WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Wymiana implantów

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Wymiana implantów może wynikać z chęci zmiany wielkości biustu albo konieczności – np. po uszkodzeniu implantu w wypadku czy wskutek jego otorbienia, co czasami zdarza się po wielu latach.

Jedno z najczęściej zadawanych przez kobiety rozważające powiększenie piersi za pomocą implantów pytań brzmi – czy i kiedy wkładki trzeba będzie wymienić? Czy powiększając piersi teraz musimy mieć na uwadze kolejną operację za kilka lat? Czy nie są one na dożywotniej gwarancji?

Współcześnie implanty piersiowe są produkowane z najwyższej jakości materiałów i nierzadko mają dożywotnią gwarancję. Można by więc wysnuć wniosek, że takich silikonowych wkładek wymieniać nie trzeba. Ale czy na pewno?

Wskazania

Powodów wymiany implantów może być kilka. Jednym z najczęstszych jest chęć zmiany wielkości biustu o jeszcze jeden rozmiar. To wskazanie typowo kosmetyczne. Może się jednak okazać, że wymiana implantów to konieczność. Niekiedy bowiem to sytuacja wymusza kolejny zabieg, a odwlekanie go może mieć groźne dla zdrowia a nawet życia konsekwencje. Takim wskazaniem może być pęknięcie wkładki np. wskutek wypadku. Co prawda silikon ma formę żelu, więc się nie wyleje, ale pęknięty implant musi być wymieniony na nowy. Innym wskazaniem jest stan w którym wokół niego torebka włóknista, inaczej kapsuła (kapsulacja oznacza przykurcz torebki). Torebka zaczyna napierać na protezę, przez co pierś staje się twarda i ulega zdeformowaniu. Pojawia się również ból. Podczas zabiegu wyjmuje się implant, nacina kapsułę, po czym umieszcza protezę w kieszonce. Ponadto należy wziąć pod uwagę zły dobór implantu, a zatem sytuacje, w której jest on widoczny przez skórę, jest zbyt wąski, ma nieodpowiednią projekcję. Należy jeszcze wspomnieć o tym, że implant może zostać przez organizm odrzucony. Może zajść sytuacja, że odrzucony zostanie każdy model implantu, bez względu na jego rodzaj i teksturę. Wtedy pacjentce pozostają inne metody powiększenia biustu, np. przeszczep własnego tłuszczu.

Na czym polega zabieg?

W trakcie operacji piersi stare implanty są usuwane, a chirurg wprowadza nową, lepiej dopasowaną wkładkę. Zazwyczaj wkłada ją analogicznie pod mięsień lub pod gruczoł. Stara się także „korzystać” ze starych blizn i ciąć skórę w tym samym miejscu. Powinien także wziąć pod uwagę zmianę oryginalnych wymiarów piersi, od czasu pierwszej operacji, istotne jest jej odpowiednie zaplanowanie oraz określenie czy będzie także konieczna plastyka skóry lub podniesienie piersi. Zabieg jest przeprowadzany w taki sam sposób jak powiększenie piersi i rekonwalescencja z nim związana przebiega w identyczny sposób.

Ile trwa zabieg?

Operacja plastyczna trwa na ogół od godziny do kilku godzin. Ze względu na znieczulenie ogóle – pobyt w klinice może przedłużyć się nawet do kilkunastu godzin, do czasu wybudzenia.

Efekty zabiegu

Powrót do codziennych czynności następuje średnio po tygodniu, ale ostateczny rezultat należy ocenić dopiero po 3 miesiącach – tyle czasu potrzebuje ciało, by dojść do siebie. Oczywiście efekt uzależniony jest od tego, czy pacjentka stosowała się do zaleceń pozabiegowych.

Zalecenia po zabiegu

Pacjentka wychodzi do domu w specjalnym, elastycznym staniku. W zależności od intensywności bólu, powinna stosować leki przepisane przez lekarza prowadzącego. Może się ruszać spokojnie, czyli np. spacerować, ale zajęcia fitness czy basen muszą poczekać kilka tygodni (co najmniej 6). Jeśli chodzi o spanie, to po wszczepieniu implantów powinno spać się na plecach. Najważniejsze jest jednak noszenie bielizny uciskowej przez cały okres rekonwalescencji. Należy nosić ją całą dobę, można zdejmować tylko podczas mycia. To swego rodzaju rodzaj opatrunku/bandaża, która pomaga przyzwyczaić się ciału do nowych kształtów i je utrzymać.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu wymiany implantów, są takie, jak do ich założenia, czyli:zaburzenia krzepliwości krwi, ciąża i okres karmienia piersią , problemy z krążeniem, cukrzyca, infekcje skóry (bakteryjne, grzybicze).

Średnia cena

Cena wymiany implantów zależy m. in. od wybranej kliniki oraz rodzaju wkładek. Generalnie jest to wydatek rzędu 15-17 tysięcy złotych (czyli nieco więcej, niż przy pierwszej implantacji).

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.