WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Pytania

mezoterapia

Czy to prawda, że robiona regularnie mezoterapia może spowolnić starzenie i sprawić, że np. nie będę potrzebować wypełniaczy?

RenataS
1
Dr Marta Górczyk

Mezoterapia na pewno jest świetną metodą zapobiegającą przedwczesnemu starzeniu się skóry, która pozwala dłużej cieszyć się jej dobrą kondycją. Co ważne, nie zmienia rysów, więc warto ją wykonywać już od ok. 30. roku życia, jako profilaktykę przeciwstarzeniową. W wielu przypadkach na pewno opóźni konieczność sięgania po bardziej zdecydowane metody poprawy wyglądu, ale pamiętajmy też, że świetnie je uzupełni – zadbana, nawilżona skóra lepiej reaguje na zabiegi medycyny estetycznej, a ich efekty utrzymują się dłużej.

12
Dr Bartosz Pawlikowski
1

Regularnie wykonywana mezoterapia pozwoli opóźnić procesy starzenia poprzez stymulację tkanek do produkcji nowego kolagenu, może jednak nie wystarczyć. Jeśli degradacja tkanek będzie większa konieczny będzie wypełniacz do uzyskania objętości skóry twarzy.

dr Ewa Rybicka 13
Dr Ewa Rybicka

W mojej opinii regularne stosowanie zabiegów mezoterapii zdecydowanie opóźnia procesy starzenia skóry, oraz tkanki podskórnej. Szczególnie jeżeli preparaty do mezoterapii stosujemy zamiennie, czyli kolejne kursy 3-4 zabiegów wykonujemy różnymi substancjami np osocze, polinukleotydy, kwas hialuronowy z aminokwasami, redermalizacja. Dodatkowo bardzo istotne jest wplatanie zabiegów z użyciem Profhilo, jedynego preparatu, który ma naukowo udowodnioną stymulację tkanki podskórnej i więzadeł podporowych, co w istotny sposób opóźnia starzenie twarzy.