WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

botok na swłosy

Co to jest „botulina na włosy”?

Istnieje kilka zabiegów z zakresu medycyny estetycznej opartych na ostrzykiwaniu, które można zastosować w rejonie owłosionej skóry głowy. Są śród nich m.in. mezoterapia mikroigłowa a także zastrzyki z botuliny, jednak cel tych zabiegów jest zgoła odmienny. Czym więc jest botulina „na włosy”?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów w obrębie skóry głowy jest mezoterapia igłowa i mikroigłowa. Wtłaczane w głąb skóry substancje aktywne potrafią regenerować mieszki włosowe (o ile nie są martwe), dzięki temu pobudzają je do wzrostu. W efekcie seria mezoterapii może zahamować proces wypadania włosów oraz przyspieszyć wzrost nowych.

W obrębie owłosionej skóry głowy można także zastosować zastrzyki z botuliną. Jaki jest ich cel? To może być dla niektórych zaskoczeniem – chodzi o leczenie nadpotliwości. Obecnie w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp, pach a także skroni najskuteczniejszą metodą jest właśnie podanie toksyny botulinowej. Efekty zabiegu pojawiają się już po kilku dniach i utrzymują maksymalnie do roku.

Prawie jak botulina…

Hasło „botulina na włosy” ma jeszcze drugie znaczenie. Niektóre salony fryzjerskie oferują zabiegi ze słowem „botox” w nazwie. Chodzi po prostu o to, że aplikowane w czasie zabiegu fryzjerskiego składniki aktywne w postaci serum czy maski są na tyle skoncentrowane, że potrafią odbudować włosy od środka. Najczęściej w produktach zawarte są białka oraz keratyna, czyli naturalny budulec włókien włosów. Taki zabieg w swojej ofercie ma m.in. marka L’Oréal Professionnel – nazywa się Fiberceutic.

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki