WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

trądzik

Nowy trend: #skinpositivity

Mieliśmy już #bodypositive, teraz czas na #skinpositivity. To nowy trend na Instagramie – modelki i blogerki pokazując swoje zdjęcia bez makijażu, z widocznymi niedoskonałościami twarzy, chcą udowodnić, że trądzik to nie powód do kompleksów!

Coraz częściej modelki i gwiazdy Instagrama, takie jak belle_lucia, pokazują, jak ich skóra wygląda bez makijażu i z jakimi problemami cery muszą się borykać. Trądzik bez tabu i bez Photoshopa? Czemu nie, przecież to problem, który dotyka nie tylko wiele nastolatek, ale też ok. 10-15% kobiet po 25. roku życia. Nowa akcja w mediach społecznościowych ma na celu pokazać, że problemy skóry są czymś „normalnym”, a trądzik mają nawet modelki i gwiazdy! Trądzik u dorosłych może nie ma tak dramatycznego przebiegu jak w postaci młodzieńczej, ale zwykle jest trudniejszy do leczenia i często zostawia na skórze nieestetyczne blizny i przebarwienia. Wygląd skóry negatywnie wpływa też na samoocenę i poczucie atrakcyjności, obniżenie nastroju, a nawet niechęć do kontaktów towarzyskich.

Z tego też powodu dorosłe osoby z problematyczną cerą – a już zwłaszcza modelki i blogerki – częściej niż „zwykłe” nastolatki próbują maskować trądzik gęstymi kryjącymi podkładami. Efekt? Problem może się nasilać! Potwierdziły to niedawno opublikowane badania przeprowadzone przez dr n. med. Ewę Chlebus, specjalistę dermatolog, która od lat zajmuje się tym schorzeniem skóry. Dlatego zamiast aplikować tony makijażu (i wyciskać krosty!) lepiej postawić na skuteczną terapię pod okiem lekarza. Więcej o trądziku wieku dorosłego i o tym, jak się go skutecznie pozbyć, w niezwykle ciekawym WYWIADZIE Z DR EWĄ CHLEBUS >>>

Dodaj komentarz

Podobne tematy

zabiegi na czerwoną twarz

Najpopularniejsze i najskuteczniejsze zabiegi na twarz

Czerwona skóra na twarzy może być reakcją na upał, stres lub pojawić się po wysiłku fizycznym. Niekiedy rumień nie jest tylko estetycznym problemem. Może być objawem poważnych problemów zdrowotnych, których nie należy bagatelizować.

kobieta z trądzikiem

Jak skutecznie zwalczać trądzik?

Trądzik dotyka zarówno osoby młode, jak i dorosłe. Jak go skutecznie leczyć? Czy warto zażywać dostępne w aptekach tabletki na trądzik?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki