WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Wyniki ankiety „Kosmetyka profesjonalna oczami Polek”

W ankiecie przeprowadzonej przez nasz portal we współpracy z firmą Urgo Aesthetics (dystrybutor m.in. marek Mesoestetic, Exuviance, Xylogic) udział wzięło 228 osób (głównie kobiet w wieku 21-50 lat). Zapytaliśmy je, czy korzystają z zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało, jakie lubią najbardziej, co zachęciłoby je do częstszego korzystania z oferty gabinetów. Zobaczcie, co nam odpowiedziały. 

Czy korzystają z zabiegów?

87% interesuje się profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, a korzysta z nich 87%, w tym: 26% – regularnie, a 58% – okazjonalnie. 3% skorzystało na razie tylko raz.

Najwięcej, bo 31% ankietowanych korzysta z zabiegów co 2-5 miesięcy, 25% – raz w miesiącu, 18% – raz na pół roku, a 11% – raz w roku.

W wypadku 78% są to zabiegi pojedyncze (a nie całe pakiety).

Jakie to są zwykle zabiegi?

Głównie na twarz – tak odpowiedziało 49%. Z tego aż 57% korzysta z oczyszczania, 32% – z mikrodermabrazji, 30% – kuracji dobranych do potrzeb cery, 23% – z pilingu kawitacyjnego, a 13% – z pilingu chemicznego.

Jaki efektów oczekują klientki gabinetów?

48% – silnego nawilżenia i odżywienia skóry, poprawy jej kondycji.
41% – poprawy kolorytu i redukcji przebarwień.
35% – wygładzenia cery i nadania jej promiennego wyglądu.
31% – ogólnego odmłodzenia cery.
26% – odmłodzenia okolic oczu i zmniejszenia tendencji do cieni i opuchnięć.
21% – ukojenia zaczerwienień i redukcji popękanych naczynek.

Zabiegi na ciało

Największą popularnością cieszą się zabiegi podstawowe: na dłonie i stopy (47%), a potem: pilingi całego ciała (korzysta z nich 26% ankietowanych), masaże manualne (25%), depilacja woskiem (24%) i zabiegi na cellulit, takie jak bańka chińska czy endermologia (17%).

Pożądane efekty to przede wszystkim wygładzenie i ujędrnienie ciała (52%) oraz redukcja cellulitu (42%).

Jeśli nie korzystają, to dlatego, że…

Zabiegi są za drogie (63%) albo panie nie znają dobrego miejsca, w którym mogłyby poddać się wymarzonym zabiegom (26%). 15% przyznało, że nie ma na ich temat wiedzy, 11% woli zainwestować w dobry krem, a 8% boi się skutków ubocznych.

Co by je przekonało?

Do częstszego korzystania z zabiegów kosmetycznych panie zachęciłyby promocje cenowe w gabinetach (77%), opinie koleżanek i efekty, jakie u nich się pojawią (47%), a także rekomendacja specjalisty (46%).

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki