WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

ProCollagenium

Kolagen w ampułkach ProCollagenium

Kolagen jest głównym białkiem budulcowym naszej skóry. Niestety, od ok. 25. roku życia zaczyna go ubywać – w efekcie skóra zaczyna tracić jędrność i elastyczność. W gabinetach medycyny estetycznej możesz korzystać z różnych zabiegów mających na celu pobudzenie  fibroblastów do produkcji nowych zdrowych włókien kolagenowych. W domu warto natomiast suplementować kolagen (najlepiej pozyskiwany z ryb). Trudno jest dostarczać go w diecie w optymalnej ilości, dlatego z pomocą przychodzą suplementy, takie jak ProCollagenium, którego odmładzające działanie jest udokumentowane klinicznie. 

Kolagen – czym jest?

Kolagen to naturalnie występująca w ludzkim organizmie substancja nazywana białkiem młodości. Jest to jeden z głównych elementów budulcowych tkanki łącznej, stanowiący około 30% wszystkich białek znajdujących się w ciele człowieka. Jego głównym zadaniem jest „łączenie” ze sobą komórek większości narządów, przede wszystkim skóry, kości i zębów, ścięgien, stawów czy rogówki oka.

Kolagen stanowi aż 60% białek budujących skórę, decydując o jej elastyczności, jędrności i młodym wyglądzie. U młodej i zdrowej osoby włókna kolagenowe, produkowane przez fibroblasty, ulegają ciągłej wymianie. Niestety, z wiekiem organizm traci zdolność do ich odtwarzania (więcej włókien obumiera, niż jest produkowane) – proces ten zaczyna się już ok. 25. roku życia i dodatkowo jest nasilany przez czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenia, promienie UV czy stres. Uważa się, że co 10 lat ubywa 10% kolagenu w naszej skórze, a jego niedobory mają też wpływ na kondycję włosów i paznokci.

Kolagen – jak suplementować?

Azjatki polecają obgryzanie wygotowanych kurzych udek, w Polsce starsze osoby często spożywają na „mocne kości” galaretki i nóżki w galarecie. W jedzeniu jednak kolagen występuje w niedużych ilościach, w dodatku jest słabo przyswajalny. Dlatego na rynku pojawiły się suplementy kolagenu, których regularne zażywanie znacząco wpływa na jakość i wygląd skóry.

Kolagen w ampułkach – ProCollagenium

Składnikiem aktywnym ProCollagenium jest Peptan F, całkowicie naturalny, bioaktywny hydrolizat kolagenu jakości farmaceutycznej pozyskiwanego ze skóry ryb morskich. Proces pozyskiwania tego suplementu jest niezwykle ważny – ponieważ kolagen bardzo trudno wchłania się z przewodu pokarmowego, poddaje się go enzymatycznej hydrolizie, podczas której powstają hydroksyprolina, prolina i glicyna, które są bardzo łatwo przyswajalne.

Peptan F wchłania się w jelicie cienkim w ponad 90%. Już godzinę po spożyciu we krwi pojawiają się małe peptydy zawierające hydroksyprolinę – to sygnał dla organizmu, że jego własny kolagen został uszkodzony. Peptan F zwiększa gęstość fibroblastów i stymuluje je silnie do produkcji nowych włókien kolagenu, a same włókna – do reorganizacji. Peptan F zagęszcza fibroblasty i zwiększa średnicę włókien kolagenowych i ich ułożenie, wpływając na ich spójność i poprawiając tym samym właściwości mechaniczne skóry. Wykazuje również właściwości stymulacji ekspresji elastyny i GAGs, takich jak kwas hialuronowy. W efekcie skóra staje się bardziej elastyczna i lepiej nawilżona, co udowodniły badania.

ProCollagenium swoją skuteczność zawdzięcza też silnej koncentracji kolagenu – jednorazowa dawka to 10 000 mg oraz witamina C (która wspomaga jego przyswajanie). W opakowaniu znajdziesz 14 buteleczek 25 ml z odmładzającym snapshotem.

Warto podkreślić, że za tym produktem stoi firma z 50-letnim doświadczeniem w ekspertyzach dla przemysłu farmaceutycznego, producent najnowocześniejszych rozwiązań na rynku anti-aging i tzw. nutraceutyków. Badania kliniczne prowadzone na grupie 186 kobiet w wieku 35-65 lat wykazały, że dzięki działaniu Peptanu F:

  • elastyczność skóry wzrosła o 19%
  • drobne zmarszczki spłyciły się o 41%
  • całkowita pomarszczona powierzchnia zmniejszyła o 17%
  • nastąpił wzrost poziomu nawilżenia skóry o 28%

Co ciekawe, fragmentacja kolagenu spada w miarę długości spożywania Peptanu – po 84 dniach o 31%. Gęstość kolagenu wzrasta po 28 dniach i utrzymuje się na stałym poziomie po 84 dniach. 

Zaleca się kurację od 28 dni do 3 miesięcy. Dawkowanie: 1 ampułka dziennie rano do śniadania, można zmieszać napój z ulubionym sokiem lub mlekiem. Po zakończonej kuracji, w celu podtrzymania efektu, zaleca się spożywanie 1 dawki co 3 dni.

ProCollagen kupisz na www.massmedica.com

ProCollagenium

Dodaj komentarz

Podobne tematy

cytrusy

Jedzenie stymulujące produkcję kolagenu!

Czy wiesz, że dieta jest ważnym czynnikiem mogącym polepszyć efekty zabiegów medycyny estetycznej? Zwłaszcza, gdy korzystasz z zabiegów biostymulujących, mających […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki