PODZIEL SIĘ
Skuteczne sposoby na zgrabne pośladki

Rynek medycyny estetycznej oferuje nam wiele zabiegów modelujących oraz wyszczuplających. Dotyczą one nie tylko całej sylwetki: możliwe jest także pozbycie się niechcianych nadmiarów wyłącznie z wybranych partii ciała. Z pomocą przychodzi lipoliza iniekcyjna, wokół której narosło kilka mitów i niejasności. Wyjaśniamy je z pomocą eksperta. 

Dr Wiktor WezgrajNasz ekspert: dr Wiktor Wezgraj, dyplomowany i certyfikowany
lekarz medycyny estetycznej oraz neurologii, członek
Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging,
Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz European Federation
of Neurological Societes. Założyciel Instytutu New Estetic w Lublinie.
www.newestetic.pl

Gdzie gromadzi się tłuszcz usunięty z partii poddanych zabiegowi?
Nadmiar tkanki tłuszczowej w ciele gromadzi się wewnątrz komórek tłuszczowych pod postacią trójglicerydów. Lipoliza polega na wprowadzeniu pod skórę, na głębokość występowania tkanki tłuszczowej, preparatów mających na celu rozbicie ich na glicerol i kwasy tłuszczowe. Te z kolei, uwolnione do krwiobiegu, zostają transportowane do wątroby, gdzie zostają rozłożone i wydalone z organizmu.

Lipoliza może być stosowania wymiennie z endermologią.
To nieprawda, ponieważ zasada działania endermologii jest zupełnie inna. Jej istotą jest masaż z podciśnieniem, którego działanie wspomaga usuwanie rozbitych trójglicerydów. Endermologia może być zatem uzupełnieniem lipolizy, jednak nie jest w stanie jej zastąpić.

Po zabiegu nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych.
Wprost przeciwnie. Odpowiednia dawka ruchu zadziała jak masaż: przyspieszy proces oczyszczania organizmu i efekty lipolizy szybciej staną się widoczne.

Lipodren to najwyższej jakości fosfatydylocholina

 

Lipodren to najwyższej jakości fosfatydylocholina oparta na oryginalnej formule niemieckiej gwarantująca wysoką skuteczność
i bezpieczeństwo stosowania. Jest to naturalny składnik pozyskiwany z ziaren soi, który po podaniu w tkankę
tłuszczową drogą iniekcji powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych (adipocytów). Więcej: www.beautymed.pl

Zabieg można zrobić na własną rękę.
Absolutnie nie. Wszelkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą przeprowadzać tylko odpowiednio przeszkoleni specjaliści. Umiejętność robienia zastrzyków to nie wszystko – wprowadzenie preparatu na nieodpowiednią głębokość może wiązać się z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi: uszkodzeniem tkanek leżących powyżej i poniżej tkanki tłuszczowej, martwicą skóry, silnym stanem zapalnym.

Wyszczuplenie nie jest bardzo widoczne.
Należy pamiętać, że lipoliza jest zabiegiem modelującym, nie wyszczuplającym. Jej celem jest usunięcie nadmiarów tkanki tłuszczowej ze ściśle określonych miejsc, na które nie działają ćwiczenia ani dieta (podbródek, wewnętrzna strona ud, ramiona). Z tego powodu efekt wyszczuplenia nie będzie widoczny u osób ze znaczną nadwagą.

Zabieg jest bardzo bolesny, a ostrzykiwane okolice bardzo puchną, powstają siniaki.
Ból jest odczuciem subiektywnym, niemożliwe jest więc ocenienie jego poziomu u poszczególnych pacjentów. Na nieprzyjemne dolegliwości skarżą się zazwyczaj pacjenci, którzy podczas jednej sesji poddają ostrzykiwaniu większe obszary ciała. Powstawanie opuchlizny i zasinień zależy od osobistych tendencji do ich tworzenia. Wszystkie te nieprzyjemne odczucia można zminimalizować poprzez zastosowanie kaniul zamiast klasycznych, ostrych igieł.

Instytut Medycyny Estetycznej New Estetic w Lublinie
ul. Solna 7
20-021 Lublin
tel. 81 473 70 80

www.newestetic.pl

Logo - Instytut Medycyny Estetycznej New Estetic w Lublinie