WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Twarz kobiety

DNA Recovery Peel

Ten peeling, wykorzystujący najnowsze osiągnięcia nanotechnologii, działa już na poziomie DNA. Dzięki temu ma bardzo szerokie spektrum działania, a efekty możliwe do osiągnięcia są dużo bardziej spektakularne niż w przypadku standardowych preparatów o działaniu anti-aging. Poznaj DNA Recovery Peel.

DNA Recovery Peel to peeling medyczny najnowszej generacji. Jego substancje aktywne zamknięto w liposomach – lipidowych pęcherzykach transportujących zawarte w nich substancje do najgłębszych warstw skóry. Dzięki temu, w odróżnieniu od klasycznych peelingów chemicznych, działanie preparatu nie jest uzależnione od jego pH. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnego pieczenia i podrażnienia skóry.

Dna Recovery Peel Solution
Dna Recovery Peel Solution / źródło: www.mediderma.pl

Jak to działa?

Za powstawanie widocznych oznak starzenia skóry odpowiedzialne są dimery tymidynowe. Są to połączenia pomiędzy kwasami DNA, tworzące się pod wpływem promieniowania słonecznego. Główny składnik DNA Recovery Peel – kwas ferulowy – wpływa na redukcję ich powstawania nawet o 40%. Skóra poddana działaniu tego kwasu odzyskuje swój świeży, młodzieńczy wygląd, a zmarszczki i przebarwienia są mniej widoczne. Retinol i retinaldehyd cechują się działaniem przeciwzmarszczkowym i przeciwtrądzikowym. Enzymy naprawcze nie tylko regenerują uszkodzone komórki, ale także chronią je przed negatywnymi skutkami opalania.

Przebieg

O przebieg zabiegu zapytaliśmy specjalistę: Annę Świderek z Analya Day Spa.

„Najpierw twarz przemywa się płynem odtłuszczający Sensyses, a następnie aplikuje 1-2 warstwy Dna Recovery Peel. Między porcjami kolejnych produktów twarz poddawana jest dokładnemu masażowi. Później, w zależności od pożądanej siły działania, nakładamy 1-2 warstwy DNA Recovery Cream. Jeżeli klient chce uzyskać efekt silnego złuszczania, dodatkowo kładziemy na skórę warstwę Retises Nanopeel 1%.

Podczas aplikacji odczuwa się jedynie delikatne mrowienie, które ustępuje po kilku minutach. Skóra wygląda bardzo świeżo, jest rozjaśniona i nawilżona. Peeling przywraca nawilżenie i prawidłową teksturę skóry, poprawia stan cery tłustej z tendencją do trądziku, zapobiega powstawaniu uszkodzeń posłonecznych, a także redukuje ilość głębokich zmarszczek.”

 

Anna Świderek, Anlaya Day Spa
Anna Świderek, Anlaya Day Spa

Dla kogo?

Zabieg ten jest polecany szczególnie osobom, u których widoczny jest niekorzystny wpływ działania promieniowania UVA i UVB. Jego ogromną zaletą jest możliwość poddawania się peelingom nawet latem.

Nie tylko fotostarzenie i trądzik wskazaniem do rozpoczęcia kuracji. DNA Recovery Peeling może być uzupełnieniem terapii przeciwko przebarwieniom czy też remedium na zmęczoną, pozbawioną blasku twarz. Każdy kto pragnie odżywić swoją skórę, może skorzystać z peelingu bez ograniczeń wiekowych. Należy wziąć pod uwagę, iż trzy dni po wykonaniu po zabiegu może wystąpić delikatne złuszczanie naskórka. Z tego powodu bardzo ważne jest stosowanie fotoprotektorów SPF 50+, aby nie narażać wrażliwej, odsłoniętej skóry na działanie czynników zewnętrznych.

Zabieg DNA Recovery Peel można powtarzać co 15 dni. Już po kilku sesjach widoczne jest wyraźne odmłodzenie skóry.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

mezolifting

Mezolifting – na czym polega?

Mezolifting to połączenie mezoterapii i liftingu – w sensie poprawy, elastyczności napięcia i jędrności skóry. Zabieg ten zyskuje coraz większą popularność. Na czym dokładnie polega? 

Terapia odmładzająca 40+

Poznaj terapię łączoną idealną dla skóry 40+. Połączenie lasera, wypełniaczy, botoksu i mezoterapii.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki