoku.

Dr_Anna_Okruszko

Nasz ekspert: dr n. med. Anna Okruszko, specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, jeden z pionierów medycyny estetycznej w województwie podlaskim. Dr Okruszko jest autorem wielu wypowiedzi eksperckich w gazetach oraz na portalach internetowych. Ma wieloletnie doświadczenie, a swoje kwalifikacje nieustannie podnosi zarówno w Polsce (dwuletnia Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, 5 lat pracy w Klinice Endokrynologii – specjalizacja z chorób wewnętrznych, doktorat oraz 5 lat pracy w Klinice Dermatologii – specjalizacja z dermatologii) jak i za granicą (Oslo, Rzym, Londyn, Monte Carlo, Paryż). www.estmed.pl

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia pozwala dostarczyć bezpośrednio do skóry wyselekcjonowane, aktywne składniki dokładnie tam, gdzie ich działanie jest najbardziej potrzebne. Lekarz aplikuje preparat równomiernie na danym obszarze skóry, jak twarz, szyja, dekolt, dłonie, ciało, pomagając jej w regeneracji i zapewniając prawidłowe funkcjonowanie. Preparaty do mezoterapii zawierają kwas hialuronowy, są też wzbogacane w inne substancje rewitalizujące, np. witaminy, aminokwasy czy – tak ważne dla zdrowia skóry – antyoksydanty. Lekarz podaje je podskórnie za pomocą igły lub kaniuli. Jest kilka technik podania preparatu, np. wkłucia punktowe, technika mikroiniekcji liniowej z wycofywaniem, technika szybkich wkłuć („nappage”) czy podanie za pomocą pistoletu do mezoterapii igłowej. Metodą mezoterapii podaje się też osocze bogatopłytkowe.

Strzykawka_Stylage

– Zabiegi mezoterapii dają szybki efekt nawilżenia skóry i ogólnej poprawy jej kondycji – mówi dr Anna Okruszko. – W wypadku młodej skóry bardzo dobry efekt może dać już jeden zabieg, ale zwykle warto powtórzyć mezoterapię ok. 3 razy w odstępach co miesiąc. Skóra staje się lepiej napięta, bardziej promienna i pełna blasku, dobrze nawodniona i elastyczna. Poprawia się jej struktura i koloryt.

Mezoterapia to podstawowy zabieg anti-aging. Seria zabiegów nie tylko nawilża przesuszoną skórę, ale też chroni ją przed szybszym starzeniem.

Na rynku istnieje wiele preparatów do mezoterapii, różniących się stężeniem kwasu hialuronowego i dodatkowym składem, a także formułą i łatwością aplikacji. Każdy lekarz ma swoje ulubione, dobierając zawsze preparat do potrzeb skóry każdego pacjenta indywidualnie. Na pewno jednak warto pytać o produkty sprawdzone, przebadane, najwyższej jakości. Polecamy:

StylAge Hydro i HydroMAx

Francuski kwas hialuronowy StylAge do mezoterapii przeciwdziała przesuszeniu i zwiotczeniu skóry, zapewniając jednocześnie skórze ochronę antyoksydacyjną i efekt „glow” – cera od razu staje się promienna i odświeżona!

Preparat StylAge Hydro oprócz kwasu hialuronowego zawiera mannitol o działaniu przeciwutleniającym, który wzmacnia ochronę skóry przed wolnymi rodnikami i jednocześnie chroni nieusieciowany kwas hialuronowy przed zbyt szybką degradacją, zapewniając tym samym efekt długotrwałego nawilżenia. Przeciwdziała też wiotczeniu skóry (o małym nasileniu).

Hydro_przed_po

 

Z kolei StylAge Hydro Max zapewnia nawilżanie o przedłużonym działaniu. To żel zawierający usieciowany kwas hialuronowy w połączeniu ze sterylną, całkowicie biodegradowalną i nietoksyczną substancją nawilżającą i przeciwutleniającą – sorbitolem (pomaga on zatrzymać wilgoć w skórze oraz ogranicza degradację kwasu hialuronowego). Produkt jest przeznaczony do przeciwdziałania przesuszeniu lub zwiotczeniu skóry o dużym nasileniu.

Preparaty StylAge Hydro świetnie sprawdzają się też w rewitalizacji dekoltu, szyi i DŁONI >>>

02

Gama RRS

RRS to produkty do mezoterapii stworzone przez wybitnego lekarza – dr Philippe’a Deprez, który specjalizuje się w dziedzinie mezoterapii i peelingów medycznych. Opierają się na kwasie hialuronowym w połączeniu z różnymi kompleksami biorewitalizującymi. Nazwa RRS pochodzi od: Refills Repair Stimulates (Wypełnianie Naprawa Stymulacja), możesz więc liczyć nie tylko na efekt nawilżenia, ale też silnej regeneracji i naprawy skóry. Do skóry każdego rodzaju (i w każdym wieku) polecamy m.in. RRS HA Injectable – kwas hialuronowy z dodatkiem następujących składników biorewitalizujących: 10 witamin, 22 antyoksydantów, 12 polifenoli, 21 aminokwasów i 13 mikroelementów. Efektem jest silne nawilżanie  i regeneracja skóry, także zmęczonej, zanieczyszczonej, typowej dla osób palących. Jeśli zależy Ci na rewitalizacji i nawilżeniu okolic oczu, wybierz dedykowany im preparat – RRS Eyes, który poprawia mikrokrążenie i rozjaśnia cienie w tej okolicy.

RRSHAInjectable_box

Osocze bogatopłytkowe Regeneris

Regeneris_1000pxZabieg Regeneris, w którym wykorzystuje się własną krew, został wykonany na całym świecie już ponad 20 milionów raz i jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych! Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z własnej krwi pacjenta – krew pobiera się do specjalnej probówki i poddaje odwirowaniu. To produkt w 100% biokompatybilny i bezpieczny nawet dla osób z wrażliwą czy alergiczną skórą. Mezoterapia z osocza silnie regeneruje skórę, stymulując w niej procesy naprawcze. Na rynku jest wiele systemów do pozyskiwania osocza, ale Regeneris (RegenACR) to jedyne zestawy u posiadające rejestracje CE, akredytacje TÜV, certyfikat FDA oraz 21 certyfiaktów ISO. Są bezpieczne, a pozyskiwane z nich osocze ma idealne parametry i stężenie, dzięki czemu jest w stanie skutecznie regenerować naszą skórę komórka po komórce. W efekcie podania osocza – najczęściej właśnie klasyczną metodą mezoterapii – dochodzi do poprawy jakości i kondycji skóry. Zabieg warto wykonywać przynajmniej raz w roku.

Regeneris_przed_po

 

Cellular Matrix

Ten zabieg łączy synergiczne działanie osocza bogatopłytkowego z 2% nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Co zyskujesz? Kwas hialuronowy działa jak matryca do odbudowy komórek skóry i powoduje jej nawilżenie i odżywienie. Osocze bogatopłytkowe dodatkowo pobudza okoliczne fibroblasty do podziałów oraz syntezy kolagenu. Cellular Matrix zwiększa również czas działania płytek krwi i uwalniania czynników wzrostu do skóry właściwej. Rezultat? Już pierwszy zabieg odbudowuje objętość i wypełnia ubytki we wszystkich warstwach skóry i tkanki podskórnej, zwiększa wytwarzanie kolagenu i prokolagenu typu 1 (charakterystycznego dla bardzo młodej skóry!), polepsza elastyczność, koloryt i grubość skóry oraz aktywuje tworzenie i odbudowę naczyń krwionośnych. Twoja skóra staje się nawilżona, świeża, promienna i odmłodzona od środka!

cellular_matrix

Dodaj komentarz

Podobne tematy

dr Anna Okruszko

Uroda bez Tabu – mała zmiana, duży efekt!

Zapraszamy do programu „Uroda bez Tabu” w nowej formule – spotkań z ciekawymi ekspertami, którzy odsłonią przed Wami praktyczne tajemnice medycyny estetycznej i odpowiedzą na wszystkie pytania związane z najbardziej popularnymi zabiegami. Naszym pierwszym ekspertem jest dr n. med. Anna Okruszko, a zabiegiem – wypełniacze.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki