WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

rekonstrukcja brwi

Rekonstrukcja brwi a przeszczep brwi

Gdy nasze brwi są cienkie, asymetryczne albo całkiem wypadły, możemy zdecydować się na makijaż permanentny. To bez wątpienia najpopularniejszy zabieg. Coraz częściej gabinety oferują jednak także rekonstrukcję brwi, a nawet ich przeszczep. Na czym polegają i czym różnią się od siebie te dwie metody?

Wiele kobiet chciałoby poprawić wygląd swoich łuków brwiowych. Do niedawna, zanim zapanowała moda na makijaż permanentny, brakujące brwi były po prostu dorysowywane i/lub przyciemniane henną. Wymagało to jednak poświęcenia każdego dnia sporej ilości czasu tylko na pielęgnacje tej partii twarzy. Teraz jednak to się zmieniło, a w salonach urody możemy wykonać już nie tylko trwały makijaż, ale także zrekonstruować, a nawet przeszczepić brwi.

Rekonstrukcja brwi metodą 3D

Widoczna asymetria, ubytki mieszków włosowych, wręcz całkowity brak włosków – wszystkie te problemy możemy zniwelować, decydując się na rekonstrukcję brwi metodą 3D. Początkowo ta technika odbudowy dedykowana była osobom po chemioterapii czy nieudanym makijażu permanentnym, dziś jednak decydują się na nią także zupełnie zdrowe panie, ponieważ zabieg świetnie koryguje np. nieprawidłowo wyregulowane brwi oraz delikatnie poprawia ich naturalny kształt.

Na czym polega rekonstrukcja brwi?

Wyróżniamy dwie metody rekonstrukcji brwi: Building i Sculpting.

  • Building polega na doczepieniu malutkich, sztucznych włosków do naturalnych brwi klientkii. Doczepione włoski sprawiają, że łuk brwiowy jest ciemniejszy i pełniejszy, przez to staje się bardziej wyrazisty. Tryzmają się do miesiąca.
  • Sculpting polega natomiast na dorysowywaniu specjalną farbką strukturalną (za pomocą bardzo cienkiego drucika) brakujących brwi. Farbka po zastygnięciu utrzymuje się ok. czterech tygodni.

Przeciwwskazania: skóra po peelingu chemicznym, skóra bezpośrednio po mikrodermabrazji, wysypka, aktywny trądzik, aktywny stan zapalny, podrażnienia skóry.

Jak pielęgnować zrekonstruowane brwi?

Aby zrekonstruowane brwi rzeczywiście utrzymały się 3-4 tygodnie, należy je odpowiednio pielęgnować. Jak?

  • unikać stosowania tłustych preparatów do pielęgnacjii, w tym kosmetyków do zmywania w makijażu wodoodpornego,
  • przez pierwsze 48 godzin po zabiegu nie korzystać z solarium i sauny,
  • pocieranie, ciągnięcie czy drapanie doczepionych lub do rysowanych włosków może spowodować ich wykruszenie lub szybsze złuszczanie pigmentu ze skóry.

Rekonstrukcja brwi – cena

Metoda włoskowa – czas trwania: 40-60 minut, koszt: 80-100 zł

Metoda strukturalna -–czas trwania: 30-60 minut, koszt: 80-100 zł

Połączenie metody włosowej i strukturalnej – czas trwania: 60 – 120 minut, koszt: 140-160 zł

Przeszczep brwi

Jeśli nasze łuki brwiowe będą trudne do wyregulowania, zarówno poprzez makijaż permanentny, jaki rekonstrukcję, możemy zdecydować się na przeszczep brwi. To najbardziej inwazyjny ze wszystkich zabiegów, którego celem jest trwałe przywrócenie owłosienia na łuku brwiowym.

Podczas zabiegu lekarz pobiera włosy z owłosionej części skóry głowy (najczęściej z okolic karku). Zwykle jest to od 50 do 350 włosów z cebulkami, w zależności od pożądanej gęstości. Następnie chirurg wszczepia pojedyncze cebulki w odpowiednim kierunku w łuk brwiowy – dzięki temu nadaje właściwy kierunek odrostu nowym włosom. Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu – to oczywiste ze względu na przeszczepione włosy. Jednak po ok. dwóch tygodniach przeszczepione włoski wypadają. Ale spokojnie – po trzech miesiącach w ich miejscu (o ile zabieg się powiódł) wyrosną, nowe trwałe włoski.

Warto pamiętać, że to włosy z głowy, w związku z tym ciągle rosną. W efekcie należy je regularnie przycinać. Ostateczny efekt widoczny jest po roku i utrzymuje się (przy odpowiedniej pielęgnacji) kilka lat. Cena? W Polsce przeszczep brwi klinice chirurgii plastycznej kosztuje ok. 3,5-4 tysięcy złotych (w zależności od skomplikowania przypadku).

Dodaj komentarz

Kinga Stelmach |

a nie lepiej po prostu makijaż permanentny? Efekt jest trwalszy a do tego jest to też cenowo całkiem niezłe porównując te metody powyżej. Sama zrobiłam sobie brwi u Dominiki Kossakowskiej z Jest Pięknie w Warszawie i jestem bardzo zadowolona :) miałam rzadkie brwi i nie wyglądało to ładnie, a teraz? teraz wygląda to naturalnie i wreszcie mam brwi! :)


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki