WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Acleara na zaskórniki i trądzik

 

AclearaPhoto Dec10Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii trądzik jest najbardziej powszechnie występującym problemem skóry. Około 80% populacji w wieku od 11 do 30. roku życia boryka się z tą przypadłością. Znaczący procent stanowią osoby nawet starsze (ok. 40. r.ż.)!

Najczęściej do tej pory stosowanymi metodami leczenia trądziku były: miejscowo – antybiotyki i preparaty złuszczające, kuracje doustne (isotretinoiny, tabletki hormonalne), a w gabinetach lekarskich – zabiegi laserowe. Wszystkie te metody wymagają wielokrotnego powtarzania, często dają skutki uboczne (jak np. długotrwałe stosowanie isotretinoiny) lub niesatysfakcjonujące efekty. Mogą też być bolesne, jak np. lasery.

Acleara Acne Clearing System to nowa, alternatywna technologia do redukcji trądziku pospolitego. Jest to pierwsze urządzenie, które stosuje automatyczny system chłodzenia, a skuteczność leczenia zmian umiarkowanych (niezależnie od rodzaju skóry) – przez trądzik zaskórnikowy, trądzik krostkowy, guzkowy i torbielowaty – potwierdzona została certyfikatem FDA. Co ważne, AclearaTM zwalcza wszystkie, poza hormonalnymi, przyczyny powstawania trądziku (a więc namnażanie bakterii P. Acne, nadmierną produkcję sebum czy zatykanie się porów skóry).

Zabieg i efekty

Acleara to przełomowe rozwiązanie w walce z trądzikiem. Technologia ta łączy delikatne zasysanie ze specjalnie filtrowanym światłem pulscyjnym. Acleara oczyszcza pory i leczy zmiany trądzikowe na skórze. Natychmiast po zabiegu pory, które były zatkane przez martwe komórki naskórka, sebum i bakterie, są oczyszczone, co wpływa na zmniejszenie ich rozmiaru. Poza tym Acleara wspomaga działanie antybiotyków aplikowanych na powierzchni skóry. Po ok. 3 zabiegach następuje redukcja rumienia i wydzielania sebum.

Czas trwania zabiegu jest uwarunkowany wielkością problemu. Jeśli zmiany na skórze zajmują jej małą powierzchnię, zabieg może trwać tylko 10 minut. Najlepsze efekty uzyskuje się, powtarzając zabieg kilkakrotnie, najlepiej co tydzień.

Po 3 zabiegach
Po 3 zabiegach
Po 3 zabiegach
Po 3 zabiegach
Po 5 zabiegach
Po 5 zabiegach

 

Zabieg w ogóle nie jest bolesny. Leży się w specjalnych okularkach ochronnych (w trakcie „wysysania” sebum w głowicy zachodzi też błysk, ale nie chodzi tutaj o samo światło, ale o głębokie podgrzanie skóry, co niszczy bakterie i zmniejsza wydzielanie sebum) – odczuwalne jest jedynie lekkie piecznie skóry. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i  obrzęknięta, ale objawy powinny ustąpić w ciągu 2-24 godzin, a efekty leczenia widać już po 24–48 godzinach. Skóra jest mniej tłusta i oczyszczona. Efekt widać w zasadzie od razu! Acleara to doskonała alternatywa nie tylko dla kuracji leczących trądzik, ale też dla mechanicznego oczyszczania skóry czy mikrodermabrazji.

Komu polecany jest ten zabieg?
Zabieg poleca się w przypadku, gdy:
• Występuje trądzik
• Skóra przetłuszcza się, a pory są rozszerzone
• Leki stosowane wcześniej nie przynoszą żądanego efektu
• Pacjent nie chce przyjmować Roaccutane/Accutane
• Pacjent chce wypróbować Acleara, zanim zdecyduje się na terapię Roaccutane/Accutane®
• Pacjent zdecydował się na zakończenie terapii antybiotykowej
W zależności od obszaru poddawanemu zabiegowi jednorazowa sesja kosztuje od 150 do 700 złotych.
Więcej na www.palomar.com.pl

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki