WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Wyniki ankiety „Piękno intymne”

Jakie dolegliwości intymne są głównym problemem kobiet? Czy Polki korzystają z zabiegów ginekologii estetycznej? Prezentujemy wyniki ankiety, przeprowadzonej przez nasz portal we współpracy z firmą Fenice.

Ankieta trwała od połowy lipca do połowy sierpnia 2019 r. Wzięło w niej udział 81 kobiet głównie w wieku: 41-50 lat (35%), 31-40 lat (23%), 51-60 lat (17%) oraz 21-30 lat (16%).

93% słyszało o zabiegach ginekologii estetycznej, głównie:

 • 80% – o leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu
 • 54% – o laserowej rewitalizacji pochwy
 • 54% – o powiększaniu warg sromowych kwasem hialuronowym
 • 41% – o wybielaniu miejsc intymnych
 • 27% – o powiększaniu punktu G

79% cierpi w powodu dolegliwości intymnych, głównie takich, jak:

 • 36% – nawracające infekcje intymne
 • 35% – ciemna, przebarwiona skóra w okolicach intymnych
 • 32% – objawy wysiłkowego nietrzymania moczu
 • 28% – suchość i uczucie napięcia pochwy
 • 22% – zespół rozluźnienia pochwy np. po porodach
 • 21% – przerost, asymetria warg sromowych mniejszych
 • 19% – bolesność pochwy, zwłaszcza przy współżyciu
 • 19% – wygląd krocza po porodzie

67% pań przyznało, że dolegliwości intymne wpływają na komfort całego życia, powodując:

 • 68% – niechęć do współżycia, skrępowanie w sytuacjach intymnych
 • 51% – ocieranie skóry, podrażnienia w miejscach intymnych
 • 45% – problemy z utrzymaniem moczu podczas tańca czy kaszlu
 • 44% – częste, nawracające infekcje intymne
 • 42% – dyskomfort podczas długiego siedzenia, jazdy na rowerze itp.
 • 30% – problemy z ubieraniem się np. w obcisłe spodnie czy kostium

46% szukało pomocy na swoje problemy u ginekologia, ale tylko 15% skorzystało z zabiegów, głównie takich, jak:

 • laserowe obkurczanie pochwy
 • laser lub HIFU na wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • labioplastyka
 • waginoplastyka
 • zabiegi z kwasem hialuronowym
 • rozjaśnianie okolic intymnych

37% wstydziło się powiedzieć o swoich problemach podczas wizyty u lekarza, a 11% stosuje inne metody (w tym: „nauczyłam się z tym żyć”).

Tylko 42% zna gabinet oferujący zabiegi ginekologii estetycznej!

40% mówi zdecydowane „tak” zabiegom ginekologii estetycznej, a 51% zdecyduje się na nie, gdy objawy staną się bardzo dokuczliwe. 10% nie planuje z nich korzystać (ze względu na koszty, skrępowanie, obawę przed powikłaniami).

96% zgadza się, że zabiegi na okolice intymne mogą podnieść poczucie atrakcyjności i pewności siebie oraz poprawić komfort życia, 98% uważa, że warto dbać o jakość i młodość okolic intymnych, podobnie jak o resztę ciała, 98% – że poprawa okolic intymnych może wpłynąć na poprawę relacji z partnerem.

58% jest skłonne wydać do 1000 zł na zabieg, mając pewność, że przyniesie on pożądany efekt!

Jak pacjentki opisują swoje dolegliwości?

Chciałabym się lepiej, milej i pewniej czuć się we własnym ciele, by pełniej i bardziej docenić cenne chwile intymności. Jestem otwarta na poznanie tego, co ofiaruje medycyna estetyczna kobietom w każdym wieku, aby mogły dłużej czuć się pełnowartościowymi uczestniczkami życia we wszystkich jego aspektach i ja, kobieta 60 plus, czuję, że jestem warta tego, co najlepsze.

Seks jest dla mnie niezwykle ważnym elementem życia. Z wiekiem pewność siebie i otwartość na ta sferę sie zmniejsza z powodu zmian, jakie niestety nie omijają również tych okolic… Brak jędrności okolic intymnych to nie tylko mniejsza pewność siebie, ale również osłabienie wrażliwości tych miejsc na doznania. Mam nadzieję, że zabieg przywróci mi radość z seksu i nagości.

Mam 41 lat. Uważam się za kobietę zadbaną, szukającą szczęścia w tym zwariowanym świecie. Zapominamy jednak o naszych kobiecych miejscach intymnych. Po 3 porodach, drogami natury, z cięciami.. moja pochwa jest w opłakanym stanie. Wargi sromowe mniejsze stają się większymi. Zaczynają żyć własnym życiem. Podczas stosunku również pojawiają się problemy, ponieważ wargi zawijają się i obcierają. Czasami muszę je sobie układać, jak to robią mężczyźni ze swoimi częściami intymnymi. Niekiedy problem sprawia mi siedzenie oraz odparzenia, po miesiączce zazwyczaj. Oczywiście dużym problemem jest brązowa otoczka w tych miejscach. Te okolice zaczynają coraz bardziej ciemnieć. Wszystkie te aspekty wpływają negatywnie na moje życie seksualne. Zaczyna to być dla mnie wstydliwy problem.

Opinie o zabiegach

Wybrane pacjentki miały okazję wykonać zabiegi wprowadzone do gabinetów ginekologicznych przez firmę Fenice: wypełniacz do okolic intymnych Regenyal Armonia oraz terapię chemiczną PRX-T Lady. Zabiegi wykonała dr Agnieszka Nalewczyńska, ginekolog-położnik.

Regenyal Armonia

Cała procedura trwała nie więcej niż 5 minut. Co do samego wykonania 
– mogłam wybrać jedno nakłucie kaniulą lub kilka nakłuć punktowych. Wybrałam kaniulę. Odczucia podczas wypełnienia średnio przyjemne, ale jak najbardziej do wytrzymania – opisałabym je jako pieczenie i lekkie rozpieranie. Gdybym miała wszystko zamknąć w dwóch słowach, byłoby to sformułowanie „krótkotrwały dyskomfort”. Parę słów o efektach. Przed zabiegiem bałam się o przerysowany lub nienaturalny efekt. Nic z tych rzeczy! Moje wargi sromowe stały się bardziej jędrne i subtelnie się uniosły. Właśnie o to mi chodziło, 
by zwiększenie ich objętości było kosmetyczne 
i przede wszystkim odczuwalne w dotyku. 
Są teraz apetycznie jędrne i wyglądają 
po prostu młodziej, a ja wraz z nimi:)

Regenyal ArmoniaPRX-T Lady

Pani doktor rewelacja – bardzo profesjonalna i przy tym empatyczna! Wyjaśniła, jak będzie wyglądać zabieg, z jakimi odczuciami może się wiązać i oczywiście zebrała wywiad lekarski. Zabieg przeprowadziła niezwykle sprawnie. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i trwa krótko, może być dla niektórych lekko zawstydzający (samo masowanie może onieśmielać), ja na szczęście nie miałam tego problemu. Za pierwszym razem odrobinę mnie szczypało, ale to kwestia zbyt krótkiego czasu od depilacji. Za drugim razem nie czułam nic. Po samym zabiegu skóra jest bardziej napięta, jakby nabrzmiała, ale nie 
w negatywny sposób – tylko jakby wargi były bardziej mięsiste. Pomiędzy zabiegami stosuję specjalne serum, więc mogę wyczuć, że skóra i napięcie się zmieniają. Poza tym okolice objęte zabiegiem i późniejszą pielęgnacją rozjaśniają się! Jestem bardzo zadowolona i planuję wykonać całą serię zaleconych zabiegów.

PRX-T Lady

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki