WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Powiększanie piersi implantami

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Powiększanie piersi implantami ma na celu dodanie objętości piersiom i ich delikatny lifting. Zabieg daje natychmiastowy efekt, a odpowiednio dobrane implanty zapewniają bardzo naturalny efekt.

Powiększanie piersi z zastosowaniem implantów to chyba najpopularniejsza operacja plastyczna. Z punktu widzenia estetyki jak żaden inny zabieg potrafi podnieść samoocenę, jest także metodą rekonstrukcyjną np. w przypadku chorób. Najważniejsze jest zachowanie proporcji między rozmiarem piersi a wymiarami sylwetki pacjentki.

Implanty to rodzaj wszczepów, które pozwalają na modelowanie i modyfikowanie wyglądu ludzkiego ciała. Kojarzymy je głównie z piersiami i nic w tym dziwnego, ponieważ to nadal najpopularniejsza metoda korekcji biustu (choć warto zainteresować się także lipotransferem lub kwasem hialuronowym). W zależności od tego, jaki mają kształt oraz czym są wypełnione, rozróżnia się kilka ich typów.
Ze względu na wypełnienie implanty dzielimy na: silikonowe, stosowane głównie do powiększania piersi, wypełnione roztworem soli fizjologicznej lub
mieszane, w których znajduje się silikon, po wszczepieniu napełniany dodatkowo roztworem soli fizjologicznej.
W przypadku implantów piersi, dzieli się je w zależności od kształtu na: okrągłe: mogą być wkładane zarówno pod gruczoł piersiowy, jak i pod mięsień;
asymetryczne: pozwalają na wyrównanie nierównych piersi, dzięki czemu wyglądają one naturalniej i ładniej, wkłada się je zawsze pod gruczoł piersiowy lub
anatomiczne: które w idealny sposób oddają wygląd naturalnych piersi, częściowo znajdują się pod mięśniem.
Wszczepienie implantów jest zabiegiem inwazyjnym, po którym niezbędna jest rekonwalescencja powodująca tymczasowe ograniczenie aktywności życiowej.

Wskazania

Powiększenie piersi to operacja, której mogą poddać się:
młode kobiety, tuż po pokwitaniu i osiągnięciu dojrzałości płciowej, u których piersi nie rozwinęły się wcale lub prawie wcale;
kobiety z małymi piersiami, które są zmęczone wypełnianiem swoich biustonoszy różnego rodzaju gąbkami i wkładkami;
matki, które wskutek karmienia straciły tkankę gruczołową i z pięknych niegdyś piersi pozostała tylko wiotka skóra;
kobiety, które już nie wychowują dzieci, a chcą podkreślić swoją kobiecość poprzez piękny kształt piersi.

Na czym polega zabieg?

Implanty są umieszczane w ciele poprzez niewielkie nacięcia (4-5 cm) wokół otoczki brodawki sutkowej, w bruździe podsutkowej lub pod pachą. Implant wprowadza się do obszernej kieszeni, którą chirurg przygotowuje pod mięśniem piersiowym, a ponieważ przykrywa go oprócz mięśnia również tkanka gruczołowa, jest prawie niewyczuwalny. W przypadku obfitszej tkanki gruczołowej, u otyłych pacjentek, protezę wprowadza się ponad mięsień, pod gruczoł.

Ile trwa zabieg?

Operacja plastyczna trwa na ogół od godziny do kilku godzin. Ze względu na znieczulenie ogóle – pobyt w Klinice może przedłużyć się nawet do kilkunastu godzin, do czasu wybudzenia.

Efekty zabiegu

Powrót do codziennych czynności następuje średnio po tygodniu, ale ostateczny rezultat należy ocenić dopiero po 3 miesiącach – tyle czasu potrzebuje ciało, by dojść do siebie. Oczywiście efekt uzależniony jest od tego, czy pacjentka stosowała się do zaleceń pozabiegowych.

Zalecenia po zabiegu

Pacjentka wychodzi do domu w specjalnym, elastycznym staniku. W zależności od intensywności bólu, powinna stosować leki przepisane przez lekarza prowadzącego. Może się ruszać spokojnie, czyli np. spacerować, ale zajęcia fitness czy basen muszą poczekać kilka tygodni (co najmniej 6). Jeśli chodzi o spanie, to po wszczepieniu implantów powinno spać się na plecach. Najważniejsze jest jednak noszenie bielizny uciskowej przez cały okres rekonwalescencji. Należy nosić ją całą dobę, można zdejmować tylko podczas mycia. To swego rodzaju rodzaj opatrunku/bandaża, która pomaga przyzwyczaić się ciału do nowych kształtów i je utrzymać.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu plastyki piersi z użyciem implantów są między innymi: zaburzenia krzepliwości krwi, ciąża i okres karmienia piersią , problemy z krążeniem, cukrzyca, infekcje skóry (bakteryjne, grzybicze).

Średnia cena

Cena powiększania piersi zależy m. in. od wybranej kliniki oraz rodzaju wkładek. Generalnie jest to wydatek rzędu 12-16 tysięcy złotych.

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.